25 Ağustos 2019 - Pazar / 19:35
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Minik öğrencilerden ziyaret

Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dr. Hikmet Develi Anaokulu Okul Müdürü Esra Tilkicioğlu, Okul Aile Birliği Başkanı Aytül Sanan ve beraberindeki ..
Bu haber 9 ay önce eklenmiş

Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dr. Hikmet Develi Anaokulu Okul Müdürü Esra Tilkicioğlu, Okul Aile Birliği Başkanı Aytül Sanan ve beraberindeki anasınıfı öğrencileri Amasya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Metin Orbay’ı makamında ziyaret ettiler. Minik öğrencilerle bir süre sohbet eden Prof.Dr. Metin Orbay, okul öncesi eğitimin önemine dikkat çekti.

Ziyaret sırasında görüşlerini dile getiren Dr. Hikmet Develi Anaokulu Okul Müdürü Esra Tilkicioğlu, “Konforlu ve güzel bir okula sahip olduğumuzu söyleyebiliriz. Anaokulumuz beş sınıf, bir oyun odası ve yedi şubeden oluşuyor. 150 öğrenci kapasiteli anaokulumuzun dikkat çeken bir özelliği de çok geniş bir bahçeye sahip olması. Bu fiziksel özelliklerimizin yanı sıra bahçeyi ortak kullandığımız Amasya Üniversitesinin anaokulumuza sınırsız diyebileceğimiz bir destek sunmasıdır. Üniversitenin konferans salonları, çocuk kütüphanesi, spor tesisleri ve laboratuvarlarını belirli periyotlarda kullanabiliyoruz. Prof.Dr. Metin Orbay’a yeni ders yılının başlaması dolayısıyla bir nezaket ziyaret gerçekleştirdik. Bizlere sağladıkları imkânlardan dolayı kendilerine ve Amasya Üniversitesi ailesine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Okul öncesi eğitimin zorunlu eğitim kapsamına alınmasıyla ilgili çalışmaların sürdüğünü hatırlatan Rektör Prof.Dr. Metin Orbay, “Türkiye her alanda olduğu gibi okul öncesi eğitimde de iyi noktalara doğru ilerliyor. Çocuklarımıza bizim aldığımız eğitimden daha fazlasını verebilmemiz gerekiyor. Okul öncesi eğitim çocukların zihinsel gelişimlerini olumlu yönde etkilerken aynı zamanda çocukların küçük yaşlarda okula adapte olmaları açısından da büyük önem taşıyor. Çocuğun tüm eğitim yaşantısının temelleri de anaokulunda atılmış oluyor. Okul aile birliği başkanının da ziyaretçilerimizin arasında olması bizlerde okul programı hazırlanırken ailelerin ve çevresel faktörlerinde dikkate alındığını düşündürdü. Zaten eğitim, öğrenci-öğretmen-aile üçgeninden oluşuyor. Okul öncesi dönemde çocuklarımızın sevgi, saygı, hoşgörü, yardımlaşma ve paylaşma gibi duygu ve davranışlarını geliştirmelerini sağlarken aynı zamanda çocuklarımızı okuma kültürüne de yönlendirmemiz gerekmektedir. Üniversitemiz oluşturmaya çalıştığı nitelikli bir eğitim-öğretim ortamlarının yanı sıra, topluma hizmet sorumluluğu bilinciyle de hareket etmeye çalışıyor. Amasya Üniversitesi Çocuk Kütüphanesi, çocukların okuma kültürü sürecinde yer edinmesine katkı sağlamak için açıldı. Amasya Üniversitesi çocukla ve kitapla dost.” şeklinde konuştu.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Örnek Proje 4 Yaşında..  
  Amasya Vali Yardımcısı Ferhat Burakgazi’den Z..  
  4/B ve 45/A’lı Çalışanların Eş Durumu Tayinle..  
  Coğrafi İşaret Almak Bizden Amblem Kullanıp S..  
  Kamu Kurumlarında Tütün ve Tütün Mamulleri De..  
  Başkan Sarı’ya Hayırlı Olsun Ziyaretleri Sürü..  
  Başkan Sarı, Tanıtım Toplantısına Katıldı..  
  Bem-Bir-Sen Amasya İl Başkanlığından Hayırlı ..  
  "Kamu Görevlileri Hakem Kuruluna Başvuruyoruz..  
  Başkan Vekili Şahin’e Tunalı’dan Ziyaret..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.