25 Eylül 2020 - Cuma / 04:17
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Ülkem Partisi Merzifon İlçe Teşkilatını Kurma Görevi Hamit Çelik’e Verildi

Ülkem Partisi Amasya İl Başkanı Murat KÖSE ve İl başkan yardımcısı Hüseyin Aksakal ile birlikte, Merzifon esnaflarımızdan Hamit ÇELİK’ i..
Bu haber 1 yıl önce eklenmiş

Ülkem Partisi Amasya İl Başkanı Murat KÖSE ve İl başkan yardımcısı Hüseyin Aksakal ile birlikte, Merzifon esnaflarımızdan Hamit ÇELİK’ i Merzifon’ daki iş yerinde ziyaret etti. Ziyaret sonrası yaptığı açıklamada; “Hamit Bey ile ilçemiz ve ülke sorunları hakkında müzakere etiklerini, bu sorunların çözüme kavuşturulması konusunda tek bir çatının altında toplanmak gerektiğini ve en sağlam çatının da ÜLKEM PARTİSİ olduğu hususunda fikir birliğine vardık. Hamit ÇELİK bundan böyle ÜLKEM PARTİSİ’ ne gönül veren tüm vatanperver arkadaşlarım gibi, ülkemiz için canla başla çalışacak. Bugün itibariyle kendisine Merzifon İlçe Teşkilatımızı kurma görevini vermiş bulunuyoruz. Hamit Çelik’ i Ülkem Partisi Merzifon İlçe Başkanı olarak ekip arkadaşlarımız arasında görmekten mutluluk duyuyoruz.” dedi.

İl Başkanı Murat KÖSE; Parti programı ile ilgisi kısa bilgi olarak şunları söyledi:

İnsan yaradılışı gereği toplu yaşamak zorunda olan sosyal bir varlıktır. İlk çağlardan başlayarak aynı coğrafyada yaşayıp, aynı dili konuşan insan toplulukları zaman içinde milletleri meydana getirmişlerdir. İnsanların bir arada yaşama mecburiyeti, toplumsal kuralları ve bu kuralları uygulayacak kurumları doğurmuştur. Bu kurallar hukuku, uygulayıcı kurumlar ise üst yapı olarak devleti oluşturmuştur. Zayıf düşen uygarlıklar, devletler ve milletler asırlar içinde azalmışlar, dönüşmüşler / yok olmuşlar ve bu günkü dünya yapısı (coğrafi devletler / demografik milletler) ortaya çıkmıştır. Devletlerin birbiri ile olan ilişkilerini düzenlemek ve ortaya çıkan anlaşmazlıkları gidermek amacıyla da devletlerarası hukuk ve devletlerarası kurumlar meydana gelmiştir.

Zaman içinde ortaya çıkan değişik inançlar, kural koyma ve uygulamadaki farklılıklar siyasi yönetim anlayışlarını belirleyerek devlet yapılarını şekillendirmiştir. Teknoloji, ulaşım ve iletişimdeki gelişmeler mesafeleri yok etmiş, devletleri / milletleri birbirine daha da yaklaştırmıştır. Ateşi, tekerleği, patlayıcı silahları, telefonu, bilgisayarı, uçağı ve uzayı keşfeden insanoğlu bilgisini ve teknolojiyi bazen diğer insanların haklarını ele geçirmek için kullanmış, acımasızca zulmetmiştir. Toprak, su, altın, enerji gibi kaynaklara sahip olmak isteyen egemen güçler arasında yaşanan çekişmeler ve savaşlar ise dünyamızın en büyük sorunu ve utancı olmuştur.

İnsanoğlu ilerleyen zaman içinde ortaya çıkan sorunlarla başa çıkabilmek için düşünmüş, araştırmış; yaşadığı sorunlara farklı çözüm önerileri geliştirmiştir. Modern çağın köle ve silah tüccarları ise bu çözüm önerileri arasındaki farklılıkları bile ayrışma ve kavga sebebi olarak kullanmış, ideolojik savaşlar çıkarmaktan çekinmemiştir. Materyalist emperyalizmin dayatmacı ve tekelci dünya düzeni içinde büyük yalanlarla aldatılan, bölünen insanların çoğunluk haline geldiği günümüzde, sömürgeci patronlar ve işbirlikçi piyonları dünyamızı kan gölüne çevirmişlerdir. İnsana, inançlara, emeğe, bilime ve yaşayanlara saygı göstermeyi unutan; düşünürlerini, gönüllü hizmetkârlarını ve sevenlerini yaşarken gömen, aciz / korkak / kan emici / ölü sevici siyasi yönetim anlayışı ülkemizi de mutsuz ve umutsuz insanların çoğunlukta olduğu yaşanamaz bir hale getirmiştir. İnsanın en büyük hakkı yaşam hakkıdır. İnsanı yok sayan, emeğini yok sayan, inançlarını yok sayan, çalan, gasp eden insanlık düşmanı bu sömürü düzeninin yok edilmesi, her türlü olumsuzluğa rağmen; yine özgür düşünebilen, akıllı, cesur, onurlu ve inançlı siyasi kadrolar tarafından gerçekleştirilecektir.

Biliyor ve inanıyoruz ki: “Milletin geleceğini yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır.” Ülkem Partisi bu inancın sahibi ve merkezidir. Ülkem Partisi günün gereklerine dayalı kolaycı bir siyaset anlayışı yerine “Bağımsızlık, Milliyetçilik, Devletçilik, Adalet ve Demokrasi, Eğitim ve Kültür, Üretim ve Paylaşım, Bilim ve Gelişim” ilkelerinden oluşan 7 ana ilkesiyle siyaset yapan; milleti için millî ,yerli ve birleştirici çözümler üreten, ilke, hedef, sorumluluk, proje ve kadro sahibi siyasal bir merkezdir. Partimizin insana, millete, devlete, hukuka, fikir ve inançlara, üretim ve paylaşıma, sağlık ve eğitime, dünyaya ve olaylara bakışını açıklayan bu programın milletimiz için yeni bir umudun, çözümün ve kurtuluşun başlangıcı olacağına inanıyoruz.

Partimizin kuruluş felsefesi olan “Tüm ülkemiz birlik” ile “Millet için devlet” / “İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın” anlayışı; mutlu, huzurlu, güçlü, lider bir Türkiye’nin anahtarı olacaktır. Oğuz Kaan’la başlayıp, Atilla, Bilge Kaan, Alparslan, Osman Bey, Fatih Sultan Mehmet Han ile devam ederek dünya tarihinin kaydettiği en büyük lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, saldırı ve işgale direnerek dünya dengelerini değiştiren tarihten daha eski milletimizin kurduğu, ezilen ve sömürülen dünyaya örnek olmuş bir devleti yönetmeye talip olmanın sorumluluğunun farkında olarak; dünyanın en güzel coğrafyasında yaşamanın, büyük devlet olmanın bir bedeli olduğunu bilerek diyoruz ki:

“Ülkem Partisi; milletimizden aldığı güçle yıllardır üstümüzde oynanan büyük oyunları bozan, derebeylerin korku imparatorluğunu ve haram saltanatını yıkan, makamlara değil gönüllere taht kuran bir parti olacaktır.”

ÜLKEM; insana ve inanca saygının zirvesi, ekonomide çalmayan / çaldırmayan, siyasette bölmeyen / böldürmeyen anlayışın siyasal merkezi olacaktır.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  İlk Teneffüste Dağıtıldı..  
  Başkan Sarı’ya, Atatürk İlkokulundan Ziyaret..  
  OSB Müteşebbis Heyeti Toplandı..  
  17. İmam Hatipliler Kurultayı Online Yapıldı..  
  Korona Denetimi Yapıldı..  
  Kargı: Ses Getirecek Bir Yönetim Anlayışı Ser..  
  Gece Gündüz Korona Denetimi..  
  Açlık Sınırı 2 Bin 455 Lira Oldu..  
  Vali Masatlı’dan Önemli Açıklama..  
  MHP Merkez İlçeden Masatlı’ya Ziyaret..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.