06 Ağustos 2020 - Perşembe / 16:20
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

2020 Yılında Tamamlanacak

Albayrak Kızılay’ın kan alma ve şube binasının 2020 yılında tamamlanacağını söyledi...
Bu haber 8 ay önce eklenmiş

Albayrak Kızılay’ın kan alma ve şube binasının 2020 yılında tamamlanacağını söyledi.

Kızılay Amasya Şube Başkanı Mahmut Albayrak, 06.12.2019 Cuma akşamı Amasya Belediyesi Pirler tesislerinde değerlendirme toplantısı düzenledi.

Albayrak burada yaptığı konuşmada şunları söyledi; Yardımlaşma ve dayanışmanın, hayırda yarışmanın, derdi olanla dertlenmenin, mazlum ve kimsesizlerin umudu, Milletimizin merhamet eli Türk Kızılay’ı ailesi olarak Kıymetli Basın Mensupları, Yönetim Kurulumuz, Kadın Kolları Yönetimi, Genç Kızılay Yönetimi, Suluova Koordinatör ve temsilcilerimiz, Merzifon Koordinatör ve temsilcilerimiz hepiniz hoş geldiniz.

Türk Kızılay Amasya Şubesi Yönetimine geldiğimiz Mart 2019’dan bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında Siz basın mensuplarını ve Kıymetli Amasyalı hemşerilerimizi bilgilendirmek, yapılan çalışma ve faaliyetleri değerlendirmek üzere bu toplantıyı düzenlemekteyiz.

Bu vesile ile bir araya gelmekten ve sizleri aramızda görmekten mutluluk duymaktayız.  Öncelikle bugüne kadar Amasya Kızılay Şubesinde Emeği geçen önceki bütün yönetim Üyeleri, Gönüllü ve Bağışçılarımıza Teşekkür eder Hayatta olanlara sağlık ve huzur, vefat edenlere Rahmet dileriz.

Türk Kızılay Amasya Şubesinin kuruluşundan bugüne kadar 14. Başkanı olarak daha önce merkez Yavuz Selim Meydanında bulunan Gümüşlü Mahallesi Gümüşlü Camii Altındaki yerimizden sonra ( Hala irtibat ofisi olarak kullanılmakta olup) , Üçler Mahallesi Kocur pehlivan Sokak No:73 de Müze Arkasında Şube ve Yardım Deposu ile Hizmetlerimizi yerine getirmekteyiz. İlimiz Merkez’de Kızılay Şube olarak Suluova ve Merzifon da ise Temsilcilik olarak faaliyette bulunmakta olup, Taşova, Gümüşhacıköy, Hamamözü ve Göynücek ilçelerinde Kızılay Şube ve Temsilcilikleri bulunmamaktadır. Genç Kızılay’ımızın daha aktif ve gönüllü çalışmalara desteklerini artırmak için yeniden yapılandırarak Gençlerimizin yapmış olduğu yardım faaliyetleri, Sosyal sorumluluk ve farkındalık projelerine maddi ve manevi destek verilmiş ve gençlerimizin yardım faaliyetlerine, Sosyal sorumluluk proje ve etkinliklerine katılımları artırılarak duyarlı ve öncü olmaları sağlanmıştır. Şube de Kadın Kollarımız Kurulmuş olup, bayan elinin ve duygusallığının dokunduğu ihtiyaç sahipleri ve sosyal proje çalışmalarında görmekteyiz.

İlimizde Kızılay’ın Kan Hizmetleri Mobil ekiplerce yerine getirilmekte olup Nisan 2019’da İnşaatı başlayan Göllü Bağlarında ki Amasya Kan Alma ve Şube binasını Mayıs 2020 yılında tamamlanarak hizmete almayı planlamaktayız. Kıymetli Kan bağışçılarımıza da burada daha iyi şartlarda ve sürekli olarak hizmet verebileceğiz. Kan bağışı için Üniversitemizde, Özel, Kamu ve Sivil Toplum Kuruluşları ile de Kan Bağışı Kampanyaları düzenlenmekteyiz. 

Kızılay Amasya Şube Başkanlığı olarak ihtiyaç sahiplerine il Merkezinde ve Göynücek, Taşova, Gümüşhacıköy ve Hamamözü ilçelerimizde  428 Aileye Konserve Kıyma ve 428 Konserve Kuşbaşı dağıtımı, 510 Yaşlı, Dul ve Kimsesiz ihtiyaç sahiplerine 300,00TL Zekat Yardımı, 8.700 Adet Giyim yardımı, 537 Aileye Gıda Kolisi, 125 Öğrenciye Aylık burs yardımı yaparak ihtiyaç sahiplerine ulaştırmanın Kıymetli bağışçılarımız adına mutluluğunu yaşarken, bu yardımların ulaştırılmasında yoğun emeği geçen Başta Yönetim Kurulumuza, Genç Kızılay yönetim ve gönüllülerine, Emeği geçen herkese  Bütün ihtiyaç sahipleri adına Şube Başkanı Mahmut ALBAYRAK Teşekkürlerini ileterek çalışmalarında başarılarının devamını diler, her dönemde mazlumların yanında olan Türk Kızılayı’nın bu çalışmalarının hedefine ulaşabilmesi için, sizin vereceğiniz destek büyük önem taşıyor. Sorumlu bir gazeteci olarak kampanyalarımızı ve faaliyetlerimizi yazılı, görsel ve sosyal medyadaki takipçilerinize duyurmanız ve onları bağışlarını vermeye davet etmeniz, daha çok ihtiyaç sahibine yardım eli uzatabilmemizin yolunu açacak.

Türk Kızılayı’nın düzenlemiş olduğu bu değerlendirme toplantısına katılımlarınızdan dolayı bir kez daha şükranlarımı sunarak yapılan faaliyet ve etkinliklerin bir kısmını başlıklar halinde çalışmalarımız bilgilerinize sunulmuştur.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Nefes Derneği Yüzleri Güldürdü..  
  Amasya İli Ekonomik Toplantısı Yapıldı..  
  İHH Amasya’da 250 Aileye Bayramlık Elbise Dağ..  
  Ağustos Ayının İlk Toplantısı Gerçekleşti..  
  Kayacık Köy Yolu Asfalt Yola Kavuştu..  
  Şehit Aileleri Ziyaret Edildi..  
  Emekli Albay Halil Aydınlı’yı Kaybettik..  
  Vali Masatlı’dan Kurban Bayramı Ziyaretleri..  
  Nefes Derneğine Bayramda 340 Kurban Bağışı Ya..  
  Amasya Bir Değeri Uğurladı..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.