30 Kasım 2020 - Pazartesi / 14:13
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

“Eğitime Destek, Geleceğe Yatırım”

Saadet Partisi Amasya İl Gençlik Kolları Başkanlığınca yapılan yazılı basın açıklaması yapıldı...
Bu haber 2 ay önce eklenmiş

Saadet Partisi Amasya İl Gençlik Kolları Başkanlığınca yapılan yazılı basın açıklamasında şunlar ifade edildi;

Çok Değerli Halkımız ve Genç Arkadaşlarımız;

İlk vakanın tespit edilmiş olduğu 11 Mart tarihinden beri içinde bulunduğumuz Pandemi sürecinde başta sağlık çalışanlarımıza, kolluk kuvvetlerimize ve toplum sağlığı için en ön safta mücadele veren tüm kahramanlarımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz. Bununla birlikte karşı karşıya kaldığımız salgın hastalıktan kaynaklı vefat eden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, hasta olanlara da acil şifalar diliyoruz.

Ülkemiz ve Dünya olarak daha önce tecrübe etmediğimiz bir sürecin içerisinden geçmekteyiz. Bu süreç toplumun her kesimini bir şekilde etkilemekte ve insan hayatında bir takım olumsuz etkiler bırakmaktadır.

Sürecin en büyük mağdurlarının başında ise ülkemizin yarınları ve umudu olan gençler gelmektedir. 13 Mart tarihi itibariyle okullar kapanmış ve devamında uzaktan eğitim ile dönem tamamlanmıştır. Eğitim ve öğretime ara verilen şu dönemde genç arkadaşlarımız umutsuzluk ve depresyon içerisindedir. Yaşamış olduğumuz pandemi dönemi nedeniyle de bambaşka bir belirsizlik içerisinde bulunmaktadırlar.

Eğitim politikalarında ve eğitim sisteminde yapılan hatalar, yapboz tahtasına çevrilen değişiklikler sebebiyle ömrünün en verimli zamanı olan eğitim ve öğretim çağında, okuldan ve eğitimden uzak kalmaları maalesef gençlerimiz adına çok büyük kayıplara sebep olmaktadır.

Diğer taraftan toplum sağlığı ve salgın hastalığın yayılımının azaltılması için bir müddet daha yüz yüze eğitime başlanamayacağı ve en iyi ihtimalle uzaktan eğitim(online) olarak okulların devam edeceği görülmektedir.

Değerli Arkadaşlarımız;

Bu noktada bu olumsuz durumları lehimize çevirmenin yine bizim elimizde olduğunun bilincinde olmamız gerekir. Saadet Partisi olarak, bütün çalışmalarımızda eğitimi öncelemekte ve eğitime vurgu yapmaktayız. Bu vesile ile halkımıza eğitime destek olunması Kitap sizleri bir dünyadan başka bir dünyaya götüren en güzel vasıtadır. Yine kitap, sayısız bilgi, donanım ve gelecek ışığını içinde barındırmaktadır.

Bu süreçte de eğitime ve gençlere duyarsız kalmayarak özellikle maddi imkansızlık içerisinde bulunan arkadaşlarımıza eğitimleri konusunda yardımcı olabilmek, kitaplara ulaşamayan arkadaşlarımızı kitaplarla buluşturmak ve en genelde tüm gençlerimizi, yüz yüze eğitime ara verilen şu dönemde, yitirdiğimiz hazineler olan kitaplarla tekrar buluşturmak için “Eğitime Destek, Geleceğe Yatırım” kampanyasını düzenlemiş bulunmaktayız.

Değerli Halkımız;

Biliyoruz ki bizler maddi ve manevi anlamda birçok hayrın öncüsü olan bir milletiz. bizim halkımız hayırseverdir ve eğitime son derece önem vermektedir. Bu süreçte sizlerden de beklentimiz etrafınızdaki ihtiyaç sahibi olan öğrencilere maddi ve manevi anlamda destek olmanızdır. Şunu da belirtmek isteriz ki ihtiyaç sahibi olmak yalnızca maddi bir olgu değil aynı zamanda manevi bir olgudur. Bizim çağrımız aynı zamanda sanal dünyaya sıkışan ve bu anlamda bu sıkışıklığın arasından çekip çıkarılmaya ihtiyacı olan arkadaşlarımızı da oralardan kurtarıp dünyayı, gerçeği, geçmişi ve geleceği bulabilecekleri kitaplarla onları buluşturmaktır. Sizlerin de, uygun gördüğünüz okullara ve genç arkadaşlarımıza kitap bağışlarında bulunmanızı temenni ediyoruz.

Ümidimiz bu pandemi sürecinin bir an önce bitmesi ve aramızdaki mesafeleri kaldırarak tekrar eski günlere dönmemizdir. Okulların açılacağı, ilk zilin çalacağı ve gençlerimizin heyecanla sıralarına geri dönecekleri o günleri özlemle beklemekteyiz. Bu bekleyiş sırasında ise zamanımızı en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekmektedir. Çünkü bizler ilk emri oku olan bir medeniyetin varisleriyiz. Okumanın, öğrenmenin okullarımızla sınırlı olmayan, zamandan ve mekandan bağımsız bir olay olduğunun da bilincinde olmamız gerekir.

Okumanın ve okutmanın heyecanını tüm ülkemizle paylaşmak istemekteyiz. Bu kampanyamıza her birinizi bu vesileyle bir kez daha davet ediyoruz. Yarınlara hep birlikte emin adımlarla, eğitimli ve donanımlı bir Türkiye hayalimizle yürümek için tüm genç arkadaşlarımızı beraber çalışmaya davet ediyoruz.

Eğitime Destek, Geleceğe yapılan en büyük Yatırımdır.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  2021 Yılının Bütçesi Belirlendi..  
  Başkan Sarı Otogar Esnafını Dinledi..  
  Amasya Belediyesi Korona Timi Sokakları Virüs..  
  Yapılandırmada Merak Edilenler..  
  Hibeye Hak Kazananlar İmzaları Atmaya Başladı..  
  Çetin’den Ziyaret..  
  Akıllı Şehir Yolculuğu Başladı..  
  Topyekün Mücadele Etmek Zorundayız..  
  Kasım Ayı 2. Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı..  
  Gazetelerde İmam Hatiplere Bakış 2019 Raporu ..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.