24 Ekim 2020 - Cumartesi / 06:39
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Camcı: Gönlümüz ve Desteğimiz Azerbaycan’la Beraberdir

Azerbaycan’ın Ermenistan işgaline karşı gösterdiği kararlılığın takdire şayan olduğu belirten Amasya Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı ..
Bu haber 3 hafta önce eklenmiş

Azerbaycan’ın Ermenistan işgaline karşı gösterdiği kararlılığın takdire şayan olduğu belirten Amasya Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Kerem CAMCI, “Özellikle, içinde bulunduğumuz süreçte terör ve katliamla temayüz etmiş Ermenistan’a karşı yürütülen diplomatik ve askeri faaliyetlerin bütününde devletimiz Türkiye ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın deklare ettiği irade, hem milletimizin hem de Eğitim Bir Sen’imizin fikrini de yansıtmaktadır” dedi.

Ermenistan’ın politikalarını dünyaya, emek örgütlerine ve insan onurunu önceleyen uluslararası kurum, kuruluş ve sivil mecralara anlatmak çabalarına öncülük etmenin ve paydaş olmanın, iki ülke arasındaki kadim kardeşliğin gereği olduğu söyleyen CAMCI, “Bu çerçevede, Azerbaycan’ın en büyük emek örgütü Azerbaycan Hemkârlar İttifakı Konfederasyonu ve onun değerli başkanı Settar Mehbaliyev kardeşimle birlikte Türkiye-Azerbaycan, Erdoğan-Aliyev kardeşliğini emek platformunda, sivil toplum mecrasında, uluslararası arenada sergilemekten, stratejik ve taktik bir faaliyet olarak sürdürmekten bir an geri durmayacağız” dedi.

Ortak tarihimiz, ortak inancımız, ortak coğrafyamız ve ortak irademiz üzerinden birlikte inşa ettiğimiz ‘tek millet, iki devlet’ tasarımlı ortak kimliğimiz, sadece Ermenistan’a karşı değil bu dostluk ve kardeşliği kendisi için risk gören bütün ülkelere ve çok uluslu yapılara karşı da en büyük gücümüz olarak görüyor ve yaşatmakta ısrar ediyoruz. Azerbaycan bizim açımızdan hür ve müstakilliği korunması, sağlanması ve üzerinde daim titrenmesi gereken kardeş ülkedir. Bu bakışla Ermenistan’a karşı yürüttüğünüz bağımsız ve özgür diklenişinde ve Azerbaycan topraklarını Ermenistan işgalinden kurtarma şahlanışında her an ve her zaman yanınızda olduğumuzu beyan eder, bu kutlu seferde Allah zatınızın ve ordunuzun yar ve yardımcısı olsun.

Hür ve müstakil Azerbaycan’a karşı emperyalizmin aparatı Ermenistan’ın yürüttüğü ‘terör’ politikalarını telin etme ve her ne koşulda olursa olsun kardeşlerimizin yayında olma irademizi kesin ve keskin bir kararlılıkla beyan ediyoruz. Ermenistan, gerçekte devlet olma vasfından uzak, terör örgütü gibi davranmayı tercih eden aparatif bir organizasyondur. Geçmişten bugüne Azerbaycan’a yönelik saldırıların kökeninde de bu vasfı bulunmaktadır. İnsani diplomasi, insan onuru odaklı tepki ve özgürlük temelli emek hareketi kimliklerimizle, hepsinden öte kardeşliğimizle Ermenistan’ın vahşetine karşı yanınızda olmaktan, bu kini sonuçsuz bırakacak desteği vermekten ve uluslararası zemindeki ikircikli tutumu bertaraf edecek ortak çalışmalar yürütmekten ancak onur ve gurur duyarız.

Azerbaycan’ın hür ve müstakil kimliğine yönelmiş her tehdidi kendi dirençleri ve dirayetleriyle muhatap olacağının altı çizerek, Eğitim Bir Sen ailesinin kardeşlik tavrının ve iradesinin doğal sonucu olarak Azerbaycan Hemkârlar İttifakı Konfederasyonu’nun aldığı her karara, yürüttüğü her çalışmaya, deklare ettiği her iradeye paydaş olunacağız.

Camcı, Azerbaycan Hemkârlar İttifakı Konfederasyonu’nun vatansever ve antiemperyalist iradeyi takdirlerimizi, Ermenistan’a karşı verilen mücadelede fikri ve fiili katkılarınızın gönlümüzde yer, tarihin not ettiğini bildirirken kardeşliğimizin daim, gücümüzün ve hedefimizin ortak olduğunu da bu vesileyle bir kez daha hatırlatıyorum. Azerbaycan’ın egemenlik hakkını kullanması noktasındaki güçlü iradesini destekliyor, Can Azerbaycan’ın bu mücadeleden zaferle çıkacağına inanıyor, bunun için her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu milletimizin huzurunda ve tarihin eşiğinde bir kez daha deklare ediyoruz. Dualarımız ve desteğimiz Azerbaycan’ın zaferi için…”Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Suluova Şeker Fabrikasında İncelemelerde Bulu..  
  Sarı: 101. Yılı Kutlu Olsun..  
  Faaliyetler, Yatırımlar ve Sorunlar Görüşüldü..  
  Salgınla Mücadele Tedbirlerini Yerinde Denetl..  
  YEDAŞ'tan 'Sınıf Tam Öğretmenim' kampanyasına..  
  Diyanet Sen Şubesinden Gazetemize Ziyaret..  
  İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplandı..  
  Başkan Sarı’ya Karsan Köyü Derneğinden Ziyare..  
  Başkan Sarı’dan Kutlama Mesajı..  
  Sarı, Genç Çiftin Nişan Yüzüklerini Taktı..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.