03 Mart 2021 - Çarçamba / 21:45
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Milli Eğitim Projelerini Tanıttı

Eğitim Şehri Amasya Programı kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan projelerin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi...
Bu haber 1 yıl önce eklenmiş

Eğitim Şehri Amasya Programı kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan projelerin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Amasya Valiliğinin himayesinde uygulanan 'Eğitim Şehri Amasya' Programı kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce hazırlanan projelerin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Vali Dr. Osman Varol, “Eğitimdeki kalitemizi 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda topyekün artırmamız gerekiyor” dedi.

Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen ve Saygı Duruşu ile İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan toplantıya Vali Dr. Osman Varol, 15. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Piyade Albay Mehmet Atlı, Belediye Başkanı Mehmet Sarı, daire amirleri ve eğitimciler katıldı.

Toplantının açılışında sunum yapan İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, Miskod Projesi, Spor ile Sağlıklı Yarınlar, Müziğin Ritminde Buluşalım, İl Proje Ambarı, Paylaşımda Zirve Değişimde Öncü, Çevrimiçi Güvenli Çocuk, Küçük Filozoflar İçin Felsefe, Kendimi Tanıyorum Geleceğimi Planlıyorum, Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı, Öğretmenin Kimyası, Şehitlerimiz Anısına Kitap Okuma ve Değerlendirme Günleri, Uygulama Atölyeleri Her Okulda, Yaşayarak Öğrenmek için Drama, Şiddete Sıfır Tolerans, Vizyon 2023 Okumadan Gerçekleştirmek Güç, Meslek Liselerinden Gelen Mutlu Çocuk Sesleri, Amasya Şampiyonlar Ligi, Ortak Sınavlarla Ortak Gelecek, Sevgiyle Çıktık Yola, Şehzadeler Sizi Çağırıyor, Şehidim Seninleyiz, Gönüllü Turizm Elçileri, Bizim Çocuklar, Doğada Çocuk, İstihdam Odaklı Mesleki Eğitim İçin Fablab ve OKA’ya sunulan projelerle ilgili detaylı bilgi verdi.

Vali Varol, hazırlanan projelerin gerçekçi ve ilimizin 2023 Eğitim Vizyonu noktasında ortaya konulan ihtiyaçlarının göz önüne alınarak ayakları yere basan, mali olanaklar ve insan kaynağıyla gerçekleşmesi mümkün olan projeler olduğunu belirtti.

Eğitim hizmetinin devletin sunduğu en önemli kamu hizmeti olduğunu ve eğitimcilerin de önemli bir işlevi icra ettiklerini hatırlatarak bu eğitim-öğretim yılında eğitime daha öncesine göre daha fazla mesai ayıracağını vurgulayan Vali Varol, “Bizim eğitimdeki kalitemizi 2023 vizyonu doğrultusunda topyekün artırmamız gerekiyor. Bizim Tıp Fakültesine gönderdiğimiz 30 öğrenciyle değil gönderemediğimiz 1500 öğrenciyle ilgilenmemiz gerekiyor. Genç ve yetişmekte olan nüfusumuz olmasıyla övünüyoruz. Ama treni kaçırmadan önce bu nüfusu toplumuna, milletine faydalı bir faaliyet alanına yönlendirmemiz gerekiyor. Yarın nüfus sorunu yaşayan toplumlar durumuna gelmeden önce bu işi çözmemiz gerekiyor. Topyekün eğitimin içerisindeki çok yönlülüğü, çeşitliliği artırmamız gerekiyor. 2023 Eğitim Vizyonunda belirtildi gibi çocuklarımızı her yönden geleceğe doğru bir biçimde hazırlamamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Programın sonunda Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü e Twinning Türkiye Koordinatörlüğü tarafından 2009 yılından bu yana yürütülen ‘e Twinning Avrupa Okul Ortaklıkları Programı’ kapsamında 2018-2019 yıllarında gerçekleştirilen projeleriyle ulusal kalite etiketi ile sertifikası almaya hak kazanan eğitimcilere belgeleri Vali Varol ile protokol üyeleri tarafından verildi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  35 Yıldır Gücümüz Sizsiniz.....  
  İl Genel Meclisi Mart Ayı İkinci Toplantısı Y..  
  Yeşilay Haftası Kutlama Mesajı..  
  28 Şubat’ı Unutturmayacağız..  
  İhtiyaç Duyan Herkesin Yanında Olacağız..  
  Webinar Düzenlendi..  
  Camcı: 28 Şubat, Tarihimize Geçmiş Kara Bir L..  
  Gebze Teknik Üniversitesi..  
  Çukurova Kalkınma Ajansı..  
  Gelir İdaresi Başkanlığı..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.