03 Mart 2021 - Çarçamba / 02:00
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Amasya Pancar Kooperatifi 2013-2015 faaliyet değerlendirmesi

Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi 65. olağan genel kurulu vesilesi ile Başkan Vekili Erol ÖZARSLAN tarafından yapılan açıklama şöyledir; 65. Olağan ..
Bu haber 4 yıl önce eklenmiş

Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi 65. olağan genel kurulu vesilesi ile Başkan Vekili Erol ÖZARSLAN tarafından yapılan açıklama şöyledir; 65. Olağan genel kurulumuzu 2.800  Çiftçi ortağımızın katılımı ve 2015 yılına ait karlı bilançomuzu ibra ederek  Amasya Kapalı Spor Salonunun da yaptık. Öncelikle katılan veya katılamayan tüm çiftçilerimize Teşekkür ederek başlamak isterim.

Amasya pancar kooperatifi yönetim kuruluna  seçildiğimiz  2013  yılından  bu güne  kadar  86.440 Ortağa sahip, Amasya ve civarının en büyük Hizmet ve Sivil Toplum kuruluşu olan Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifinde; hak  ve  adaletli  bir  hizmet  için  verdiğimiz  mücadele  ve  değişim  sonuç  vermiş  olup, çiftçi ortaklarımıza söz  verdiğimiz şekilde, Büyük Tarımsal Hamlemize start verdik.Artık  çiftçilerimiz kendi kooperatiflerinden, piyasadan  çok  ucuza  gübre, ilaç, makine, yem ve tüm tarımsal girdilerini temin edebilmektedirler.

 Kooperatifimiz faaliyet sahasında, gübre, ilaç, tohum, yem ve sulama malzemesinde 250.000.000 TL’lik bir  ihtiyaç potansiyeline sahiptir.Hedefimiz; bize kayıtlı olan, Pancar eksin veya ekmesin tüm çiftçi ortaklarımızın tarımsal girdi ihtiyaçlarını  karşılamaktır.Bu sebeple,

Mağaza depolarımızın tadilatları aşağı yukarı tamamlanmış olup, Merzifon ve Gümüşhacıköy de yeni mağaza yapımları gerçekleşmiştir.

Son iki yılda hizmet verdiğimiz çiftçi sayısı 5.000 kişiden 8.000’e çıkmıştır. Yani Kooperatif olarak 3.000 çiftçimize daha kazanç sağladık. Amacımız daha çok çiftçimize Hizmetlerimizi ulaştırabilmektir.

2013 yılında başladığımız da çiftçilerimize uygun fiyatlarla mal satışımız 12.071.000 TL iken 2015 Mali yılında 24.000.000 TL’ye çıkmıştır ve artarak devam edecektir.

Bu yapılan tüm hizmetler hem Çiftçilerimize hem de Kooperatifimize kar sağlamakta olup, yıllardır ilk defa 298.000 TL kar etmesini sağlamıştır. Bu kurum ne kadar kar ederse üreticilerimize o kadar uygun ve fazla çeşitte mal temin edecektir.

 Bu vesile ile Çiftçi ortaklarımıza şu müjdeyi de vermek isterim ki; artık 2016 Pancar Ekim sezonundan itibaren pancar eken çiftçilerimizden APEL KESİNTİSİ YAPILMAYACAKTIR.

Kooperatifler çiftçi emeği ile kurulmuş yerlerdir. Artık çiftçinin başında; EKMEĞİNİ ÇİFTÇİLİKTEN KAZANAN, çiftçinin halinden anlayan, emeğe ve alın terine, sözde değil özünde sahip çıkan, hizmet eden ve hesap verebilen kadrolar iş başındadır.

Bu güzel duygu ve düşüncelerle genel kurulumuzun tüm çiftçilerimize hayırlı olmasını diler, saygılarımı sunarım.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Haydi Amasya! Sende Katıl..  
  112 Acil Çağrı Merkezi Toplantısı Gerçekleşti..  
  Soğan Tohumu Üreticisi Firmalarla Toplantı Ya..  
  Sabah Kahvaltısını Çocuklarla Yaptılar..  
  İl Genel Meclisi Mart Ayı Oturumları Başladı..  
  Camcı: Hocalıyı Unutmadık..  
  Nişantaşı Üniversitesi..  
  Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş..  
  Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı..  
  Projenin Üçüncü Toplantısı Yapıldı..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.