30 Ekim 2020 - Cuma / 01:35
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Kızılay’dan Bağışçılara Madalya

İlimizde düzenli kan bağışında bulunan vatandaşlarımıza Türk Kızılayı tarafından törenle madalyaları verildi...
Bu haber 9 ay önce eklenmiş

İlimizde düzenli kan bağışında bulunan vatandaşlarımıza Türk Kızılayı tarafından törenle madalyaları verildi.

Vali Dr. Osman Varol, ilimizde düzenli kan bağışında bulunan vatandaşlarımıza Türk Kızılayı tarafından madalyalarının verildiği törene katıldı.

Amasya Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törende Vali Varol’un yanı sıra Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, Belediye Başkanvekili Celil İnce, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan, kamu kurum ve kuruluşları müdürleri, diğer yetkililer ve vatandaşlarımız yer aldı.

Düzenli kan bağışında bulunan ve madalya almaya hak kazanan 325 vatandaşımıza teşekkür ederek minnettar olduğunu belirten Vali Varol, “İnsanlar özellikle sağlık alanında bazı şeylerin kıymetini karşı karşıya kaldığında anlıyor. İşte o çok kritik, önemli anda hayat ile ölümün arasındaki çok ince bir çizginin olduğu anda Kızılay’ımızın siz kan bağışçılarımız vesilesiyle ortaya koyduğu hizmet insanları yaşama bağlıyor. Bu toplumsal yaşama inanılmaz güzel bir katkıdır.  Dolayısıyla kan bağışı yapanların sunduğu bu katkının paha biçilmez değerde olduğunu düşünüyorum” dedi.

Kızılay’ın son yıllarda gerçekleştirmiş olduğu açılımlarla her yerde görünürlüğünün arttığını, birçok faaliyet ve hayırlı işin içerisinde bulunmasını takdir ederek takip ettiğini belirterek gönüllülük kavramının ülkemizde belki dünyanın birçok gelişmiş ülkesinde çok önemli bir kavram olarak uzun yıllardır yer etmiş olan ancak Kızılay gibi çok önemli tarihsel kurum, kuruluşlarımızla ön plana çıkmaya başlayan kavram olduğunu vurgulayan Vali Varol, “Gönüllülük kavramı aslında batının veya gelişmiş medeniyetlerin dünyaya sunduğu bir kavram gibi görülmekle birlikte bizim medeniyetimizin, tarihimizin, inancımızın temelinde olan fakat doğru bir şekilde belki de formüle edemediğimiz, insanların önüne sunamadığımız için çok fazla ön plana çıkmayan bir kavram. Gönüllülük faaliyetlerine katılan insanların toplumlar içerisinde farklı bir yere konulduğu bir durum yaşanıyor. Hatta bazı ülkelerde bu artık çok somutlaşmış vaziyette insanların sadece bir beklenti olmadan tamamen kendi istekleriyle bir alanda katkıda bulunmak için vakitlerini, paralarını, ömürlerinin bir kısmını ortaya koyması artık modern dünyada, modern insanlığın içerisinde de çok önemli bir kavram olarak önümüze çıkıyor. Bizler zaten buna tarihsel olarak sahip olan bir milletiz. İnancımızda, töremizde bunları yaşatıyoruz. Her sokağımızda, her mahallemizde zaten modern olarak formüle edilmiş gönüllülük kavramının uygulamasını, yansımasını görmek mümkün” diye konuştu.

Bu meziyetlerin yitirilmeden özellikle gençlerimize ve gelecek kuşaklara taşımasının sağlaması gerektiğini vurgulayan Vali Varol, “Bunu insanlarımız arasında formüle eden ve ortaya koyan Kızılay gibi çok kıymetli kuruluşlarımıza da bu anlamdaki faaliyetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Özellikle Genç Kızılay’ımızın yürüttüğü faaliyetlerde onlarca gencimizi cıvıl cıvıl bir şekilde tamamen gönüllü, istekli bir şekilde vakitlerini ayırarak faaliyet içerisinde görmek bizi mutlu etmekte kalmıyor, geleceğimiz açısından da bize çok büyük bir umut veriyor” ifadelerini kullandı.

Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan da konuşmasında kanın acil değil sürekli ihtiyaç olduğunu belirterek kan bağışı yapan vatandaşlarımıza şükranlarını sundu.

Konuşmalarının ardından aralarında Şehit Yüzbaşı Alper Kalem’in babası Mehmet Ali Kalem’in de bulunduğu bağışçılara madalyaları Vali Varol ve diğer yetkililer tarafından verildi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Cumhuriyetimiz 97 Yaşında..  
  Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Başladı..  
  Sıfır Atık Ödül Töreni’ne Katıldı..  
  Cumhuriyet Bayramı Mesajı..  
  Cumhuriyetin Kazanımları ile Her Şey Daha Güz..  
  Adalet Bakanı’na Amasya’dan Ziyaret..  
  Özel İdare Projelerini Bir Bir Hayata Geçiriy..  
  Küstahlığı Protesto Ediyoruz..  
  Ünal ve Zengin Gazetemize Taziye Ziyaretinde ..  
  İş ve Meslek Eğitimi Verildi..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.