23 Kasım 2020 - Pazartesi / 21:54
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Azerbaycan’a Tıbbi Yardım

Amasya Üniversitesi kardeş Azerbaycan’a yardım elini uzattı...
Bu haber 1 ay önce eklenmiş

Amasya Üniversitesi kardeş Azerbaycan’a yardım elini uzattı.

Kemik Eklem Cerrahisi Derneği, Amasya Üniversitesinin de katkılarıyla, Azerbaycan Karabağ cephe hattında görev yapan hekimlere tıbbi yardım yolladı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, “

Amasya Üniversitesi olarak, kardeş ülke Azerbaycan’ın, Ermenistan’ın işgal ettiği Dağlık Karabağ topraklarını kurtarmak için verdiği onurlu mücadelesini yakından takip ediyor ve bu mücadeleyi destekliyoruz. Bununla birlikte savaşın devam ediyor oluşu ve ateşkes kararına rağmen Azerbaycan sivil yaşam alanlarının sürekli saldırıya uğraması, harp cerrahisine olan ihtiyacın her gün daha da artmasına neden olmaktadır. Bu süreçte, Kemik Eklem Cerrahisi Derneği (KECD), Azerbaycan’daki hekimler ile iletişim halindedir. Kendilerine bildirilen ihtiyaç listesini bizlere iletmiş ve malzemeler, KECD aracılığıyla Azerbaycan’daki sağlık kuruluşlarına ulaştırılmıştır. Sözü edilen bu ihtiyaç listesinde önemli bir yeri olan eksternal tip fiksatörler Üniversitemiz Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalının sorumluluğunda Aday Medikal firmasının da vermiş olduğu destekle temin edilmiştir. Üniversite olarak haklı mücadelesinde Azerbaycan’a destek vermiş olmaktan gurur duyuyor ve yine gerektiğinde her türlü yardımdan geri durmayacağımızı kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.” dedi.

Kemik Eklem Cerrahisi Derneğinin yayınlamış olduğu teşekkür maili

“Değerli Meslektaşlarımız,

Azerbaycan'ın 30 yıldır Ermenistan işgali altındaki topraklarını işgalden kurtarmak için giriştiği mücadelede oradaki değerli meslektaşlarımıza her türlü yardıma hazır olduğumuzu bildirmiştik. Yaptığımız görüşmelerde Bakü ve Gence'deki meslektaşlarımızın değişik tipte fiksatöreihtiyaçları olduğunu öğrenmiş ve acilen temin ettiğimiz değişik tipte fiksatör ve malzemeyi 10 Ekim 2020 tarihinde Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçiliğine teslim etmiştik. Derneğimizin bu faaliyeti ile ilgili olarak yurdumuzun dört bir yanından övgü dolu mesajların yanı sıra hem yardım teklifleri hem de gönüllü olarak orada çalışma talebi yönünde pek çok mesaj aldık.  Savaşın devam etmesi ve Ermenistan birliklerinin sözde ateşkese rağmen özellikle sivil yerleşim alanlarını sürekli vurması nedeniyle oradaki meslektaşlarımızın savaş cerrahisi ile ilgili malzeme ihtiyaçlarının artarak devam ettiği bilgisini aldık.  Bunun üzerine ülkemizin dört bir yanındaki değerli hocamızla ve ortopedik malzeme üreten sektörümüzün değerli temsilcileri ile görüştük. Geçen hafta içinde bize ulaştırılan malzemeleri bugün itibarı ile steril bir şekilde ve kullanıma hazır olarak 10 koli halinde Azerbaycan Büyükelçiliğine teslim ettik.

Bu partide hazırladığımız ve gönderdiğimiz malzemeleri çok kısa bir sürede temin eden ve bize ulaştıran On dokuz Mayıs Üniversitesi, Amasya Üniversitesi, Afyonkarahisar Sağlık  Bilimleri  Üniversitesi, Erzurum Atatürk Üniversitesi, Erzincan Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi ve Şanlıurfa Üniversitesi Tıp Fakültelerinin Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalları ile Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Çarşamba ve Gazi Devlet Hastanesi Ortopedi Kliniklerinin değerli hocalarına ve İzmir Tıpmed,   Amasya Aday Medikal ve Afyon Akalp Medikal firmalarına şükranlarımızı sunarız.

Kemik ve Eklem Cerrahisi Derneği olarak Azerbaycan halkının bu onurlu mücadelesinde yanlarında olduğumuzu ve Türk Ortopedistleri olarak her türlü yardıma hazır olduğumuzu bir kez daha beyan ediyoruz. Yönetim kurulu olarak bu çabada bize destek sağlayan tüm meslektaşlarımıza ve değerli sektör temsilcilerimize bir kez daha teşekkür ederiz.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Halkın Masası 1 Yaşında..  
  Türkiye Birincilerine Amasya TSO Desteği..  
  Gıdalarda Küf Oluşumu..  
  Sağlık Sen İlimizdeki 112 İstasyonlarını Ziya..  
  Covid-19 Sağlık Çalışanlarının Meslek Hastalı..  
  İl Müdüründen Emmioğlu Mermer A.Ş ye Ziyaret..  
  Çocuklar Aynı Hakka Sahip Olmalı..  
  İl Müftülüğü Hizmet Binası Çalışmaları Hız Ka..  
  İl Müdüründen Amasya SMMM Odasına Ziyaret..  
  Çocuk Hakları Gününü Kutlarız..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.