25 Ağustos 2019 - Pazar / 19:36
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

MHP mahalli idareler seçimi istişare toplantısı yaptı

MHP Amasya İl Başkanlığı, Genel Başkan Yardımcısı Yaşar YILDIRIM ve MYK üyeleriyle birlikte Atatürk Kültür Merkezinde Ulu Önder Atatürk'ü ..
Bu haber 9 ay önce eklenmiş

MHP Amasya İl Başkanlığı, Genel Başkan Yardımcısı Yaşar YILDIRIM ve MYK üyeleriyle birlikte Atatürk Kültür Merkezinde Ulu Önder Atatürk'ü anma ve 2019 Mart Mahalli idareler seçimleri hakkında istişare toplantısı yaptı.

Katılımda Merkez ilçe ve ilçe Başkanları Ülkü Ocakları il ilçe başkanları, Asena birimlerinin teşkilat başkanları ve yönetim kurulları Kamu Sen'e bağlı iş kollarının başkanları, Turkav İl Başkanı, tüm teşkilatların yönetim kurulları ve dava arkadaşları katıldı.
Atatürk'ün, Merhum başbuğ Alparslan Türkeş ve ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerin manevi huzurunda saygı duruşu ardından İstiklal Marşı okunması ile başlayan istişare toplantısı MHP Amasya İl Başkanı Erhan Demir'in açılış konuşması ile devam etti. MHP il Başkanı Demir konuşmasında şunları söyledi;

Aziz Atatürk hiç kimseyi aldatmadan, ülkesi ve milleti için koyduğu hedeflere yılmadan yürüyerek; aleyhinde bulunan çevrelere, yolundan çevirmeye çalışan odaklara aldırmayarak önündeki tüm engelleri birer birer aşmasını bilmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin ortak değeridir, Cumhuriyet’in kurucusu, Türkiye’nin iftiharıdır. Üzülerek ifade etmeliyim ki, Hakka yürüyüşünün yıldönümünde, Cumhuriyet'e ve kurucu liderine yönelik sistemli ve organize saldırıların yoğunlaştığı şu günlerde; dünden bugüne ulaşan milli değerlerimize her vatansever tarafından sahip çıkılması öncelikli bir mesele haline gelmiştir. Sen Fikirlerin ve eserlerinle yaşıyorsun. Büyük Atatürk’ü ebediyete intikalinin 80. yıldönümünde bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz, dedi.

Demir sözlerine şöyle devam etti;

Milliyetçi Hareket Partisi Amasya'da tüm teşkilatları ile güçlü bir şekilde hazırdır. Milliyetçi Hareket Partisi ne gönül vermiş tüm aday adaylarımızdan, dava arkadaşlarımdan isteğim küskünlükleri bırakıp Muhterem Genel Başkanımızın aday alarak kimi önerdiyse belediye başkan adayıymış gibi tüm gücüyle çalışmasını diliyorum. Yolumuz hak yolu gayemiz yüce Türk milletine hizmettir. Bizim, ilkeli, onurlu, dürüst bir siyasi anlayışımız var. Çizgimiz Muhterem Genel Başkanımızın dediği gibi "Önce  Ülkem ve Milletim, Sonra Partim ve Ben" anlayışı olmalıdır.
Milliyetçi Hareket Partisi 31 Mart 2019’da Türkiye'nin her bölgesin de olduğu gibi Amasya’mızda da büyük bir başarıya imza atacaktır. Buna canı gönülden  inanıyoruz, elbette çok çalışacağız. Çünkü inanmak başarının yarısıdır. Yeter ki bir olalım, iri olalım, diri olalım. Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş beyin dediği gibi Hepiniz birer Türk Bayrağı'sınız. Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin yere düşürmeyin. Yolununuz, bahtınız açık olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun. "Ne Mutlu Türk'üm diyene" dedi.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım yaptığı konuşmada; Türk milletinin kurtuluşunun destanına liderlik ederek bizlere Cumhuriyet'imizi armağan eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 80. yıl dönümünde saygı, sevgi, hasret, minnet, rahmet ve dualarla yâd ediyorum. Aziz ruhu şâd, mekânı cennet olsun, dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım,  MHP’nin devletin ilelebet payidar kalması için kurulmuş bir parti olduğunu, MHP’nin kuruluş gayesinde bugüne kadar hiçbir esneme olmadığını vurgulayarak, atacakları her adım ve yapacakları her hamlenin ülkesin bekasıyla paralel olduğunu dile getirdi. Siyasi gündeme ilişkin partilileri bilgilendiren ve MHP’nin izlediği yol haritası hakkında bilgiler veren Yaşar Yıldırım, yerel seçim sürecinde yapılacak çalışmaları da anlattı. Mahallî İdareler Seçiminde her yerde kendi adaylarımızı çıkaracak, 3 Hilalli sancağımızı en ücra belde de dahi şanla şerefle dalgalandıracağız. Daha önce iki dönem Amasya belediyesinin MHP de olduğunu 31 Mart 2019 da tekrar alınacağını söyledi. Teşkilatlarımızın üstün gayretleri ile bunu başaracağınıza inanıyorum. Ben MHP Ankara Milletvekiliyim bundan böyle Amasyalı kardeşlerimin de vekiliyim kapımız her zaman açıktır, tüm dava arkadaşlarıma saygılar sunuyorum, dedi.

MHP Amasya il Başkanlığını da ziyaret eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım ve MYK üyeleri akşam saatlerinde Amasya'dan ayrıldılar.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Örnek Proje 4 Yaşında..  
  Amasya Vali Yardımcısı Ferhat Burakgazi’den Z..  
  4/B ve 45/A’lı Çalışanların Eş Durumu Tayinle..  
  Coğrafi İşaret Almak Bizden Amblem Kullanıp S..  
  Kamu Kurumlarında Tütün ve Tütün Mamulleri De..  
  Başkan Sarı’ya Hayırlı Olsun Ziyaretleri Sürü..  
  Başkan Sarı, Tanıtım Toplantısına Katıldı..  
  Bem-Bir-Sen Amasya İl Başkanlığından Hayırlı ..  
  "Kamu Görevlileri Hakem Kuruluna Başvuruyoruz..  
  Başkan Vekili Şahin’e Tunalı’dan Ziyaret..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.