09 Temmuz 2020 - Perşembe / 01:04
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Huzur Bocce Ligi Müsabakaları Başladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca düzenlenen, Türkiye 60 Yaş ve Üstü Yetişkin Gençler Bocce 2019 "Huzur Bocce Ligi" müsabakaları başladı...
Bu haber 1 yıl önce eklenmiş

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca düzenlenen, Türkiye 60 Yaş ve Üstü Yetişkin Gençler Bocce 2019 "Huzur Bocce Ligi" müsabakaları başladı.

Türkiye genelinden 53 il ve 109 huzurevinin katıldığı ve bölgelere göre 20 grubun oluşturulduğu, Suluova Huzurevi Bocce Takımında 15. Grupta yarıştığı ve önceki hafta başlayan Yetişkin Gençler Bocce 2019 "Huzur Bocce Ligi" müsabakaların ilk maçında Kastamonu İnebolu Huzurevi ile karşılaşan Suluova Hacı Muammer Koca Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Bocce Takımımız karşılaşmayı 12-11 kazanarak lige galibiyet ve moralle başladı.

Suluova Şehit Osman Karakuş Anadolu İmam Hatip Lisesi spor salonunda gerçekleştirilen ve son dakikasına kadar büyük bir çekişme ve heyecana sahne olan müsabaka sonunda Suluova Hacı Muammer Koca Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Bocce Takımımız zorlu rakibini son dakikada aldığı bir sayı ile 12-11’lik skorla yenmeyi başardı.

"Huzur Bocce Ligi" müsabakaları; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca düzenlenen turnuva Aktif Yaşlanma Politikasıyla 2019 yılı faaliyet programında alınan "Türkiye 60 Yaş ve Üstü Yetişkin Gençler Bocce Ligi" kapsamında organize edilmektedir.

Bu organizasyon ile, Huzurevlerinde devletin sağladığı tüm imkanlardan yararlanan, barınma, beslenme ve sosyal yaşamlarını huzur içinde sürdüren yaşlıların Bocce sporu sayesinde daha sağlıklı ve daha mutlu bir yaşama adım atmaları hedeflenmekte olup, Bocce sayesinde yaşlılarımızda ilaç kullanımı, obezite, kas ve eklem ağrıları, kalp ritim bozuklukları gibi sağlık sorunlarının azaldığı gözlemlendiği, bunun yanı sıra yaşlılarımız farklı şehirlere deplasman maçlarına gittiklerinde karşılaştıkları rakip sporcularla yeni dostluklar kurmakta olduğu, gittikleri şehirlerin tarihi ve kültürel mekanlarını görmekte ve böylelikle daha çok sosyalleşmekte oldukları görüldüğü, genel anlamda ise huzurevlerindeki vatandaşların spor yoluyla fiziksel ve duygusal gelişimlerini desteklemek, sosyalleşmelerine katkı sunmak amacıyla bu organizasyonun tertip edildiği bildirildi.

"Türkiye'nin en yaşlı spor ligi" olarak anılan ve huzurevi sakinlerinin katıldığı "60 Yaş Üstü Yetişkin Gençler Bocce Ligiinin 15. Grubunda ise Samsun Huzurevi, Samsun Bafra Huzurevi, Amasya Suluova Huzurevi, Kastamonu İnebolu Huzurevi ve Tokat Huzurevi B9occe Takımları yer alıyor.

2018 Yılı müsabakaları sonunda grubunda 1.’liği elde ederek Antalya’da yapılan Türkiye şampiyonasına katılan Suluova Huzurevi Bocce Takımımız, bu turnuvadan eli boş dönmüştü.

Daha önceki yıllarda da bu şampiyonada Türkiye 4.’Lüğü elde etme başarısı gösteren Suluova Huzurevi Bocce Takımımız, 2019 Bocce Liğinde yine önce grubundan çıkmayı sonrada Türkiye derecesi elde etmeyi hedefliyor. 

Şampiyonada yine iddialı olduklarını söyleyen Suluova Huzurevi Bocce Takım Kaptanı Ali İhsan Çopellev, "hedefimiz Türkiye finallerine katılmak ve daha önce Türkiye derecesi elde ettiğimiz bu şampiyonada yine önemli bir derece elde ederek ilçemizi en iyi şekilde temsil etmek. İyi bir takımımız var, çalışmalarımızı finaller için sürdürüyoruz. Bizlere maddi ve manevi destek veren Kurum Müdürümüz Serdar Baran ve herkese teşekkür ederiz." dedi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Oflu: Başarı Tesadüfi Değildir..  
  OSB Müteşebbis Heyeti Toplandı..  
  Kızılay Şubesi Çalışmaları..  
  TKDK İl Koordinatörlüğü Derneklere Eğitim Ver..  
  Gazetecilerden Vali Mustafa Masatlı’ya Ziyare..  
  Orman Bölgeye Ziyaret..  
  Proje Meyvelerini Vermeye Başladı..  
  OSB Müteşebbis Heyeti Toplandı..  
  251.000 Hatim Okunacak..  
  Erarslan: Samimi Olalım, Birlikte Karar Verel..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.