16 Nisan 2021 - Cuma / 13:51
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Maliye Sen’den Defterdar Hanifi Eraslan’a ziyaret

Maliye Sen Amasya Şubesi İl Temsilcisi Bilen Alpat ve yönetim kurulu üyeleri Defterdar Hanifi Eraslan’a ziyarette bulundular...
Bu haber 7 yıl önce eklenmiş

Maliye Sen Amasya Şubesi İl Temsilcisi Bilen Alpat ve yönetim kurulu üyeleri Defterdar Hanifi Eraslan’a ziyarette bulundular. Alpat yaptığı açıklamada; Bilindiği üzere, Kamu Görevlileri sendikalarının kuruluş temeli, 1992 yılında atılmış olup, 1996 yılından itibaren resmi olarak kuruluş ve teşkilatlanma çalışmalarına başlamışlardır. Kuruluşundan itibaren bizlere faydalı olacak umuduyla Maliye Çalışanları olarak çeşitli sendikalara üye olduk, aradan geçen 18 yıllık zaman zarfında doğrudan düzenleyici bir çalışma yapılmadığı, dolaylı olarak yapılan çalışma ve taleplerin ise, yerine getirilmediğine şahit olduk. Sendikaların lokomotifi olan Maliye Çalışanları hak arama ve alma konusunda hep arka plana itildiğini de görmekteyiz.

Maliye Çalışanlarının sorunlarını ve mükellef ile olan ilişkilerimizde, daha anlaşılabilir bir hizmet sunabilmek, çözümlü sonuca ulaşabilmek için, ancak bizi bilen, bizi anlayan Maliye Çalışanlarından oluşan bir sendikanın çözebileceği inancıyla Maliye Çalışanları Sendikası'nı (Maliye-Sen) kurmuş bulunmaktayız.

Sendikamız, Kamu yöneticileri ile birlikte, diyaloga girilerek Kamu'da verimliliğin artırılması için görüş ve önerilerde bulunmaya, Maliye çalışanlarının mesleki saygınlığının kazandırılması, çalışma barışının sağlanması, çalışma şartlarının iyileştirilmesi, iş verimliliğinin artırılması, onurlu,insanca ve devlet memuruna yakışır biçimde hayat sürdürebilmesi için Maliye çalışanlarının ortak sorunu olan konularda etkin ve kısa sürede kesin sonuçlar almak için samimi bir şekilde çalışmayı amaç edinmiştir.

Bugün ve gelecekte, üyelerimizin sosyal, ekonomik ve özlük haklarının iyileştirilmesi konusunda tüm çalışmaları yapacak ve çalışmaları yaparken hiçbir siyasi düşünceye taraf olmayacaktır. Üyelerimizi, dil, din,mezhep,ırk,cinsiyet ve siyasi tercihlerinden dolayı hiçbir ayırıma tabi tutmayacaktır. İdeolojik ve etnik gruplaşmaya meydan vermeyecektir. Üyelerimizin bulunduğu coğrafık ve etnik bölge, makam ve unvan farkı gözetmeden görüş ve önerilerini dikkate alacak ve yetkili organlarınca müzakere ederek üyelerimizin menfaatine olanının en iyisini yapacaktır.

Üyelerimize, mesleki saygınlığı kazandırmak, onurlu ve insanca bir yaşam sürdürmelerini sağlamak için yapılacak fiili eylemlerde, devletin hassas dengeleri gözetilecek, kamu mallarını ve halka zarar vermeden devlet memuru vakarına yakışır şekilde hareket edilecektir. Her üyemiz bu ilkelere uygun hareket etmeyi kabul ve taahhüt eder, düsturu ile Amasya Defterdarlığı Bünyesinde Maliye Çalışanları Sendikası'nı (Maliye-Sen) İl Temsilciliğimizi oluşturmuş olup, Sayın Defterdarımız Hanifi Eraslan'a makamında Defterdarlık temsilcimiz Naciye Yıldız ÖKSÜZ ile birlikte bilgilendirme ziyareti yapmış bulunmaktayız.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Pideler Bizden Dualar Sizden..  
  Personele Protokol Kuralları ve İletişim Semi..  
  İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleşti..  
  Elçin Tekstil Firmasına Ziyaret..  
  Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ..  
  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu..  
  Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı..  
  Asırlık Gelenek Devam Ediyor..  
  Başkan Kırlangıç’tan Merzifon TSO'ya Ziyaret..  
  En Kısa Sürede Dağıtımı Yapacağız..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.