26 Şubat 2021 - Cuma / 06:17
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Milliyetçi Hareket Partisi adayı Sarı, projeleriyle hazır

Belediye Başkan Adayı Mehmet Sarı: Bizim 2500 istihdamımız orta ve küçük ölçekli fabrika ve yapılaşma bağlamında olacak...
Bu haber 2 yıl önce eklenmiş

Belediye Başkan Adayı Mehmet Sarı: Bizim 2500 istihdamımız orta ve küçük ölçekli fabrika ve yapılaşma bağlamında olacak.

Milliyetçi Hareket Partisi Amasya Belediye Başkan Adayı Mehmet Sarı, basın mensupları 07.01.2019 Pazartesi günü evinde kahvaltıda bir araya geldi.

MHP Amasya İlçe Başkanı Erhan Demir’in de katıldığı basın toplantısında konuşan Belediye Başkan Adayı Mehmet Sarı, çalışmalarında kimseyi yermediğini, kimseye hakaret etmediğini, kimsenin de hakkında dedikodu yapılmasına müsaade etmediğini belirterek, “Bir seçim sürecindeyiz. Özellikle şunu arz etmek istiyorum; kimseyi yermiyorum, kimseye hakaret etmiyorum, kimsenin hakkında dedikodu yapılmasına müsaade etmiyorum. Eğer duyarsanız ki; diğer siyasi partiler ile alakalı galiz sözler ediliyor ise bunu bizzat bana iletin veya il yönetimine bildirin. Kimsenin kimseye hakaret etmeye hakkı olmadığını bilmeleri gerekir. Temiz toplum, dürüst siyaset yapmamız lazım. Elbette ki hatalarımız vardır. Cenabı Hakkın açık beyan etmediğini bizim açık beyan etmeye hakkımız yoktur. Biz kendi yapacağımızı anlatırız. Benden diğer siyasi parti temsilcileri hakkında asla kötü bir söz duyamazsınız, beraber olduğum arkadaşlarımın hiçbirinin de yapmasına müsaade etmem. Teşkilatlarımız tarafından, siyasi organlarımız içerisindeki insanlar tarafından böyle sözler duyarsanız bizzat beni bilgilendirmenizi rica ediyorum. Huzurlu bir toplum, huzurlu bir kent, güler yüzlü insanlar. Birbirimize dargınlık yaparak güler yüzlü olma şansına sahip olamayız” dedi.

31 Mart tarihinde yapılacak olan seçimleri Milliyetçi Hareket Partisi’nin kazanacağına inandığını da belirten Amasya Belediye Başkan Adayı Mehmet Sarı, “Milliyetçi Hareket Partisi Amasya Belediye Başkan Adayı olarak seçimi kazanacağıma inanıyorum. Elimizdeki veriler, etrafta konuşulanlar ve anketler bizim ciddi manada halkın teveccühüne mazhar olduğumuzu gösteriyor. Biz seçimi kazanmanın övüncünü yaşarken hiç kimsenin de kırılmasına müsaade etmeyeceğiz. Amasya’ya geldiğimde 2500 personelden bahsettim. 2500 personeli istihdam noktasında vatandaşlarımız yanlış değerlendiriyorlar. Diyorlar ki 2500 personeli belediyeye nasıl alacaksın. Ben belediyeye alacağım demedim ki, nereden çıktı. İşçi çıkaracakmış diyorlar, asla! Ben garip gurabanın lokmasına el sokmam. Bedduaya mazhar olacak hiçbir iş yapmam. Biz duaya mazhar olacak işlerde olacağız. Belediyenin hiçbir personelinin çıkışı bizim tarafımızdan olmaz. Ama ben usul ve kaidelere uymuyorum diyen de kaderine razı olacak. Bizim 2500 istihdamımız orta ve küçük ölçekli fabrika ve yapılaşma bağlamında olacak. Altyapıyı ben vereceğim, gerekli imkanları ben sağlayacağım, firmaları getireceğim. 2 tane firma ile görüştüm. Projeyi hazırlayarak kuracağı fabrika hakkında bilgi verdiler. Personel istihdamını sordum, toplamda 1200 kişiyi istihdam edeceklerini söylediler. İleriki dönemlerde çeşitli girişimcileri getireceğim. Bizim sözümüz senetten ileridir. Senet kaybolur yırtılır gider. Biz ölsek de sözümüzün mirasçıları gelir o işi takip eder” dedi.

Sarı, açıklamasının devamında; “Bana diyorlar ki İstanbul’da işin gücün var, burada durmazsın diyorlar. Ben buradaki insanların oyunu alıp kaçacak karakterde miyim? Beni kovalayacak kim ki kaçıp gideyim. Bir hafta önce İstanbul’a gittim. Tüm şirket defterlerimi, mali hesaplarımı oğluma devrettim, elveda İstanbul 4-5 sene sonra görüşmek üzere dedim ve geldim buraya yerleştim herkes tarafından bilinsin. Bizim dostlarımızı bırakıp ayrılmamız söz konusu değil. Normal şartlarda ben siyaset yapıyorum, ömrüm olursa uzun vadeli planlarımız var. Bu manada o tür dedikodulara itibar edilmemesinin gerekliliğine inanıyorum. Benim hakkımda etrafta bir şey duyarsanız bana sorun doğru bilgiyi benden alırısınız. Huzurlu bir Amasya noktasında elimizde projelerimiz var. Düzenleyeceğimiz proje tanıtım gününde sizlere duyuracağım” ifadelerini kullandı.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  AHİMDER’den Öğrencilere Ücretsiz Kitap Desteğ..  
  Kırlangıç’tan Değerlendirme..  
  Karadeniz Alarm Veriyor!..  
  Mustafa Dümen: Hizmet Etmek İçin Aday Oldum..  
  İş Finansal Kiralama A.Ş...  
  Türkiye Uzay Ajansı Başkanlığı..  
  OSTİM Teknik Üniversitesi..  
  Hedeflere Ulaşmak İçin Çalışacağız..  
  ATSO Yönetimi Başkan Sarı'ya Ziyaret Gerçekle..  
  Ekmek Fırınlarında Ağırlık Kontrolü Yapıldı..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.