11 Nisan 2021 - Pazar / 09:17
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Sıfır Atık Yetki Belgesi Aldı

Kürkçü; “Aldığımız bu belgeler Temel Seviye olup, Üniversitemizin sıfır atık konusunda hedeflediği nokta için başlangıçtır...
Bu haber 3 ay önce eklenmiş

Kürkçü; “Aldığımız bu belgeler Temel Seviye olup, Üniversitemizin sıfır atık konusunda hedeflediği nokta için başlangıçtır.

Sıfır atık yönetim sistemi ile sorumluluklarını yerine getirmeye çalışan Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Temel Seviye “Sıfır Atık Yetki Belgesi” almaya hak kazandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan ve Bakanlığın vizyon projeleri arasında yer alan “Sıfır Atık Projesi” kapsamında hazırladığı sıfır atık yönetim sistemi ile sorumluluklarını yerine getirmeye çalışan Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Temel Seviye “Sıfır Atık Yetki Belgesi” almaya hak kazandı.

Gerçekleştirilen Toplantıya Üniversite Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Kürkçü, Sıfır Atık Komisyon Başkanı Çetin Alpaslan, Sabuncuoğlu Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Kara, Sabuncuoğlu Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Demirezen ile idari personeller katıldı. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Kürkçü ve Sıfır Atık Komisyon Başkanı Çetin Alpaslan, Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Kara’ya Temel Seviye Sıfır Atık Yetki Belgesini teslim etti.

Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Mehmet Kara “Yüksekokulumuz Sıfır Atık Belgesi alma hedefiyle çalışmalarını en iyi şekilde sürdürmüş ve yürüttüğü disiplinli çalışmanın karşılığını alarak  Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi almaya hak kazanmıştır” dedi.

Sıfır Atık Komisyon Başkanı Çetin Alpaslan; “Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıklarımızı kontrol altına alarak, gelecek nesillere temiz, gelişmiş ve yaşanabilir bir dünya bırakma amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Kürkçü ise “Aldığımız bu belgeler Temel Seviye olup, Üniversitemizin sıfır atık konusunda hedeflediği nokta için başlangıç denebilir. Sıfır Atık Projesi; israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesini, atığın kaynağından toplanması ve geri kazanımının sağlanmasını kapsayan atık yönetim felsefesi olarak tanımlanan bir hedeftir. Bu hedef doğrultusunda üniversitemiz yerleşkelerin tamamında çalışmalarını yürütmeye devam etmektedir” dedi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  UNESCO Hazırlık Toplantısı Yapıldı..  
  Başkan Sarı’ya TEMA Vakfı’ndan Teşekkür..  
  Şehit ve Gaziler Anısına Fidan Dikildi..  
  Bizler Vatan Nöbetimizin Başındayız: Hodri Me..  
  Polis Haftasını Kutluyorum..  
  YEDAŞ "Samsun Okuma Vakti" Projesi'ne Destek ..  
  Alanya Belediyesi..  
  Nevşehir Belediye Başkanlığı..  
  Konya DKMP İl Şube Müdürlüğü..  
  Devlet Desteğiyle Güç Katacak..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.