05 Mart 2021 - Cuma / 14:13
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

2021-2023 Dönemi Döner Sermaye Bütçesi Hazırlık Toplantısı Yapıldı

Orman Genel Müdürlüğü 2021-2023 dönemi döner sermaye bütçesi hazırlık toplantısına Amasya Orman Bölge Müdürlüğü video konferans yöntemiyle katıldı...
Bu haber 3 ay önce eklenmiş

Orman Genel Müdürlüğü 2021-2023 dönemi döner sermaye bütçesi hazırlık toplantısına Amasya Orman Bölge Müdürlüğü video konferans yöntemiyle katıldı.

Orman Genel Müdürlüğünün 2021-2023 dönemi Döner Sermaye Bütçe Toplantısı COVİD-19 salgını ve tedbirleri kapsamında Video konferans yöntemiyle Genel Müdür Bekir Karacabey Başkanlığında Genel Müdür Yardımcısı Moderatörlüğünde Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları; 28 Orman Bölge Müdürlüğünden ise Bölge Müdürleri, bölge Müdür Yardımcılarının katılımıyla başlatıldı.

Toplantıya Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu Başkanlığında Bölge Müdür Yardımcıları Mehmet Demirbağ, Mehmet Şakir Güneri ile katılım gösterdi.

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin video konferans yöntemi ile katılım sağladığı toplantıda teşkilata hitap ederek talimatlarını aktardı.

Açılış konuşmasında Bakan Pakdemirli “Tarım ve Orman Bakanlığı olarak 150 binden fazla personelle 83 milyon vatandaşın gıdasını, havasını, suyunu, toprağını, ormanını koruyan, insanların en temel ihtiyaçları konusunda büyük sorumlulukları bulunan güçlü ve büyük bir Bakanlık olduklarını,

son iki yılda, çok büyük başarılara birlikte imza attıklarını, bakanlık olarak, COVİD-19 salgınının yaygın etkilerini en aza indirmek için sürecin başından beri tüm imkânlarını seferber ettiklerini ,

Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes sloganıyla 2019 yılında başlattıkları fidan dikim kampanyasına halkın sahiplenerek büyük destek verdiğini ve kampanyanın 2020 yılında da tekrarlanarak kalıcı hale geldiğini, "11 Kasım'da 81 ilde, 1.000'den fazla noktanın yanında, 60 ülke ile birlikte, aynı anda fidan dikimi yaparak, 13,8 milyon fidanı toprakla buluşturduklarını, , Ankara'da, 21.826 metrekarelik sahada, 452.023 fidan ile büyük bir Türkiye haritası oluşturduklarını, bu haritayla, kendi alanında "Dünyanın En Büyük Haritası" rekorunu kırarak Guiness'e tescil ettirdiklerini, son 18 yılda 20,8 milyon hektar olan orman varlığını 22,7 milyon hektara çıkardıklarını belirterek tüm teşkilata özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Genel Müdür Bekir Karacabey ise konuşmasında; 1839’dan bugüne kendini geliştirmeye devam eden Orman Genel Müdürlüğü’nün bugünden sonra da gücüne güç katmaya devam edeceğini belirterek

“Şeffaflık, hesap verebilirlik, güvenirlilik, verimlilik, katılımcılık ve sürdürülebilirliğin Orman Genel Müdürlüğümüzün ana temel ilkelerini oluşturduğunu belirterek,

Orman Genel Müdürlüğünün misyonunun orman kaynaklarını koruyarak, doğaya yakın bir anlayışla geliştirmek ve sürdürülebilirliğini sağlayarak topluma çok yönlü faydalar sağlayacak şekilde yönetmek olduğunu; Vizyonunun ise sürdürülebilir orman yönetimi uygulamalarında öncü kurum olmak olduğunu vurguladı.

Konuşmasının devamında Değerli Meslektaşlarım; 181 yıldır başarılı çalışmalarıyla ülkenin her bir köşesini yeşille doyurmak için çalışmalarına her geçen gün yoğunlaşarak devam eden kurumumuzun daha da iyi anlaşılmasını sağlamak için kurumsal kimliğimizi güçlendirmek ve vizyonumuzu daha büyük hedefler ışığında belirlemek gayesiyle; 11 Kasım Mili Ağaçlandırma Günü etkinlikleri kapsamında “Geleceğe Nefes Dünyaya Nefes” programını gerçekleştirdik.

Bu kapsamda geçen yıl Çorum’da '1 saatte en fazla fidan dikme' dünya rekorunu kırarak Guinness Rekorlar Kitabına girildiği gibi bu yıl da benzer bir rekora imza atarak “Bitki figürleri ile oluşturulan Türkiye haritası Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi. Emek veren tüm teşkilatıma teşekkür ediyorum.

2020 yılının Genel Müdürlüğümüzün kurumsal kapasitesinin geliştirilmesine yönelik önemli adımların atıldığını, uzun zamandır devam eden insan kaynağı açığına karşılık 5.000 personel alımı gerçekleştirildiğini, bu alımla Genel Müdürlüğümüzün adeta nefes aldığına vurgu yaparak“Tüm samimiyetimle ifade etmek istiyorum ki Cumhurbaşkanımız ve Bakanımızın destekleri ile 2020 yılında kurumumuz gerçekten büyük kazanımlar elde etmiştir.”

Teşkilatımız bünyesinde 17 Adet yeni orman işletme müdürlüğü ve 715 adet orman işletme şefliği kuruluşu gerçekleştirildiğini, yeni hizmet vasıtası ve iş makinesi alımları gerçekleştirilerek alana dayalı çalışmalar yapan birimlerin önemli bir ihtiyacının daha karşılandığını,

Ülkenin odun hammadde ihtiyacının yerli ve milli kaynaklardan karşılanması hedefi ile gerçekleştirilen Odun üretiminin 2018 yılına göre %16 artırılarak 26.305 bin m3 olarak gerçekleştirildiğini böylece tüm orman ürünleri(kağıt dahil) sektöründe ilk defa 265 milyon dolar cari fazla verildiğini, bu kapsamda; 2020 yılı programlarını gerçekleştiren, kurumumuzun her kademesindeki mühendisinden işçisine kadar tüm cefakar ve fedakar mesai arkadaşlarımıza ve geçmişten bu güne emeği geçen tüm çalışanlarımıza, sizlerin de huzurunda bir kez daha teşekkür ediyor, onları yürekten kutluyorum.

Bu çalışmaları yaparken hayatını kaybeden 118 yangın şehidimiz ve yine yaşadıkları talihsiz kazalar sonucu hayatını kaybeden personellerimiz ile ormanın emekçilerine de Allah’tan rahmet yakınlarına da baş sağlığı diliyorum. Mekânları cennet olsun.” dedi.

Genel Müdürümüz Sayın Karacabey “Bizler dün olduğu gibi yarın da ülkemiz ormancılığını geliştirerek gelecek kuşaklara daha yeşil bir Türkiye bırakmak istiyoruz. Bu görevi sizlerin önderliğinde tüm çalışanlarımızla birlikte hakkıyla yerine getirme kararlığımızı bir kez daha belirtmek istiyor ve saygılarımı sunuyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Video konferans toplantısı Antalya Orman Bölge Müdürü Vedat Dikici tarafından Bölge Müdürlüğüyle ilgili olarak 2020 yılı iş programı kapsamında yürütülen çalışmalarla ilgili sunu eşliğinde gerçekleştirdiği bilgilendirmelerle başlatıldı.

Amasya Orman Bölge Müdürlüğünün çalışmalarına dönük bilgilendirme ise Bölge Müdürü Halil Oflu tarafından gerçekleştirildi.

2020 yılı iş programında bulunan ormancılık uygulama sonuçlarının değerlendirileceği ve ormancılığın geliştirilerek daha da ileriye götürülmesi yönünde neler yapılabileceğinin tartışılacağı toplantı video konferans yöntemiyle dört gün boyunca video konferans yöntemiyle sürdürülecek.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Özveriyle Bu Süreci Atlatacağız..  
  Proje Kapsamında Yüzme Öğreniyorlar..  
  İl Genel Meclisi Mart Ayı Dördüncü Toplantısı..  
  İl Genel Meclisinden Pastalı Kutlama..  
  Amasya Valiliğinden Din Görevlisi Açıklaması..  
  Millet Kıraathanesi Yükseliyor..  
  97. Yılı Kutlu Olsun..  
  Başkent Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Anıt E..  
  Karayolları Genel Müdürlüğü..  
  Adalet Bakanlığı..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.