05 Mart 2021 - Cuma / 06:40
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Projelerimizle Fark Yaratacağız

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İYİ Parti millet ittifakı başkan adayı Serpil Saraçoğlu Amasya'da özellikle gençlerin işsizlik sorunu ..
Bu haber 2 yıl önce eklenmiş

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İYİ Parti millet ittifakı başkan adayı Serpil Saraçoğlu Amasya'da özellikle gençlerin işsizlik sorunu yaşadığını belirterek, "Ülkemizde olduğu gibi kentimizde de işsizlik büyük bir sorun. Bu sorunu halletmek için sadece devletten iş beklemek gerekmiyor. Belediyelerin de bu soruna çözüm üretmek için projeler üretmesi gerektiğine inanıyorum. Bizimde elbetteki istihdam sorunun çözümlemek için hazırladığımız projeler var. Bu projelerle birlikte  göreve geldiğimizde Belediye, Sanayi - Ticaret kuruluşları ve İŞKUR, Üniversite" işbirliğinde üretilecek yeni istihdam odaklı projelerle bu soruna çözüm üreteceklerini söyledi.

KADINLAR VE GENÇLERDEN SERPİL SARAÇOĞLUNA BÜYÜK İLGİ 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İYİ Parti millet ittifak başkan adayı Serpil Saraçoğlu, yaptığı seçim çalışmalarında özellikle  yoğun ilgi gösteren hanımlara Saraçoğlu, kadınların yaşamın her alanında olduğu gibi ekonomik kalkınma ve üretimde de söz sahibi olması gerektiğini hatırlatarak, bu anlamda göreve geldiğinde her türlü desteği sağlayacağını dile getirdi.

TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLACAK BİR İSTİHDAM MODELİNİ UYGULAYACAĞIZ

Amasya'da işsiz, donanıma sahip ve bir mesleği icra edecek birçok hemşehrimiz evladımız varken, Amasya'nın dışından kimse buraya gelip çalışmayacak. Buna söz veriyorum; Önce Amasya'mızın çocukları diyorum. Amasya'nın sorunlarını, burada yaşayanlar olarak en iyi bizler biliyoruz. Anne babaların evlatları için yaşam kaygılarını, gençlerin iş problemini çözmek için hazırladığımız ve Türkiye'ye örnek olacağına inandığımız eğitim ve istihdam modelini hayata geçireceğiz" dedi.

KADINLAR ÇALIŞMA YAŞAMINDA YER ALACAK

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İYİ Parti millet itifakı başkan adayı Serpil Saraçoğlu, "kadınlarımız yaşamın her alanında güçlü bir şekilde yer almalı. Biz kadının eve kapanmasını kabul edemeyiz. Kadınlarımız, genç kızlarımız iş yaşamında olacak. Kadının ekonomik olarak güçlü olması, ailenin ve dolayısıyla Amasya'nın mutlu olması demektir. Onları  Ticaret Odamız, Esnaf odalarımız, KOSGEB,  İŞKUR, Milli Eğitim, Üniversitemiz ve Belediyemizin içinde bulunduğu ortak projelerle sertifika ve meslek edindirip istihdam planlamasıyla bölgemizdeki iş yerlerinde çalışma olanağı sağlayacağız. Bu projelerimizin dışında  kuracağımız kadınlar kooperatifi ile de evlerinde üreten kadınlarımızın el emeklerinin kooperatif aracılığı satışını sağlayarak aile bütçelerine katkı sağlamalarının önünü açacağız. Gerekirse belediye olarak ev hanımlarımıza kooperatifleri aracılığı ile makro kredi desteğini de vereceğiz. " dedi.

PROJELERİMİZLE FARK YARATACAĞIZ

"Kalkınmak  istiyorsak, toplumun her kesimini kucaklamalıyız. Çağımız iletişim çağı bu Amasya 'mızında bu çağa ayak uydurması gerektiğine inanıyorum" diyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İYİ Parti millet ittifak başkan adayı Serpil Saraçoğlu, Amasya'da teknolojinin tüm olanaklarını kullanarak Kent bilgi sistemi oluşturacaklarını da ifade ederek, "kan arayan bir vatandaşa yardımcı olmaktan, iş arayana iş bulmaya, mahallelerdeki ihtiyaçlara kadar birçok veriyi anında elde ederek en etkin hizmeti sunacağız" dedi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Halkımız Ne İsterse Biz Onu Yapacağız..  
  Cami Görevlileri Çocuklarla Çevrimiçi Olarak ..  
  Normalleşme Sürecine Destek Çağrısı..  
  Sağlıklı Nesiller İçin “Yeşilay”..  
  Gazetemize Kutlama Mesajı..  
  İl Genel Meclisi Mart Ayı Toplantıları Devam ..  
  Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi..  
  T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı..  
  İstinye Üniversitesi..  
  35 Yıldır Gücümüz Sizsiniz.....  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.