19 Haziran 2018 - Salı / 20:40
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Türküler uzakları yakın etti

Kredi ve Yurtlar Kurumunda (KYK) kalan Amasya Üniversitesi öğrencileri tarafından organize edilen "Sıra Gecesi" programı, Amasya Belediyesi Konservatu..
Bu haber 4 yıl önce eklenmiş

Gençler, geleceğe umutla bakmamızı sağlayan en önemli sermayemizdir

Kredi ve Yurtlar Kurumunda (KYK) kalan Amasya Üniversitesi öğrencileri tarafından organize edilen "Sıra Gecesi" programı, Amasya Belediyesi Konservatuarının seslendirdiği yurdumuzun güneyinden kuzeyine, doğusundan batısına birbirinden güzel türküleri eşliğinde coşku içerisinde gerçekleştirildi. Üniversitemizde okuyan öğrencilerimizin yüzde 81'nin il dışından geliyor olması ve programın vizeler sonrası yorgunluğu atma noktasında yapılmış olması bir anlamda programda söylenen türküler uzakları yakın etti ve tüm katılımcılara eğlenceli saatler yaşattı.

Program Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Haluk Yıldızdan, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, KYK Samsun Bölge Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, il protokolü ve gençlerimizin yoğun katılımı ile gerçekleşti.

Programda açılış konuşmasını yapan KYK Samsun Bölge Müdürü İ. Hakkı Kasapoğlu, "KYK olarak her geçen gün yükseköğretim alanında yurt kapasitesini ve hizmet kalitesini artırıyoruz. Özellikle Amasya ilimizde Amasya Üniversitesinin hızlı gelişimine paralel olarak önümüzdeki döneme yönelik olarak planlamalarımızı yaptık, yurt kapasitemizi artırıyoruz. Amasya'da öğrenim gören ve yurtlarımızda kalan gençlerimiz bizlerin varlık sebebi, kendilerine bu birlik ve beraberlik tablosundan dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Belediye Başkanı Cafer Özdemir ve Vali İ.Halil Çomaktekin ise Amasya ilini yükseköğretim alma konusunda tercih ederek Amasya'ya gelen tüm gençleri tebrik ettiler. Amasya gibi tarihi, kültürel, coğrafi güzellikleri olan Marka bir ilde okumanın ayrıcalıklarına vurgular yaparak, kamu-kurum kuruluşları ve eğitimin tüm paydaşları olarak yükseköğretim gençliğinin barınma, ulaşım başta olmak üzere karşılaşabilecekleri her türlü zorluğu aşma noktasında yanlarında olduklarını dile getirdiler. Amasya ilinin geçekten yükseköğretim kenti olma yolunda barınma, ulaşım, eğitim kalitesi ve yaklaşımı ile huzur noktasında önemli bir il olduğuna vurgu yaptılar.

Programla ilgili olarak Amasya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Metin Orbay ise "Yoğun ve bir o kadar yorucu geçen vizeler sonrasında böyle bir program düzenleyen genç arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Görüldüğü üzere il protokolümüz tamamı burada ve öğrencilerimizin yanında. Aslında bu manzara, ilimizin yükseköğretim gençliğine verdiği önemin bir göstergesi. Özellikle son iki yıl içerisinde, Amasya Üniversitesinin akademik, idari, fiziksel altyapısı, önlisans-lisans ve lisansüstü düzeyde program zenginliği, bilimsel çalışma sayısı/çalışmalara yapılan atıflar, yürüttüğü/desteklediği projeler, uluslararasılaşma alanında gösterdiği ikili anlaşmalar,…vb alanlarda önemli mesafeler kaydettiği basit istatistiklerle aşikar olarak ortada. Bu ve benzeri çalışmalar ilimizde, bölgemizde, ülkemizde ve uluslararasılaşma noktasında önemli bir farkındalık yaratmış durumda. Bugün üniversitemizin Amasya insanı ve tüm kamu-kurum kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve tüm eğitim gönüllüleri ile kucaklaşmış olduğunu görüyoruz, bu da bizim sorumluluklarımızı daha da artırıyor. Umarım hep birlikte Marka Kent, Marka Üniversite amacına en kısa sürede ulaşacağız."dedi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Dolu ve fırtınadan 5 bin dönüm ekili arazi za..  
  Geleneksel bayramlaşma töreni gerçekleştirild..  
  Başkan Özdemir belediye personeli ile bayraml..  
  Direkli Köyünde geleneksel hayır yemeği veril..  
  Zarar gören arazilerde incelemede bulunuldu..  
  Amasya Halkı Millî Mücadeleye Hep Destek Oldu..  
  Şeker Pancarı alım fiyatı 235 TL olarak belir..  
  Jandarma köklü geçmişiyle güven ve huzur sağl..  
  Devir teslim törenleri gerçekleştirildi..  
  99 yıldır aynı coşku ve gurur yaşanıyor..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.