02 Aralık 2020 - Çarçamba / 02:23
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

ADIBELLİ’den Velilere Karne Uyarısı ‘Soğukkanlı Olun’

Merzifon İlçe Milli Eğitim Müdürü Şinasi Adıbelli okulların sömestr tatiline girmesine az bir süre kala yaptığı açıklamayla velileri uyardı. Karne dön..
Bu haber 13 yıl önce eklenmiş

Merzifon İlçe Milli Eğitim Müdürü Şinasi Adıbelli okulların sömestr tatiline girmesine az bir süre kala yaptığı açıklamayla velileri uyardı. Karne döneminde velilere öğrencilerin durumlarını düzeltmeleri için büyük sorumlulukların düştüğünü belirten ve evden kaçma,  intihar gibi olumsuz durumların yaşanmaması için velileri soğukkanlı olmaya davet eden Şinasi Adıbelli yazılı açıklamasında şunları söyledi: "2007-2008 Eğitim-öğretim yılının 1.döneminin 25 Ocak’ta tamamlanmasına az bir süre kala öğrenci ve velilerimizde karne heyecanı en üst düzeye çıkmış bulunmaktadır.

 
Kimi ailelerimizde ilk defa karne alacak çocuklarının bulunmasının heyecanı kimisinde acaba bu yıl nasıl karne getirecek şeklindeki düşünceler anne babaları da tatlı bir heyecana sevk etmiştir. Her karne dönemlerinde karşılaşılan evden kaçma, intihar gibi olumsuz durumların yaşanmaması anne babalar olarak soğukkanlı davranmanıza bağlıdır. Kötü karnenin hayatın sonu olmayacağı yönündeki açıklamalarınız çocuğunuzun kendisini güvende hissetmesine, çalışma alışkanlıklarının birlikte gözden geçirilerek daha iyi nasıl çalışabilir konusunda aile ve çocuk arasında sıcak bir ortamın yaratılması ilerisi için daha olumlu sonuçlar ortaya çıkaracaktır.” dedi.          
 
Okulun başladığı ilk günden bu ana kadar okulun kapısından içeri girmemiş, veli toplantılarına katılmamış bir velinin karne günü veli olduğunu hissetmesinin hem yanlış hem de geç kalınmış bir durum olduğunu söyleyen Şinasi Adıbelli, başarının günlük olması gerektiğini ve belli bir program dahilinde okul-veli-öğrenci etkileşimi içerisinde yürütülmesi gerektiğini ifade etti.
 
Karnenin iyi veya kötü olmasında sadece öğrencinin değil velinin de sorumluluğunun olduğunu belirten Adıbelli; “Çocuğunuz belki de size en çok ihtiyaç duyduğu bir dönem içerisindedir.
 
Bu dönemde ona yardımcı olmak istiyorsak en önce sakin olmamız, kendi öğrencilik yıllarınızı da hesaba katarak yapıcı yaklaşımlar içerisinde hareket etmemiz gerekmektedir.” dedi.
 
Yarıyıl tatilinde öğrencilere de tavsiyelerde bulunan Adıbelli, “Yarıyıl tatilinde öğrencilerin beden, ruh ve zihin yönünden dinlenerek 2. döneme daha enerjik girmeleri için dinlenmeye zaman ayırmaları, sosyal ve sportif faaliyetlerle meşgul olmaları kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olacaktır. 1. dönemde iyice anlaşılmayan, eksiklik hissedilen dersler, konularda telafi edilerek yarıyıl tatili değerlendirilmelidir.” şeklinde konuştu.


Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Başkan Sarı’dan Sağlıkçılara Teşekkür..  
  2021-2023 Dönemi Döner Sermaye Bütçesi Hazırl..  
  Bahçeleriçi Pazarında Koronavirüs Denetimi..  
  LÖSEV Şubesinden Başkan Sarı’ya Ziyaret..  
  Üçok’tan “TMM” Uyarısı..  
  Yol İyileştirme Çalışmaları Yapılıyor..  
  2021 Yılının Bütçesi Belirlendi..  
  Başkan Sarı Otogar Esnafını Dinledi..  
  Amasya Belediyesi Korona Timi Sokakları Virüs..  
  Yapılandırmada Merak Edilenler..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.