02 Aralık 2020 - Çarçamba / 02:29
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Şampiyonlar belli oldu

Amasya Üniversitesinin ev sahipliğinde 20 - 24 Aralık 2013 tarihleri arasında oynanan Üniversitelerarası 2. Lig Bay-Bayan Voleybol Turnuvası final maç..
Bu haber 7 yıl önce eklenmiş

Amasya Üniversitesinin ev sahipliğinde 20 - 24 Aralık 2013 tarihleri arasında oynanan Üniversitelerarası 2. Lig Bay-Bayan Voleybol Turnuvası final maçlarıyla tamamlanırken kazanan takımlar da belli oldu.

Amasya Üniversitesi Kapalı Spor Salonunda yapılan turnuvanın final maçları bayanlarda, Hitit Üniversitesi ile Cumhuriyet Üniversitesi arasında oynanırken, maçın galibi Hitit Üniversitesi oldu. 3.lüğü  Sinop Üniversitesi alırken 4. ise Amasya Üniversitesi oldu.

Erkeklerde Cumhuriyet Üniversitesi ile Erciyes Üniversitesi arasında oynanan final maçından galibiyetle ayrılan Cumhuriyet Üniversitesi kupayı kucaklayan takım olurken, Erciyes Üniversitesi 2. oldu. Ordu Üniversitesi Çankırı Karatekin Üniversitesini mağlup ederek turnuvadan 3. olarak ayrıldı.

Müsabakalar sonunda Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Gökdere, Üniversite Sporları Federasyonu Temsilcisi Salih Coşar ve Sağlık-Kültür ve Spor Daire Başkanı Ünal Aydoğan kazanan takımlara kupalarını takdim ettiler.

Turnuvanın kapanış konuşmasında Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay, "Üniversitemizin ev sahipliğinde düzenlenen Üniversitelerarası 2. Lig Bay-Bayan Voleybol Turnuvası sona erdi. Bu vesile ile voleybol sporuna gönül vermiş tüm sporcuları, antrenör ve teknik heyeti gönülden kutluyor ve tebrik ediyorum. Üniversiteleri sadece eğitim veren kurumlar olarak değil, öğrencilerin kişisel gelişimlerine de katkı sağlayan merkezler olarak görüyoruz. Turnuvaya katılan bütün takımları kutluyorum. Bu organizasyonun gerçekleşmesine katkı sunan başta Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu ve çalışanlarına bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Maçları Rektörümüzle birlikte izleyen Bayanlarda şampiyon olan Hitit Üniversitesinin Rektörü Prof. Dr. Reha Alkan ''Şampiyon olmamız çok gurur verici fakat kardeşlerimizin, öğrenci arkadaşlarımızın böyle bir vesileyle bir araya gelmesi birbirleriyle tanışmaları,  kaynaşmaları bizler açısından çok daha önemli. Güzel bir müsabaka oldu her iki takım için de; burada olmaktan ve arkadaşlarımızın bu başarısından dolayı çok mutluyuz. Öğrencilerimizi spor gibi bir araya getiren bir paydanın altında görmek bizi gerçekten mutlu ediyor. Bütün arkadaşlarımızı gönülden tebrik ediyorum'' ifadelerini kullandı.

Amasya Üniversitesi Kapalı Spor Salonuna elim bir trafik kazasında 11 öğrencisini kaybeden Niğde Üniversitesine  ''başsağlığı'' dileyen bir de pankart asıldı.


ETİKETLER : Şampiyonlarbellioldu

Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Başkan Sarı’dan Sağlıkçılara Teşekkür..  
  2021-2023 Dönemi Döner Sermaye Bütçesi Hazırl..  
  Bahçeleriçi Pazarında Koronavirüs Denetimi..  
  LÖSEV Şubesinden Başkan Sarı’ya Ziyaret..  
  Üçok’tan “TMM” Uyarısı..  
  Yol İyileştirme Çalışmaları Yapılıyor..  
  2021 Yılının Bütçesi Belirlendi..  
  Başkan Sarı Otogar Esnafını Dinledi..  
  Amasya Belediyesi Korona Timi Sokakları Virüs..  
  Yapılandırmada Merak Edilenler..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.