26 Şubat 2021 - Cuma / 07:11
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Suluova İlçemizde, 2013 SBS’de %50 oranında başarı sağlandı

Suluova Kaymakamı Harun Sarıfakıoğulları, 2013 SBS yerleştirme sonuçlarında bir önceki yıla göre %50 oranında başarı artışı yaşadıklarını ve toplam ba..
Bu haber 7 yıl önce eklenmiş

Suluova Kaymakamı Harun Sarıfakıoğulları, 2013 SBS yerleştirme sonuçlarında bir önceki yıla göre %50 oranında başarı artışı yaşadıklarını ve toplam başarı puanını 13,5 puan arttırdıklarını açıkladı.

İlçedeki 17 okuldan son yapılan seviye belirleme sınavına(SBS) 825 öğrencinin katıldığını açıklayan Sarıfakıoğulları, bu öğrencilerden 647’sinin çeşitli okullara yerleştirildiğini ve bir önceki yıla göre yerleştirmelerde ilçe olarak büyük bir başarı artışı yaşadıklarını, 2012 yılında ise 17 okuldan sınavlara giren 813 öğrenciden sadece 452’sinin çeşitli okullara yerleştirildiğini belirterek, “önceki yıl yerleşme oranımız %55 iken bu yıl bu oran %78'e çıkmıştır. Ayrıca özellikle fen liseleri ile Sağlık Meslek Liselerine yerleşmelerde bir önceki yıla göre bu yıl %100 artış yaşanmıştır” dedi.

Bu başarıların artması fen lisesinin açılması yolunu da açacaktır

Yerleştirme sonuçlarında elde edilen %50 oranındaki başarı artışının baş etkeninin eğitim camiasında yürütülen ortak çalışmalar ile eğitim çalıştay faaliyetlerinin rol oynadığına işaret eden Sarıfakıoğulları, “önceki sınavlarda öğrencilerimizin emin olmadıkları soruları da cevaplandırdıklarını tespit ettik. İlçeden sınavlara katılan öğrencilerimizin yanlış cevap sayısı diğer ilçeler ortalamasından daha yüksek olmaktaydı. Doğru soru sayımız il ortalamasına çok yakınken yanlış sayılarımızın il ortalamalarının üzerinde olması bizi il sıralamasında aşağıya çekmekteydi. Bu tespiti yaptıktan sonra bir planlama yaparak çocukların sınav tekniklerini bu konuyu iyi bilen rehberlik ve danışmanlık öğretmenlerimiz başta olmak üzere, okul idarecilerimiz, sınıf öğretmenlerimiz, branş ders öğretmenlerimizin bu konuda öğrencilere bir eğitim verilmesini sağladık. Bunun dışında sınav teknikleri bilgilendirmeleri yapıldı, daha çok deneme sınavları yaptık, motivasyon eksikliğe yönelik eğitimler ve kitap okuma alışkanlıklarının arttırılması gibi çalışmalar yaparak nasıl daha başarılı oluruz diye çalışmalar yürüttük. Özellikle okuma kampanyalarının bu başarıda çok etkili olduğunu düşünüyorum. Geçen yıla göre büyük bir sıçrama yaptık ve toplam başarı puanımızı 13,5 puan yukarıya taşıdık. Önümüzdeki yıllarda bunu daha da arttıracağız. Bu başarıların artması ilçemizde bir fen lisesinin açılması yolunu da açacaktır. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz başta olmak üzere, tüm okullarımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Elde edilen başarı dolayısıyla memnuniyetini dile getirerek başarı artışının devam edeceğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Yılmaz ise, “başarının yükselmesindeki en büyük etkenlerden biriside, Suluova’ya atandığı ilk günden beri eğitime göstermiş olduğu duyarlılık ve akademik başarıyı arttırmaya dönük yerel projelerin uygulanmasına vesile olan ve desteklerini esirgemeyen İlçemiz Kaymakamı Sayın Harun Sarıfakıoğulları’nın katkılarıdır. Kendilerine verdikleri destekler nedeniyle teşekkür ediyorum. Ayrıca özverili çalışmalarda bulunan tüm okul idareci ve öğretmenlerimiz ile velilerimiz, öğrencilerimiz, resmi kurum ve sivil toplum örğütlerimize de teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  AHİMDER’den Öğrencilere Ücretsiz Kitap Desteğ..  
  Kırlangıç’tan Değerlendirme..  
  Karadeniz Alarm Veriyor!..  
  Mustafa Dümen: Hizmet Etmek İçin Aday Oldum..  
  İş Finansal Kiralama A.Ş...  
  Türkiye Uzay Ajansı Başkanlığı..  
  OSTİM Teknik Üniversitesi..  
  Hedeflere Ulaşmak İçin Çalışacağız..  
  ATSO Yönetimi Başkan Sarı'ya Ziyaret Gerçekle..  
  Ekmek Fırınlarında Ağırlık Kontrolü Yapıldı..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.