06 Nisan 2020 - Pazartesi / 04:26
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Vergi Dairesinden Mesai Arkadaşlarına Veda Gecesi

Amasya Defterdarlığı Vergi Dairesi Müdürlüğünden iki memurun emekli olması sebebiyle 17.12.2020 Pazartesi günü akşamı Büyük Amasya Otelde veda yemeği ..
Bu haber 1 ay önce eklenmiş

Amasya Defterdarlığı Vergi Dairesi Müdürlüğünden iki memurun emekli olması sebebiyle 17.12.2020 Pazartesi günü akşamı Büyük Amasya Otelde veda yemeği verildi.

Veda yemeğine Vergi Dairesi Müdürü İlyas Gümüş, Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı Cemile Özcan, Muhasebe Müdürü Cemal Kaygusuz, Müdür Yardımcısı Hasan Şimşek, 33 yıl başarılı bir şekilde görev yapan ve emekli olan Mehmet Hopal, 35 yıl yine başarılı hizmetler yapan Fahrettin Şahin ve aileleri, daha önce emekli olanlar, vergi dairesinde görev yapıp başka kurumlara gidenler ile Defterdarlığa bağlı birim müdürleri personeli ve diğer davetlilerin katıldığı veda yemeği töreni coşkuyla kutlandı.

Yusuf Uludağ’ın sunuculuğunu yaptığı veda yemeğinde Vergi Dairesi Müdürü İlyas Gümüş’ün duygulu ve anlamlı konuşmasının ardından Mehmet Hopal’ın şiltini, Muhasebe Müdürü Cemal Kaygusuz’da Fahrettin Şahin’in şiltini verdi.

Eski Maliyeci Selami Çoban ile Amasya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Muammer Tufanoğlu Mehmet Hopal’ın kendi kitabından okudukları birer şiir, Bilen Alpat’ın ise okuduğu kendi şiiri dinleyiciler tarafından büyük beğeni topladı ve bol bol alkış aldı.

Kurumda 40 yılını dolduran Fahri Sürmeli’de pasta keserek heyecanlı bir an yaşadı. Türk Büro Sen İl Temsilcisi Ömer Sonkaya ve Muammer Tufanoğlu tarafından Mehmet Hopal ve Fahrettin Şahin’e günün anısına sendikanın şilti verildi.

Mehmet Hopal bir konuşma yaparak şunları söyledi; Memuriyet hayatımın, kundağının çözülüp kefeninin düğümlendiği, biraz ürkek, biraz mağrur bir o kadar da heyecanlı olarak 23 Mart 1987 yılında devlet memuru olarak girdiğim Amasya Defterdarlığı kapısından 14 Şubat 2020 sevgililer gününde 33 yıllık serüvenim, evim, yuvam, ekmek teknemden; sevgililer gününde sevgilisinden ayrılır gibi çıktım.

Adalet Sadakat ve Liyakat kavramlarının büyük önem taşıdığı, taşrasından-başkentine bütün birimleriyle sağlam bir omurga üzerine oturmuş, benim nazarımda kurumlar üstü kurum olan Maliye Teşkilatının bir mensubu olarak dilimizden düşmeyen tarh, tahakkuk, tebliğ, kanun, yönetmelik, iç genelge ve benzeri bir sürü kelimeyi yolluk niyetine dağarcığıma özene bezene yerleştirip 33 yıllık devlet tecrübesi ve terbiyesinin onuru ve takmış olduğum kravatı taşıyabilmenin hazzını yaşayarak gidiyorum.

Sahada geçen 25 yılda Melek ile şeytan arasında ne kadar ara karakter varsa hepsini tanıdığım, işin size değil sizin işe gittiğiniz, yalnız ve savunmasız olduğunuz anlarda savunma ve saldırı silah olarak sadece dilinizi kullanabildiğiniz, bütün yolların tükenip yolunuzun çıkmaza dayandığı ve 6183 sayılı A.A.T.U.H.K'nun 62. maddesine göre diyerek başlayıp kalan kelimelerin boğazınıza düğümlendiği haciz etmiş olduğunuz çay kaşığının bile vicdanınıza hançer gibi saplandığı, işimizin gücümüzün para olduğu, her türlü iftira isnat ve şaibeye açık olduğumuz mesleğimizden karaya bulaşmadan yüzümüzün akıyla, aynı dünyada yaşayıp açlıktan ölen insanlar varken aşımdan, işsizliğin en zor iş olduğu bu günümüzde işimden ve asgari ücretli insanları düşünüp asla ama asla maaşımdan şikayet etmeden başım dik olarak girdiğim Defterdarlık kapısından alnım açık olarak çıkıp gidiyorum. Hakkınızı helal edin” dedi.

Daha sonra davul zurna eşliğinde düzenlenen eğlence ile bolca halay çekildi. Muhteşem veda yemeğini organize eden Murat Kılıç ve Nuri Niksarlı’yı böylesi güzle bir anı yaşattıkları için kutluyoruz.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Ramazan Topu Yenilendi..  
  Zabıta Ekipleri Sosyal Mesafe Uyarısı Yaptı..  
  Hakemlerden Anlamlı Yardım..  
  Destek Ödemeleri Hanelere Ulaştırılacak..  
  Vali Varol Tedbirlerle İlgili Yöneticilerden ..  
  Ekipmanların Doğru Kullanımı Konusunda Bilgil..  
  Dünya Otizm Günü Mesajı..  
  Tek İsteğimiz Tedbirlere Uyulması..  
  Kısa Çalışma Ödeneğine Başvurun..  
  Başkan Sarı Gecesini Gündüzüne Katıyor..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.