09 Temmuz 2020 - Perşembe / 00:31
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi (GETAT)

Amasya İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı; Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin..
Bu haber 1 yıl önce eklenmiş

Amasya İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı; Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Şehit Kadir ÇAKI Semt Polikliniğinde 01.07.2018 tarihinde hizmete giren Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezimize (GETAT) açıldığı tarihten bu güne kadar; sırt ağrısı, miyozit, spor yaralanmaları, Siyatik, lumbalji, disk patolojileri, fibromiyalji, stres baş ağrısı, migren, post-zoster nevralji, gibi şikayetleri olan 350’ den fazla vatandaşımız başvurmuştur.

GETAT Merkezimizde “Kupa Uygulaması” alanında sertifikalı eğitimlerini başarıyla tamamlamış olan 3 hekim ve 2 sağlık personelimiz görev yapmaktadır. Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıptan faydalanmak isteyen Vatandaşlarımız; Semt Polikliniğimiz bünyesindeki Merkezimize başvuruları ile birlikte ilk olarak Hekimlerimiz muayenesinden geçmektedirler. Bilimsel olarak Ay’ın yer çekim gücüne bağlı kan basıncındaki değişiklerden dolayı, Yaş Kupa Uygulamasının (Hacamat); ay takvimine göre ayın belirli günlerinde uygulanması önerilmektedir. Bu kapsamda kendilerine randevu verilen Vatandaşlarımız, kendilerine önerilen diet ve uygulama programına uyarak randevu tarihlerinde sağlık hizmeti alabilmektedirler.

Çevremizdeki her türlü kimyasallar, gıdalardaki katkı ve koruyucu maddeleri, atılamayan ilaç birikintileri, gıdalardaki hormonlar, çevremizde ve soluduğumuz havadaki ağır metaller, yabancı proteinler, kanserojenler, alerjenler, GDO'lu ürünler, su ve hava kirliliği, mikropıhtılar, kanın akışkanlığını bozan ve kanı kalınlaştıran sebepler, kolesterol, iltihabi kalıntılar gibi Vücudumuz için yabancı ve zararlı olan maddeler güvenilir ve etkili yöntem olan “Yaş Kupa Uygulaması” (Hacamat) vücuttan uzaklaştırılabilmektedir.

Hacamat yaptırmak için illa hasta olmak gerekli değildir. Tarama Hacamatı dediğimiz hacamat ile bir detoks yöntemi gibi vücudumuza bir uyanma ve hareketlilik sağlamak mümkündür. Düzenli aralıklarla yapılan tarama hacamatı tedavisi kronik hastalıklardan korunmanın en iyi yollarından biridir. Genel olarak hasta olmadan aşı olmak gibi en iyi hacamat hasta olmadan önce yapılan hacamattır.

Hacamat tedavisi doktor kontrolünde ehil ellerde yetkilendirilmiş Merkezlerde yapılırsa her yaş grubu insan için bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. Tüm kurallarına uygun olarak ehil ve yetkin ellerde yapılan tıbbi hacamat tedavisi, vücudumuzda faydalı yeni maddelerin artmasına, zararlıların da atılmasına sebep olduğu için, genel olarak ağrısız, stressiz, hastalıklardan uzak, rahat bir hayat yaşanmasına sebep olur. Bedeni rahatlayan sağlıklı insan kendisine, ailesine topluma daha faydalı hale gelir.

Düşük dozlarda bitkisel, farmakolojik ilaçların patolojinin olduğu en yakın alana küçük özel iğneler aracılığıyla manuel olarak veya mezoterapi enjeksiyon aletleri ile cilt içine özel teknikler yoluyla enjekte edilerek tedaviyi destekleyici bir geleneksel ve tamamlayıcı tıp alanı olan “Mezoterapi” uygulamasına; 10 Haziran 2019 Pazartesi günü itibariyle GETAT Merkezimizde başlanacaktır.

Orta vadede ise Hekimlerimizin yetkinlik sertifikalarını almaları ile birlikte GETAT Merkezimizde; Akupunktur, Ozon tedavisi, Osteopati ve Sülük tedavilerinin de merkezimizde yapılmasına başlayacağımızı ünlü hekimimiz Sabuncuoğlu Şerefeddin ile birlikte Geleneksel Tıbbın doğduğu şehir olan Amasya’mızda duyurmaktan gurur duyuyoruz.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Oflu: Başarı Tesadüfi Değildir..  
  OSB Müteşebbis Heyeti Toplandı..  
  Kızılay Şubesi Çalışmaları..  
  TKDK İl Koordinatörlüğü Derneklere Eğitim Ver..  
  Gazetecilerden Vali Mustafa Masatlı’ya Ziyare..  
  Orman Bölgeye Ziyaret..  
  Proje Meyvelerini Vermeye Başladı..  
  OSB Müteşebbis Heyeti Toplandı..  
  251.000 Hatim Okunacak..  
  Erarslan: Samimi Olalım, Birlikte Karar Verel..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.