04 Mart 2021 - Perşembe / 02:45
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Doğduğu Yerde Çekilecek

Yavuz Sultan Selim Han'ın hayatının anlatılacağı “Yavuz” adlı dizi 10 Ekim 1470'te doğduğu yer olan Amasya'da çekilecek...
Bu haber 2 ay önce eklenmiş

Yavuz Sultan Selim Han'ın hayatının anlatılacağı “Yavuz” adlı dizi 10 Ekim 1470'te doğduğu yer olan Amasya'da çekilecek.

Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın girişimleri ile Şubat ayında 'Yavuz' adlı dizinin çekimlerine Amasya’da başlanacak.

Osmanlı İmparatorluğu'nun 9. padişahı Yavuz Sultan Selim Han'ın hayatını konu edinecek 'Yavuz' adlı dizinin çekimlerine Şubat ayında Amasya'da başlanacağı belirtildi. Dizide Masterchef ve Survivor yarışmalarından tanınan Yasin Obuz da rol alacak. Filmin yapımcısı ve senaristi Bilal Kalyoncu, Yasin Obuz'un Yavuz Sultan Selim'in en yakın fedaisi Alplerinden birini canlandıracağını söyledi. Ayrıca ünlü oyuncu Aydan Şener'in de bu dizi ile ekranlara tekrar döneceğini sözlerine ekledi. Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı'nın daveti üzerine şehre gelen Bilal Kalyoncu Şubat ayında çekimlerine başlamayı planladıkları diziye ilişkin açıklamalarda bulundu. Yavuz Sultan Selim Han'ı Cengiz Coşkun'un canlandıracağı ve dijital platformlarda 3 sezon süreyle yayınlanacak dizide Hazal Filiz Küçükköse, Murat Arkın, Yıldırım Memişoğlu ve yıllar sonra tekrar ekranlara dönecek olan Aydan Şener'in yanı sıra Masterchef ile Survivor yarışmalarından tanınan Yasin Obuz'un da rol alacağını açıklayan Bilal Kalyoncu, Obuz'un padişahın yakın fedaisi Alplerinden birini canlandıracağını anlattı. 'Malazgirt 1071' adlı filmi de korona virüs Covid-19 salgını sonrası seyirciyle buluşturacaklarını kaydeden Kalyoncu, Yavuz'un Malazgirt 1071 ile başlayan dönem filmi tecrübelerinin devamı niteliğinde olacağını ifadelerine yer verdi.

Bu dizide oynayacağı için oldukça heyecanlı olduğuna belirten Yasin Obuz, "Survivor'dan döndükten sonra Bilal ağabey projeden bahsedince sonra saçımı, sakalımı kesmemeye karar verdim. Yaklaşık 1,5 aydır eğitim alıyoruz. At binme, kılıç kuşanma gibi eğitimlerimiz 1,5 ay daha sürecek" dedi.

Dizinin çekimleri için her türlü desteği vereceklerini belirten Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ise Yavuz Sultan Selim Han'ın 10 Ekim 1470'te doğduğu Şehzadeler Şehri Amasya'dan tahta 7 padişah çıktığını hatırlattı. Açık hava müzesi görünümündeki şehri konuklarına gezdiren Başkan Sarı'ya günün anısına kılıç hediye edildi.

YAVUZ DİZİSİ

Çekimlerine Şubat ayında başlanacak olan ve dijital platformu Exxen’de izleyici ile buluşacak yapımlardan biri de Yavuz Sultan Selim’in hayatını anlatacak dizi olacak.  2506 Yapım ile İntermedya’nın hazırladığı dizinin adı Yavuz, 3 sezonluk dijital dönem dizisini Koray Yeltekin ile Bilal Kalyoncu kaleme aldı. Muhteşem Yüzyıl’ın restore edilen platolarında çekilecek dizide Yavuz Sultan Selim’i Cengiz Coşkun, eşi Hafsa Hatun’u Hazal Filiz Küçükköse oynayacak. Bilal Kalyoncu’nun yöneteceği Yavuz’un çekimlerine Şubat ayında başlanması planlanıyor.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  35 Yıldır Gücümüz Sizsiniz.....  
  İl Genel Meclisi Mart Ayı İkinci Toplantısı Y..  
  Yeşilay Haftası Kutlama Mesajı..  
  28 Şubat’ı Unutturmayacağız..  
  İhtiyaç Duyan Herkesin Yanında Olacağız..  
  Webinar Düzenlendi..  
  Camcı: 28 Şubat, Tarihimize Geçmiş Kara Bir L..  
  Gebze Teknik Üniversitesi..  
  Çukurova Kalkınma Ajansı..  
  Gelir İdaresi Başkanlığı..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.