05 Mart 2021 - Cuma / 06:50
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

2013 yılının son toplantısı

2013 yılının son toplantısı, 06.12.2013 Cuma günü Gümüşhacıköy ilçemizde yapıldı. Toplantıya Kaymakam Hüseyin Baş, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çit..
Bu haber 7 yıl önce eklenmiş

İl Genel Meclisinin 2013 yılında gerçekleştirdiği 71 toplantıda kararlar oy birliği ile alındı. Amasya İl Genel Meclisi tüm parti grupları ile Türkiye’ye örnek olacak bir birliktelik sergiledi.

2013 yılının son toplantısı, 06.12.2013 Cuma günü Gümüşhacıköy ilçemizde yapıldı. Toplantıya Kaymakam Hüseyin Baş, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çittır, Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Mustafa Saatcı, Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Yıldırım, Gümüşhacıköy Özel İdare Müdür V. Muhterem Aslan ile İl Genel Meclis üyeleri katıldı.

Başkan Mustafa Çittır, 2013 yılının son toplantısını bugün Gümüşhacıköy ilçemizde yapacağız, toplantının hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, bize ev sahipliği yapan Kaymakamımıza, Belediye Başkanına ve Gümüşhacıköy meclis üyelerine teşekkür ediyorum, dedi.

GÜZEL BİR UYGULAMA

Gündem maddelerine geçmeden önce Kaymakam Hüseyin Baş konuşmasında; “İlçelerde toplantılar yapmanız güzel bir uygulamadır. İlçemizde acil bir sorunumuz yok. Ufak, tefek sorunlar olabiliyor. Özel İdarenin yatırımları olumlu. İl Genel Meclis Başkanı, üyeleri ve Özel İdare Genel Sekreterliğine teşekkür ediyorum” dedi.

ONUR VERİCİ

Belediye Başkanı Mustafa Saatcı, “Biz Özel İdareden son derece memnunuz. Ben Gümüşte 2 ve Gümüşhacköy ilçemizde 1 defa olmak üzere 3 dönem Belediye Başkanlığı yaptım. Köylerimize birlikte her türlü destek verdik. Bu tür toplantılar onur vericidir. İlçemize hoş geldiniz” dedi.

Gümüşhacıköy Meclis üyesi Satılmış Yılmaz ve İbrahim Yıldız, İl Genel Meclisinin almış olduğu kararlarla güzel hizmetlerin yapıldığını ve meclis üyesi arkadaşlarıyla diyalog içerisinde olduklarını belirttiler.

GÜZEL HİZMET VERMEYİ HEDEFLİYORUZ

Başkan Mustafa Çittır, “Kaymakamlarımızın talepleri doğrultusunda destek vermeye çalışıyoruz. 2014 yılında daha iyi ödenekle yatırımlar yapacağız. İlçemizdeki istekleri masaya yatırıp birlikte karar vereceğiz. Eskiden köylerimizde kanalizasyon yoktu, içme suları yeterli değildi, yollar bozuktu. Şimdi bu ihtiyaçlar iyileşti. İnşallah 2014 yılında daha güzel bir hizmet vermeyi hedefliyoruz. Belde Belediyelerin kapatılmasıyla ilgili Özel İdarede oluşan heyet titizlikle çalışmalarını sürdürüyor. Belediyeler nasıl şehirde çöp topluyorsa, köylerdede aynı şekilde toplamalıdır. İnşallah sağlıklı ve beraberlik içerisinde 2014 yılında toplanırız. Arkadaşlarıma, yöneticilere teşekkür ediyorum”

Kaymakam Hüseyin Baş, “Köylerimizi geziyorum ve sorunları yerinde tespit ediyoruz. Gelen para belli. Korkut köyünde ciddi su kaybımız var. Özel İdareden memnunuz. Sizlere teşekkür ediyorum”

Daha sonra gündem maddelerine geçildi;

3924 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Teşvik Kanunun 7.maddesinin değiştirilen 4.fıkrası gereğince Vakfın 2014 faaliyetleri için Hamamözü İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı mütevelli heyetinde görev yapmak üzere hayırsever vatandaşlar arasından 3 üyenin seçilmesine ilişkin teklif görüşüldü. Celal Demir, Salih Doğan ve Atilla Aydın oy birliği ile kabul edildi.

3924 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Teşvik Kanunun 7.maddesinin değiştirilen 4.fıkrası gereğince Vakfın 2014 faaliyetleri için Gümüşhacıköy İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı mütevelli heyetinde görev yapmak üzere hayırsever vatandaşlar arasından 2 üyenin seçilmesine ilişkin teklif görüşüldü. Hamit Kadıoğlu ve Şuayip Karataş oy çokluğu ile seçildiler.

3924 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Teşvik Kanunun 7.maddesinin değiştirilen 4.fıkrası gereğince Vakfın 2014 faaliyetleri için Suluova İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı mütevelli heyetinde görev yapmak üzere hayırsever vatandaşlar arasından 2 üyenin seçilmesine ilişkin teklif görüşüldü. Enver Sezgin ve Yaşar Yılmaz oy birliği ile kabul edildi.

İlimiz İlçelerinde yılsonunun yaklaşması nedeniyle bitirilemeyen işlerin sonuçlandırılabilmesi amacıyla İlçe Köylere Hizmet Götürme Birlikleri'ne ödenek aktarılması ile ilgili teklif görüşüldü. Altı ilçeye 20’şer bin TL ödenek aktarılması oy birliği ile kabul edildi.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansına hazırlanacak projeler için Amasya II Özel idaresi, iştirakleri ve şirketleri adına yapılması gereken iş ve işlemlerin gerçekleştirilmesi ili ilgili İl Özel İdaresi Genel Sekreterine yetki verilmesi teklifi görüşüldü ve idareye yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

İdaremize ait Özel Şehzadeler Müzesi, Minyatür Amasya Müzesi ve Kazanasmazlar Ormancılık Müzesi 2014 yılı giriş ücretlerinin tespiti ile ilgili teklif görüşüldü ve Plan Bütçe Komisyonuna sevki oy birliği ile kabul edildi.

İlimiz Suluova İlçesi Yüzbeyi Köyünde bulunan 480 nolu parselin üzerinde Patlayıcı Madde Depolarının olduğu, buna ilaveten 478 nolu parselide kapsayacak şekilde iki parsel üzerine Patlayıcı Madde ANFO üretim tesisi kurmak istemiyle ön izin verilmesine ilişkin NKS Turizm Nakliye Patlayıcı Mad. San.Tic.Ltd.Şti.'nin teklif görüşüldü ve İmar Bayındırlık Komisyonuna sevki oy birliği ile kabul edildi.

İl Genel Meclis Üyesi G. Hayati ÖZKAN ve 2 arkadaşının müşterek imzaları ile Meclis

Başkanlığına verilen yazılı önergenin incelendiğine ilişkin Çevre Sağlık Komisyonunca tanzim edilen 29.11.2013 tarih ve 1 sayılı rapor görüşüldü ve oy birliği ile kabul edildi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Halkımız Ne İsterse Biz Onu Yapacağız..  
  Cami Görevlileri Çocuklarla Çevrimiçi Olarak ..  
  Normalleşme Sürecine Destek Çağrısı..  
  Sağlıklı Nesiller İçin “Yeşilay”..  
  Gazetemize Kutlama Mesajı..  
  İl Genel Meclisi Mart Ayı Toplantıları Devam ..  
  Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi..  
  T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı..  
  İstinye Üniversitesi..  
  35 Yıldır Gücümüz Sizsiniz.....  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.