30 Kasım 2020 - Pazartesi / 22:35
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Macit Zeren Fen Lisesi

1.Ulusal Fen Lisesi Öğrencileri Kongresi, Macit Zeren Fen Lisesi evsahipliğinde 29.30/Mayıs/2014 tarihlerinde Amasya’da yapılacak...
Bu haber 6 yıl önce eklenmiş

1.Ulusal Fen Lisesi Öğrencileri Kongresi, Macit Zeren Fen Lisesi evsahipliğinde 29.30/Mayıs/2014 tarihlerinde Amasya’da yapılacak.

Göreve başladığı günden beri hak etmediği bir başarı grafiği çizen Amasya Macit Zeren Fen Lisesini sayılı ve tercih edilebilir bir eğitim yuvası haline getirmek için üstün bir gayret içinde olan okul müdürü İsmail AYAN bir ilki gerçekleştirerek ilimiz ve ülke eğitimine önemli katkı sağlayacak 1. Ulusal Fen Liseleri öğrencileri konferansını düzenleyerek Türkiye’de bir ilkin altına imza attı.Bu bilimsel çalışma aynı zamanda ilimizin Türkiye geneli tanıtımına da büyük katkı sunacaktır.

Yazdığım yazı ve giriş paragrafı aynen bu şekilde idi. Fakat özellikle “Göreve başladığı günden beri hak etmediği bir başarı grafiği çizen Amasya Macit Zeren Fen Lisesini sayılı ve tercih edilebilir bir eğitim yuvası haline getirmek için üstün bir gayret içinde olan okul müdürü İsmail AYAN bir ilki gerçekleştirerek ilimiz ve ülke eğitimine önemli katkı sağlayacak 1. Ulusal Fen Liseleri öğrencileri konferansını düzenleyerek Türkiye’de bir ilkin altına imza attı” cümlesinin benim kastı aşan bir şekilde algılanarak ki; yazdığım cümlenin düşünce olarak olmasa bile yazım olarak öyle düşünülmeye sebebiyet verebileceğine katılıyorum. Kurulduğu 2001 yılından bu güne kadar, binlerce bilim insanı yetiştiren, tüm emeğini esirgemeyen, gecesini gündüzüne katıp, öğrenciler için kendini ve ailesini dahi düşünmeyen, bu okulda hizmetlisinden öğretmenine, mutfak personelinden müdürüne kadar tüm emeği geçenlere sonsuz şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum.

Bugüne kadar hak etmediği bir başarı grafiği çizen Amasya Macit Zeren Fen Lisesi’n deki kastım ise şuydu. Bu okul kurulduğu 2001 yılından sonra belirli bir süre, Amasya’da bir kısım öğrenci tarafından tercih edilmeyen, Fen Lisesi puanının oldukça altında puanlarla 2. Hatta 3. Yerleştirmelerle öğrenci kabul etti. Daha sonra kadrosunun oturmaya başlaması, 2000 li yılların ortalarından itibaren ise, kemik kadrosu ve Amasya’mızın yüksek puan alan çocuklarının da burayı tercih etmesi ile  yükselen bir başarı grafiği çizmeye başladı. 13 yıldır yakından takip ettiğim, bu güne kadar daha önceki yönetimler döneminde de, uzun yıllardır burada oturmuş ve hepsi birbirinden değerli kadrosu ile sayısız Türkiye dereceleri çıkartan bir kurum haline dönüştü. Şu anda Milli Eğitim Müdürümüz olan Sayın Hüseyin GÜNEŞ dahil olmak üzere uzun ve kalıcı bir yönetim anlayışı sergilemesi üzerine bu başarı trendi yükselmeye başladı. Ama bir eğitimci olarak; kişilere bağlı olarak değil ama kurum olarak hala hak etmediği yerde olduğunu düşündüğüm, uzun yıllardır yerleşik olarak görev yapan, çok değerli ve profesyonel öğretmen kadrosu, mükemmel fiziki ortamı ve Amasyamızın  değerli öğrencilerinin tercih ettiği bir okula dönüşmesine rağmen, hala hak etmediği yerde olduğunu düşünüyorum ve tüm burada görev yapacak idareci ve öğretmenlerimize de aynı şeyi söylemeye devam edeceğim. Bunda onların herhangi bir ihmali olduğunu kastetmiyorum, çünkü bunun ana sebebi, öğrencilerin neredeyse yarıya yakınının yerleşecek puan almalarına rağmen daha üst okul tercih edebilmek için, ikinci seneye bırakmaları ve tercih yapmamaları. Bir çok diğer etken olmasına rağmen, hak etmediği yerde olmasının ana sebebi bu olup, bundan sonrada gelecek tüm yönetici ve öğretmen arkadaşlara bunu iletmeye, Amasya MZFL yi, Türkiye’de olabilecek kapasitesi olan Fen Liseleri arasında ilk 10 arasında görene kadar da söyleyeceğim. Yoksa bu günü veya geçmişi suçlamak değildi amacım.

            Bu yazıyı da değerli dostlarımın, profesyonel ve emeğini esirgemeyen değerli öğretmenlerimizden bir yanlış anlaşılmayı düzeltmek için yazıyorum. Özellikle 10 yıldır yakından takip ettiğim, benim asla kişi ve kurumlar karşısında haksızlığa boyun eğmez ve geri adım atmaz biri olduğumu bilen tüm dostlarımın takdir edeceği üzere, geçmişte eleştirdiğim gibi binlerce öğrencisi mevcut okulların arasından yüz erkek öğrencisi ile sporda sayısız il ve grup şampiyonlukları alan, hatta Türkiye derecesine ulaşan, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji gibi temel Fen Grubunda sayısız bilim olimpiyatına ve Tübitak yarışmalarına katılmış projeler sunmuş ve Türkiye çapında ödül alarak İlimizi başarıyla temsil etmiş olan okulumuzun başarılarını gururla yine paylaşmış birisi olarak söylüyorum.

            Ayrıca bu kongre ilk olmanın gururunu bize yaşatırken, bu organizasyonun sadece tek kişiyle değil, yemekhane ve pansiyon personeli de dahil olmak üzere, başta yönetici, öğretmen kadrosu ve diğer kurum ve kuruluşların iştiraki ve katkısı ile gerçekleştirileceğinden, şimdiden tüm emeği geçen ve geçecek olanlara, ilimiz ve eğitim camiası adına teşekkür ediyorum.

 


ETİKETLER : MacitZerenFenLisesi

Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  2021 Yılının Bütçesi Belirlendi..  
  Başkan Sarı Otogar Esnafını Dinledi..  
  Amasya Belediyesi Korona Timi Sokakları Virüs..  
  Yapılandırmada Merak Edilenler..  
  Hibeye Hak Kazananlar İmzaları Atmaya Başladı..  
  Çetin’den Ziyaret..  
  Akıllı Şehir Yolculuğu Başladı..  
  Topyekün Mücadele Etmek Zorundayız..  
  Kasım Ayı 2. Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı..  
  Gazetelerde İmam Hatiplere Bakış 2019 Raporu ..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.