14 Temmuz 2020 - Salı / 19:22
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

İl Başkanlığı Yarışına Duran’da Katıldı

Önceki dönem Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Amasya İl Başkanı Hüseyin Duran tekrar CHP Amasya İl Başkanlığına talip olduğunu açıkladı...
Bu haber 5 ay önce eklenmiş

Önceki dönem Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Amasya İl Başkanı Hüseyin Duran tekrar CHP Amasya İl Başkanlığına talip olduğunu açıkladı.

Parti binasında adaylık açıklamasında bulunan Duran:” Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Üyesi olmaktan onur duyduğum, kaynağını emperyalizme karşı mücadele ve bir ulusun olağan üstü kahramanlığında alan, Türkiye Cumhuriyetinin kurucu unsurlarını kuruluş ilkelerinde barındıran ve her daim Türkiye Cumhuriyetinin istikrarı ve modern Türk ulusunun ilerlemesini amaç edinmiş Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında olmaktan ve bu çatı altında çok önemli bir göreve talip olmaktan duyduğum onuru sizinle paylaşmak istiyorum. Bütün enerjimi Cumhuriyet Halk Partisi'nin eşitlik, demokrasi ve adalete adanmış varlığından alıyorum.

Değerli Arkadaşlar

Eylemin sözün önüne geçmesi gereken zamandır. Çatışmanın ve kavganın yıkıcılığından uzaklaşıp ümidin ve iktidarın öne çıkarılacağı zamandır Enerjimizi sadece parti içinde değil, şehrimizde bütün milletle insanların iyiliği ve refahına harcayacağımız zamandır. İçerde kavgalı bir CHP bizim kuva-i milliye ruhumuza ihanettir. Sadece kendi bencilliği ve egosu için bu görevlere talip olmak Mustafa Kemal Atatürk'e ve ona inanan milletimize ihanettir. Cumhuriyet Halk partisi ancak bu milletin refahına, huzuruna ve ileriye gitmesine hizmet edebilir.

Değerli arkadaşlar

Yüz yıla yakın süredir varlığını sürdüren bir Cumhuriyet Halk Partisi, geçmişte olduğu gibi bu gün de özgürlüğün, tam bağımsızlığın, eşit yurttaşlığın, kadın erkek eşitliğinin, gençlerin bu ülkenin geleceği olarak en iyi şartlarda hazırlanmasının teminatıdır.  Bugün ben geçmişteki tecrübelerimle bu partiye ve halkımıza hizmet etmekle geçmişimize borcumuzu ödemek, geleceğimiz olan gençlere de yol açmak hedefindeyim.

Kişiler geçicidir. Önemli olan ilkelerdir. Siyaset insanlığa hizmet etmezse ne kalıcı olabilir ne de kendine toplum nezdinde yer bulabilir. Biz iste bu noktada iktidara ve sosyal demokrasiye talibiz, Değişen koşullarda ülkemizi dünya standartlarına taşımaya talibiz. Ezilen, haksızlığa uğrayan, gözardı edilen kesimlerin haklarını sonuna kadar savunmaya talibiz.

Bu ilkeler bizi bu gaye ölçüsünde güçlü kılmaktadır Cumhuriyet Halk Partisi, üzerine yapıştırılmaya çalışılan her türlü iftiradan arınmış, kendini eşitlik, inançsal ve kişisel özgürlükler bağlamında, insan hakları ve eşit yurttaşlık noktasında bu gün çok daha iyi ifade etmiş bulunmaktadır. Nitekim geçtiğimiz yerel seçimlerde metropollerde ve ülke genelinde kazandığı belediyelerimiz bunun en iyi ifadesidir.

Bugün burada il başkanı adayı olarak bulunuyorsam en büyük cesareti, görev sürem boyunca partiyi ayrıştırmadan, küskünlükleri ortadan kaldırıp, kimsenin kendini dışarıda hissetmeyeceği bir ortam yaratmaya adamış olmamdan alıyorum.

Bugün burada aday oluyorsam gücümü, azim ve inançla verdiğimiz mücadelemizle cumhuriyet halk partisi bayrağını dalgalandırdığımız Merzifon ve Gümüşhacıköy Belediyelerimizden alıyorum. Bugün burada alnım açık göğsüm dik duruyorsam görev sürem boyunca her zaman liyakata dayalı eşleştirmeler ve görevleri hakeden kimselere verdiğim gerçeğinden alıyorum. Değerli Arkadaşlar,

Bundan sonra da herşeyden önce kavganın çatışmanın değil, bizim görünür yüzümüz ve gururumuz olan belediyelerimizle örgütlerimiz arasında tam bir uyum ile çalışmayı sağlamak adına daima uzlaştırıcı olacağımı temin ederim. İlçeler arasındaki yapıcı ve birbirine destek veren koordinasyonu sağlayacağımı garanti ediyorum. Parti içinde her türlü ötekileştirmeden uzak birlikte güçlü olacağımız bir zemin yaratacağımı ve gerekli koordinasyonları daima partimiz ve milletimiz adına

sağlayacağıma söz veriyorum. Partimizin anayasası olan tüzüğe sonuna kadar bağlı kalıp tüzükte verilen görev ve sorumluluklarımın bilincinde hareket edeceğimi garanti ederim. Kadınların ve gençlerin Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında eşit muamele görmesi ve temsil ettikleri kesimlerin ihtiyaç ve kaygılarını parti içinde çözüm bulacak şekilde iletmelerini sağlamak konusunda elimden geleni yapıp partimize yakışır bir düsturla sonuca ulaştıracağıma söz veriyorum.

Değerli Arkadaşlar,

İktidar hedefi olmayan bir siyasi parti kaybetmeye mahkûmdur. Cumhuriyet Halk Partisini yerelde ve genelde iktidara taşımak tek gayemiz olacaktır. Bugünün ülke koşullarında bu bir gereklilik değil ZORUNLULUKTUR. Kongreler birilerinin silinip gideceği, diğerlerinin kolluğa geleceği yerler değildir.

Kimse silinmeyecek

Herkes daha çok çalışacak

Herkes daha çok parlayacak

Herkes daha çok dinleyecek

Herkes daha çok söyleyecek

Herkes daha çok büyüyecek

Herkes daha çok sevecek

Herkes daha çok sevilecek

Türkiye büyük bir karanlığın eşiğinde durdu.

31 Mart Yerel Seçimleri buna vesile oldu.

Şimdi durduğumuz yerden aydınlığa doğru dümen

kırma zamanı. Bu gayeye hizmet ederken sizlerin bir kardeşiniz, bir abiniz olarak bana bu desteği çok kıymetlidir. Bu gün sizden destek istediğim gibi yarın bu göreve layık gördüğünüzde, biz; destekleyen veya desteklemeyen herkese eşit duruşumuz ve birlikten alacağımız güçle iktidara yürüyüşümüzün sözünü veriyorum.

Sizlerden aldığım güçle ve enerjiyle bu onurlu göreve talibim. Saygılarımı sunuyorum” dedi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Başkan Sarı, MHP Belediye Başkanları Toplantı..  
  Faaliyetlerle İlgili Yetkililerden Bilgi Aldı..  
  Başkan Sarı’ya Çiyan’dan Anlamlı Hediye..  
  Kaymakamlığa Ziyaret..  
  Kafe Olarak da Hizmet Verecek..  
  Masatlı’dan OSB’deki Tesislerde İnceleme..  
  Vekaletle Kurban Kesimi Anlatıldı..  
  4 Milyon Kişiye Yardım Yapılacak..  
  Hibe Desteğiyle Kurulan Tesiste İhracat Başar..  
  Mevsimlik Tarım İşçilerini Ziyaret..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.