03 Mart 2021 - Çarçamba / 14:52
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

DEVA Partisi İlçe Başkanlığı Birinci Olağan Kongresini Yaptı

DEVA Partisi Gümüşhacıköy ilçe başkanlığı birinci olağan kongresini gerçekleştirdi. Gümüşhacıköy İlçe Başkanı Av. Keziban Çintaş oldu...
Bu haber 2 ay önce eklenmiş

DEVA Partisi Gümüşhacıköy ilçe başkanlığı birinci olağan kongresini gerçekleştirdi. Gümüşhacıköy İlçe Başkanı Av. Keziban Çintaş oldu.

İlçe Başkanı Çintaş kongrede yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Sayın Divan Kurulu Başkanım, Divan kurulu üyeleri, sayın deva partisi Amasya il başkanım, Merzifon ve Merkez ilçe başkanlarım, değerli Gümüşhacıköy siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, değerli il ve ilçelerde bulunan yönetim kurulu üyeleri ve teşkilat mensuplarımız, değerli hazirun, hepiniz Gümüşhacıköy Deva Partisi 1. Olağan kongresine hoş geldiniz.

Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan' dan aldığım yetkiyle Amasya il ve ilçeleri adına kurucu üye olarak çıktığım bu yolda yaptığımız görüşmeler sonucunda Gümüşhacıköy ilçe başkanı olarak devam etmemin teşkilatımız için daha uygun olacağı kanaatına varmış bulunmaktayız.

Öncelikle kurucu üye olarak çıktığım bu yolda destekleri ile yanımda olan il başkanımız Ahmet Melih Şeker beye ve aynı zamanda meslek büyüğüm olan Mahmut Sami Sözen beyfendiye teşekkürlerimi sunuyorum. Ve en önemlisi "ben de varım, ben de elimi taşın altına koyuyorum, korkmuyorum" diyen il ve ilçelerde bulunan, bizi bu yolda yalnız bırakmayan, teşkilat içerisinde bulunmak isteyen yönetim kurulu üyelerimize ve teşkilat mensuplarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Ülkemizin geçtiği yönetim krizinin, ekonomik krizin, salgın ortamının hakim olduğu bu zorlu süreçte kurulan bir siyasi parti olarak Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan öncülüğünde partimiz 44 il kongresini gerçekleştirdi ve 81 ilde de teşkilatlanmıştır. Böyle zorlu bir süreçte kurulan ve henüz 9-10 aylık bir siyasi parti olarak görüyoruz ki deva damlaları gün geçtikçe büyüyor ve başarılı bir teşkilatlanma haritası çiziyor. Bunun bir göstergesi olarak bugün Gümüşhacıköy İlçemizin 1. Olağan kongremizi gerçekleştiriyoruz. Ve ben inanıyorum ki deva damlaları durmadan büyüyecek ve bu su hiç durmayacaktır.

Bizler bu yola Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan öncülüğünde ayrıştırmadan, ötekileştirmeden de siyaset yapılabileceğini ve güzel başarılara imza atılabileceğini göstermek ve ülkemize yaşatmak hedefi ile çıktık. Ben de huzurunuzda Deva Partisi Gümüşhacıköy İlçe Başkanı Olarak ayrıştırmadan, ötekileştirmeden kendinden olmayanı hain, kendi gibi düşünmeyeni terörist ilan etmeden siyaset yapmak için bu yola çıktım.

Şöyle ki; Deva partisi olarak bizim amacımız ayrıştırmadan, toplumun her kesimini kucaklayarak siyaset yapmak. Ayrıca biz siyaseti meslek, bir yerlere gelmek ya da toplumun sadece bir kesimine ya da bir kişiye hizmet etmek olarak görmüyoruz. Biz siyaseti kamu hizmeti yapmak için araç olarak görmekteyiz. Siyasetin, halkın gözündeki konumunun dışına çıkarılması içinde gayret göstereceğiz. Siyasetin günümüzdeki çirkin yozlaşmış dilini mümkün mertebe gayretimizle, tavırlarımızla değiştirme çabasındayız. İnanıyoruz ki hiçbir vatandaşımız sırf aynı düşüncelere sahip değil diye insan onuruna yakışmayacak söylemlerle ve ithamlarla karşılaşmayı hak etmiyor.

Başarıya erişme yolunda ehliyet, liyakat, adaleti önceleyerek bir tutum sergileyeceğimizi huzurlarınızda ifade etmek istiyorum. Türkiye sahipsiz değil, Gümüşhacıköy sahipsiz değil. Deva Partisi olarak emaneti teslim almak için tüm kadrolarımız, enerjimiz ve inancımız ile biz hazırız.

Tekrardan katılımlarınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Partimizin 1. Olağan kongresi Gümüşhacıköy’ümüze hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  35 Yıldır Gücümüz Sizsiniz.....  
  İl Genel Meclisi Mart Ayı İkinci Toplantısı Y..  
  Yeşilay Haftası Kutlama Mesajı..  
  28 Şubat’ı Unutturmayacağız..  
  İhtiyaç Duyan Herkesin Yanında Olacağız..  
  Webinar Düzenlendi..  
  Camcı: 28 Şubat, Tarihimize Geçmiş Kara Bir L..  
  Gebze Teknik Üniversitesi..  
  Çukurova Kalkınma Ajansı..  
  Gelir İdaresi Başkanlığı..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.