05 Mart 2021 - Cuma / 06:35
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

İl Genel Meclis Eylül 2013 ayı toplantısı başladı

İl Genel Meclisi Eylül 2013 ayı toplantı çalışmalarına Başkan Vekili Mehmet Sami Bilgin başkanlığında 02.09.2013 Pazartesi günü saat 14.00’te Amasya İ..
Bu haber 7 yıl önce eklenmiş

İl Genel Meclisi Eylül 2013 ayı toplantı çalışmalarına Başkan Vekili Mehmet Sami Bilgin başkanlığında 02.09.2013 Pazartesi günü saat 14.00’te Amasya İl Özel İdaresi Meclis Toplantı Salonunda başladı.

M. Sami Bilgin açılış konuşmasını yaptı. Bilgin, “Eylül ayı İl Genel Meclisi toplantısının birinci birleşimini açıyorum. Toplantı, ülkemiz ve Amasyamız için hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Konuşmanın ardından gündem maddelerine geçildi.

Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait Merzifon İlçesi Özel İdare Hizmet Binasının 2. katında yer alan 213 nolu büro'nun Merzifon Kaymakamlığı ve Merzifon Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile ortaklaşa yürütülen "Sende Uzat Elini" projesinin iş ve işlemlerinin yürütülebilmesi amacı ile proje ofisi olarak kullanılmak üzere tahsis edilmesi teklif üzerine Merzifon İl Genel Meclis üyesi Nurettin Dik söz aldı ve madde üzerinde geniş açıklamalarda bulundu. Teklif görüşüldü ve plan-bütçe komisyonuna sevki oy birliği ile kabul edildi.

İl Özel İdaresinde tam zamanlı sözleşmeli olarak çalışan personellerin memur kadrolarına atanacaklardan; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak çalışan memurlar tarafından sunulan hizmetlerde hizmet gerekleri ve personel planlaması esas alınarak sunulacak hizmetlerde kalitenin artırılması, ihtiyaç duyulan unvan ve kadro derecesinde personel istihdamı ve planlamasını sağlamak üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun

74. maddesine istinaden kadro derece değişikliği yapılmasına ilişkin teklif üzerine söz alan İl Özel İdare Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu ve İl Genel Meclis Komisyon Başkanı Hasan Avcı, konu ile ilgili açıklama yaptılar ve plan-bütçe komisyonuna sevki oy birliği ile kabul edildi.

Amasya Merkez İlçeye bağlı Fındıklı Köyü ile Sarılar Köylerinin Mahalle olarak Amasya Belediyesine bağlanması ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonu ile Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonunca müştereken tanzim edilen 16.07.2013 tarih ve 1 sayılı rapor oy birliği ile kabul edildi.

İl Genel Meclis üyesi Hüseyin Durmuş ve arkadaşları bir önerge vererek buğdaylardaki pas hastalıklarına tedbir alınması istendi. Önerge oylama yapılarak gündeme alındı ve tarım komisyonuna sevki oy birliği ile kabul edildi.

Daha sonra gündem dışı söz alan Göynücek İlçe İl Genel Meclis üyesi Sefa Çoban, çiftçilerin borçlarının ertelenmesiyle ilgili görüş bildirdi. Tarım komisyonuna önerge verilmesi kabul edildi.

Göynücek ilçemiz İl Genel Meclis üyesi Seyhan Dönmez’de domuzların mısır ürünlerine verdiği zararı dile getirdi. Bu konuyuda Milli Parklar Müdürlüğünden görüş istenme kararı alındı.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Halkımız Ne İsterse Biz Onu Yapacağız..  
  Cami Görevlileri Çocuklarla Çevrimiçi Olarak ..  
  Normalleşme Sürecine Destek Çağrısı..  
  Sağlıklı Nesiller İçin “Yeşilay”..  
  Gazetemize Kutlama Mesajı..  
  İl Genel Meclisi Mart Ayı Toplantıları Devam ..  
  Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi..  
  T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı..  
  İstinye Üniversitesi..  
  35 Yıldır Gücümüz Sizsiniz.....  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.