03 Mart 2021 - Çarçamba / 14:32
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Fen Edebiyat Fakültesine Sıfır Atık Belgesi Verildi

Sıfır atık yönetim sitemi ile sorumluluklarını yerine getirmeye çalışan Amasya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Temel Seviye “Sıfır Atık Yetki Belg..
Bu haber 2 ay önce eklenmiş

Sıfır atık yönetim sitemi ile sorumluluklarını yerine getirmeye çalışan Amasya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Temel Seviye “Sıfır Atık Yetki Belgesi” almaya hak kazandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan ve Bakanlığın vizyon projeleri arasında yer alan “Sıfır Atık Projesi” kapsamında hazırladığı sıfır atık yönetim sitemi ile sorumluluklarını yerine getirmeye çalışan Amasya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Temel Seviye “Sıfır Atık Yetki Belgesi” almaya hak kazandı.

Gerçekleştirilen Toplantıya Üniversite Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Apaydın, Sıfır Atık Komisyon Başkanı Çetin Alpaslan, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dudu Duygu Kılıç, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Emine Aldırmaz, Doç. Dr. Mustafa Şahin ile idari personeller katıldı. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Apaydın ile Sıfır Atık Komisyon Başkanı Çetin Alpaslan, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dudu Duygu Kılıç’a Temel Seviye Sıfır Atık Yetki Belgesini teslim etti.

Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dudu Duygu Kılıç konuşmasında; Yaşanılabilir çevre ve iklim değişikliği ile mücadele konusunda öğrencilerimiz ve personelimiz açısından gerekli farkındalığın oluşmasını amaçlıyoruz, Üniversitemiz, tüm birimlerinde Sıfır Atık sistemini etkin bir şekilde uygulamaya devam ediyor. Bizlerde Fen Edebiyat Fakültesi olarak bu proje içerisinde olduğumuz için mutluyuz dedi.

Türkiye’nin milli ekonomisine katkı sağlamak, israfın önüne geçmek, çevresel risklerin azaltılması ve ayrıca çevre koruma bilincinin kurum bünyesinde geliştirilmesine katkı sağlamak olduğunu dile getiren Sıfır Atık Komisyon Başkanı Çetin Alpaslan, Üniversitemizin diğer bilimlerinde de Temel Seviye Sıfır Atık belgesi almak için çalışmaların aralıksız devam ettiğini söyledi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Apaydın ise ülke çapında başlatılan sıfır atık projelerinin önemini vurgulayarak Amasya Üniversitesi bünyesinde yürütülen geri dönüşüm çalışmaları ile Sıfır Atık Koordinasyon Birimi tarafından yürütülen projelerden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Rektör Yardımcısı Apaydın üniversite olarak, atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi; oluşan atıkların ise kaynağında ayrı ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanması yönünde sürdürülebilir politikalar yürütüldüğünün altını çizdi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  35 Yıldır Gücümüz Sizsiniz.....  
  İl Genel Meclisi Mart Ayı İkinci Toplantısı Y..  
  Yeşilay Haftası Kutlama Mesajı..  
  28 Şubat’ı Unutturmayacağız..  
  İhtiyaç Duyan Herkesin Yanında Olacağız..  
  Webinar Düzenlendi..  
  Camcı: 28 Şubat, Tarihimize Geçmiş Kara Bir L..  
  Gebze Teknik Üniversitesi..  
  Çukurova Kalkınma Ajansı..  
  Gelir İdaresi Başkanlığı..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.