11 Nisan 2021 - Pazar / 10:29
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Projeler Üst Kurulu Toplantısı Yapıldı

Vali Mustafa Masatlı ilimizde tarım, sanayi, turizm, hizmet sektörü, kırsal kalkınma ve çevre ile ilgili alanlarda hazırlanan projelerin ..
Bu haber 2 ay önce eklenmiş

Vali Mustafa Masatlı ilimizde tarım, sanayi, turizm, hizmet sektörü, kırsal kalkınma ve çevre ile ilgili alanlarda hazırlanan projelerin değerlendirildiği Projeler Üst Kurulu Toplantısına başkanlık etti.

Toplantıda Amasya Üniversitesi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, TKDK İl Koordinatörlüğü, KOSGEB, OKA İl Koordinatörlüğü, Merzifon OSB Müdürlüğü, Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği ve AB Proje Ofisinden yetkililer yer aldı.

Toplantının açılışında konuşan Vali Mustafa Masatlı, 2020 yılının tüm dünyada olduğu gibi başta Covid-19 salgını olmak üzere çeşitli doğal felaketlerle geçtiğini ve buna rağmen ülkemizde sanayi, tarım ve bazı sektörlerde üretimin devam ettiğini belirterek 2021 yılının çok daha iyi bir olacağına inandığını ifade etti. Vali Masatlı konuşmasının devamında ise şunları söyledi: “İlimizde tarım, sanayi, turizm, hizmet sektörü, kırsal kalkınma ve çevre gibi farklı hizmet alanlarında kamu ve özel sektör kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının hazırlamakta oldukları projeleri değerlendirmek için toplanmış bulunuyoruz. Çeşitli kurumlar ve Avrupa Birliği tarafından başlatılan destek programlarından Amasya’nın en üst seviyede faydalanması için ilgili kurumlarımız koordineli bir şekilde çalışmaktadır. Bu noktada temel amacımız tarımda, sanayide, turizmde ve diğer alanlarda altyapımızı güçlendirmek ve bunlara paralel olarak Amasya ekonomisi ve istihdamına katkı sağlamaktır.”

Vali Mustafa Masatlı’nın konuşmasının ardından ilimizde davam etmekte olan proje çalışmalarına ilişkin bir sunum yapıldı. Sunumda verilen bilgilere göre ilimizde; Katma Değerli Üretim Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı, Amasya Tarihine Sanal Yolculuk, Dijital Kent Amasya Projesi, Baklalı Dolma, Amasya Çöreği ve Toyga Çorbasına Coğrafi İşaret Alınması Projesi, İklim Değişikliğine Uyum Hibe Programı, Ufuk 2020 Yeşil Mutabakat Çağrı Süreci ve Doğu Karadeniz Projesi kapsamında çeşitli projelerin yazım ve hazırlık süreçleri devam ettiği ve  tüm ilçelerimizde proje eğitimi ile proje hazırlama çalışmalarının devam ettiği de ifade edildi.

Toplantıda daha sonra kurul üyeleri kendi görev alanları özelinde devam etmekte olan proje ve çalışmalara dair bilgiler aktardılar. Toplantıda ayrıca çeşitli başlıklarda devam eden proje çalışmaları ve farklı alanlarda yapılabilecek projelere ilişkin öneriler dile getirilerek, görüş alışverişinde bulunuldu.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  UNESCO Hazırlık Toplantısı Yapıldı..  
  Başkan Sarı’ya TEMA Vakfı’ndan Teşekkür..  
  Şehit ve Gaziler Anısına Fidan Dikildi..  
  Bizler Vatan Nöbetimizin Başındayız: Hodri Me..  
  Polis Haftasını Kutluyorum..  
  YEDAŞ "Samsun Okuma Vakti" Projesi'ne Destek ..  
  Alanya Belediyesi..  
  Nevşehir Belediye Başkanlığı..  
  Konya DKMP İl Şube Müdürlüğü..  
  Devlet Desteğiyle Güç Katacak..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.