05 Mart 2021 - Cuma / 06:59
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

TÜGVA il temsilciliği hizmete açıldı

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Amasya İl Temsilciliği Vali Salih Işık ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu TÜGVA Yüksek İstişare Heye..
Bu haber 4 yıl önce eklenmiş

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Amasya İl Temsilciliği Vali Salih Işık ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu TÜGVA Yüksek İstişare Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan’ın katılımlarıyla hizmete açıldı. Programa Belediye Başkanı Cafer Özdemir, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet ve çok sayıda davetli katıldı. 

Kur’an-ı Kerim Tilavetinin okunmasıyla başlayan programda ilk olarak söz alan TÜGVA İl Temsilcisi Süleyman Gökçe, derneğin hayırlı olması temennisinde bulundu. Ardından konuşan TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet, Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini ve dünyaya insanlığı öğreten bir medeniyetten gelindiğini hatırlatarak, bu medeniyeti gençlerle birlikte gelecek nesillere taşıyacaklarını vurguladı.

Daha sonra konuşan Belediye Başkanı Cafer Özdemir, TÜGVA ile milletini, devletini seven, dinine bağlı ve bu ülkenin değerlerini muhafaza eden ve yücelten gelecek nesillere büyük bir aşkla aktaran, kendi değerlerini her daim yükselten ve onunla onur duyan, öz güveni yüksek bir gençlik yetişeceğine inandığını söyledi.

Ardından konuşan Vali Salih Işık ise şunları kaydetti: “TÜGVA Amasya İl Temsilciliğinin Amasya’mıza, hayırlı olmasını ve hayırlı işlere vesile olmasını temenni ediyorum. Bu anlamlı hizmetin vücut bulmasında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.

Bildiğiniz gibi Osmanlı İmparatorluğunun inşa ettiği kadim medeniyetimizin esası, vakıf medeniyetine dayanır. Vakıf Medeniyeti; sosyal, kültürel, ekonomik, fiziki altyapı ve akla gelebilecek her konuda kurduğu vakıflar sayesinde insan hayatını her yönüyle kuşatmıştır. Günümüz dünyasında devletin sunduğu kamu hizmetlerinin çoğunluğu Vakıflar eliyle sunulmuştur. Vakıf Medeniyeti iki temel değer üzerinde yükselir. Birincisi, Vakıf hizmetleri ile Allah’a yaklaşma, diğeri ise bu hayır işleri ile insanlığa ve daha doğrusu tüm canlılara faydalı olmak ve sevgilerini kazanmaktır.

Yeryüzünde yerdeki karıncadan gökteki kuşa kadar bütün canlıları kuşatan bu medeniyet, sevgi ve merhamet üzerinde yükselmiştir. Zulme, gözyaşına ve sömürüye dayanan Batı Medeniyetinin aksine dünyayı sevgi ve merhametle kuşatmıştır. Bu kadim medeniyetimiz maalesef bir dönem inkıtaya uğrasa da son yıllarda yaşanan müspet gelişmeler sayesinde yeniden ihya olmaya başlamıştır. Ecdad yadigârı vakıf eserleri birer birer restore edilerek milletin hizmetine sunulmaya başlamıştır.

İşte bugünde ülkemiz genelinde hizmet veren Türkiye Gençlik Vakfı Amasya Şubesini açıyoruz. Amacı medeniyetimizin yeniden inşa ve ihya mücadelesinde sosyal, fiziksel, zihinsel, ruhsal ve manevi alanda yenilikçi, özgüveni tam, nitelikli bir gençlik yetiştirmek olan TÜGVA’ya canı gönülden başarılar temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi tekrar sevgi ve saygıyla selamlıyor, hayırlı olmasını diliyorum.”

TÜGVA Yüksek İstişare Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan ise konuşmasında şunları kaydetti: “Türkiye Gençlik Vakfı gençlerimizin şuurlanması, inancıyla yeniden kucaklaşması, kendi değerleriyle yeniden buluşması için gayret gösteriyor. Ortaokul, lise ve üniversitelerde çalışmalarını sürdürüyor. Ben TÜGVA’nın çalışmalarının Amasya için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Amasya halkının TÜGVA’ya destek vermesini rica ediyorum. Bu çalışmaların ülkemiz için hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” 

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu tarafından yapılan dua ile TÜGVA Amasya İl Temsilciliğinin açılışı yapıldı. Açılışın ardından TÜGVA hizmet binasında incelemelerde bulunuldu. Açılışı sonrası TÜGVA Yüksek İstişare Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan, Vali Salih Işık ve Belediye Başkanı Cafer Özdemir tarafından Tokat’a uğurlandı.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Halkımız Ne İsterse Biz Onu Yapacağız..  
  Cami Görevlileri Çocuklarla Çevrimiçi Olarak ..  
  Normalleşme Sürecine Destek Çağrısı..  
  Sağlıklı Nesiller İçin “Yeşilay”..  
  Gazetemize Kutlama Mesajı..  
  İl Genel Meclisi Mart Ayı Toplantıları Devam ..  
  Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi..  
  T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı..  
  İstinye Üniversitesi..  
  35 Yıldır Gücümüz Sizsiniz.....  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.