04 Mart 2021 - Perşembe / 03:13
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Kesmekaya: 2023’e Amasya Hazırdır

Tek aday olarak seçime giren M. Akif Kesmekaya yeniden seçilerek güven tazeledi...
Bu haber 1 ay önce eklenmiş

Tek aday olarak seçime giren M. Akif Kesmekaya yeniden seçilerek güven tazeledi.

AK Parti Amasya İl Başkanlığı 7.olağan kongresi 19 Ocak 2021 Salı günü Amasya Spor salonunda gerçekleşti.

Kongreye; AK Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan video konferansla, Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İl Koordinatörü Konya Milletvekili Halil Etyemez, milletvekilleri M. Levent Karahocagil, Hasan Çilez ile diğer davetliler ve delegeler katıldı. Divan Başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ yaptı.

Mehmet Akif Kesmekaya’nın yeniden seçildiği kongrede yönetim kurulu şu isimlerden oluştu;

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ

Mehmet Akif Kesmekaya, Ahmet Söylemez, Bahadır Bakıcıoğlu, Bilal Parlak, Dilek Sümer, Emine Ünlü, Erdal Bağ, Erdin Güçyetmez, Erol Altınok, Ferda Kayalar, Ferhat Yalçın, Gökhan Saz, Halit Demirbaş, Hanife Kılıç, Hasan Çanakçı, Hüseyin Akgül, İbrahim Nergiz, İbrahim Çakar, Kadir Kahyâoğlu, Kenan Koç, Medine Kürkçü, Mehmet Yıldız, Mesut Tecir, Muhammed Biçer, Muhammed Fatih Erdem, Mustafa Yerlikaya, Mustafa Nurullah Coşkun, Mükerrem Sümeyye Uyanık, Nisanur Camcı, Nurullah Bayoğlu, Onur Kurnaz, Ramazan Talha Dayıoğlu, Reyhan Pınar Süzer, Selim Akarsu, Sevim Çelik, Sinan Çıtır, Soner Özarslan, Sündüz Bülbül, Tarık Sezen, Yavuz Selim Dizkırıcı.

DİSİPLİN KURULU ASİL ÜYELERİ

Hakkı Mesci, Hakan Genç, Musa Eftelioğlu, Asım Öztürk, Emre Alkoç.

DEMOKRASİ VE HAKEM KURULU ASİL ÜYELERİ

Hüseyin Sağıroğlu, Ahmet Türkoğlu, Vedat Bıçak.

BÜYÜK KONGRE ASİL DELEGELERİ

Mehmet Akif Kesmekaya, Akif Gülle, Mesudiye Altun Gürlevik, Uğur Sarı, Zeki Eraslan, Galip Uzun.

AK Parti İl Başkanlığının yeni yönetimini kutluyor, seçimin ülkemize ve Amasya’mıza hayırlı olmasını diliyoruz.

İl Başkanı M. Akif Kesmekaya yaptığı konuşmada; 2023 yılı hedeflerimiz için Amasya il ve ilçe teşkilatlarımız hazırdır, dedi.

Daha sonra AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vahdettin Köşkü’nden canlı bağlantıyla partililere hitap etti.

Dün 9 farklı ilde kongreleri yaptıklarını hatırlatan Erdoğan, bugün de 5 ilde daha kongreleri gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Erdoğan, amaçlarının şubat ayı sonuna kadar tüm il kongrelerini tamamlamak olduğunu, ardından da büyük kongreyi toplayarak partiyi 2023’e hazır hale getireceklerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, il kongrelerini salgın şartları sebebiyle sınırlı katılım ve canlı bağlantıyla gerçekleştirmekten elbette memnun olmadıklarını söyledi. 

Dünyanın tamamıyla birlikte içinden geçilen kritik bir dönemde başka bir çare olmadığı için artık bu şekilde süreci nihayete erdireceklerini aktaran Erdoğan, şunları kaydetti:

“İnşallah en kısa sürede tüm illerimizdeki teşkilatlarımızla ve vatandaşlarımızla yüz yüze görüşmeyi, kucaklaşmayı, hasret gidermeyi diliyoruz. AK Parti teşkilatlarımızın geçtiğimiz yıl salgının yol açtığı tüm sıkıntılara rağmen 1 milyon yeni üyeyi partimize kazandırmayı başarmış olmasından büyük bir memnuniyet duyuyorum. İlk günden beri olduğu gibi yeni seçilen teşkilatlarımızda görev alan kadrolarımızın da milletimizle olan gönül bağımızı sürekli güçlendirmek için gece, gündüz çalışacağına inanıyorum. AK Parti’nin yolu milletin yolu, davası milletin davası, gücü milletin gücüdür. Böyle bir misyonla yola çıkmış ve milletimizin teveccühü ile girdiği her seçimden birinci çıkarak 18 yıldır iktidarda kalmış bir partinin mensuplarına düşen görev bu tabloyu hep daha ileriye taşımaktır. Üstadın şu mesajını aklımızdan asla çıkarmamalıyız; ‘Tohum saç, bitmezse toprak utansın / Hedefe varmayan mızrak utansın / Hey gidi küheylan, koşmana bak sen / Çatlarsan, doğuran kısrak utansın’ Evet, bizler seferle mükellef kadrolar olarak samimiyetle çalıştıkça Rabbim bize nice zaferleri nasip etmiştir. İnşallah bundan sonra da edecektir.” 

“TÜRKİYE’Yİ 2023 HEDEFLERİYLE BİZ BULUŞTURACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her anımızı, bu kutlu çatı altında ifade edilen hizmetlerin, mensubu olduğumuz büyük davanın maziden atiye uzanan serencamına verilen bir omuz olduğunun bilinciyle değerlendireceğiz. Ne adamsendeciliğe, ne kibre, ne nefsi arzularımıza asla kapılmadan Hakk’a ve halka hizmet yolunda son nefesimize kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı. 

İl yönetimlerine gelecek yeni isimlere millete hizmet yolunda parti yönetim organlarında gösterecekleri gayret, sarf edilecekleri emek, yapacakları fedakarlık için şimdiden teşekkür ettiğini dile getiren Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“AK Parti Türkiye’nin sadece son 18 yılının değil, inşallah daha uzun yıllar boyunca geleceğinin de partisidir. Türkiye’yi 2023 hedefleriyle biz buluşturacağız. Gençlerimizle ülkemizi 2053 vizyonuyla çok daha ileriye yine AK Parti çatısı altında taşıyacaktır. Cumhur İttifakı ile birlikte hep daha ileriye gidecek, hep daha çok hizmet yapacak, hep daha büyük projelere imza atacağız. Mehmet Akif’in dediği gibi ‘Cehennem olsa gelen, göğsümüzde söndürürüz / Bu yol ki Hak yoludur, dönme bilmeyiz, yürürüz / Değil mi ortada bir sine çarpıyor, yılmaz / Cihan yıkılsa emin ol bu cephe sarsılmaz.” 

Erdoğan, yaptığı konuşmada, toplumlar ve insanlar gibi partilerin de hayat yolunda önemli dönüm noktaları olduğunu, 2001 yılında AK Parti’yi kurduklarında, Türkiye’nin yakın tarihinin en uzun bunalımlarından, krizlerinden, kaoslarından birini yaşadığını söyledi.

Milletin AK Parti’yi bir umut olarak gördüğünü ve kuruluşunun üzerinden 15 ay gibi kısa bir süre sonra hem de güçlü bir şekilde tek başına iktidara getirdiğini anımsatan Erdoğan, “Hamdolsun milletimizin güvenini boşa çıkarmadık. Ülkemizi demokraside, ekonomide, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için var gücümüzle çalıştık, çabaladık, mücadele ettik. Bu 18 yılda karşımıza çıkan, çıkartılan engelleri asla unutmadık, unutmayacağız. Milletimizin desteğiyle vesayetin tuzaklarını birer birer nasıl aştığımızı daha dün gibi hatırlıyoruz.” diye konuştu.

“MİLLETİMİZ 18 YILDIR HİÇ BİRİNE İTİBAR ETMEDİ”

Eğitimden sağlığa, ulaştırmadan enerjiye, spordan sosyal güvenliğe kadar her alanda Cumhuriyet tarihinin tamamında yapılan hizmetlerin 5 katını, 10 katını hayata geçirerek ülkeyi gerçek anlamda kalkındırdıklarını belirten Erdoğan, “Üstelik bu kalkınma hamlelerini 81 vilayetimizin, tamamına teşmil ederek istisnasız her bir insanımızın hayatına dokunarak yaptık. Siz her projemize karşı çıkanlara, her yatırımımızı engellemeye çalışanlara, her politikamızı eleştirenlere bakmayın. Hayata geçen her projeden onlar da faydalanıyor, her yatırımdan onlar da istifade ediyor, her politikanın hasılasını onlar da topluyor. Milletimiz istemezükçülüğü hayat biçimi haline getirmiş olanların gerçek yüzünü bildiği için dikkat ederseniz 18 yıldır hiçbirine itibar etmedi, etmiyor.” ifadelerini kullandı.

Esasen ülke olarak yaşanan her krizin, maruz kalınan her afetin, başlattıkları her hamlenin, kurdukları altyapının gücünü, büyüklüğünü, avantajlarını ortaya çıkardığını dile getiren Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

“Salgın krizi sağlık altyapımızın, depremler afet altyapımızın, salgın tedbirleri üretim ve ikmal altyapımızın, eğitim teknolojileri altyapımızın gücünü göstermiştir. Aynı şekilde akıl ve vicdan sahibi herkes, güvenlikten diplomasiye kadar her alanda Türkiye’nin nereden nereye geldiğini görüyor. Daha düne kadar kendi sınırları içindeki teröristlerle mücadele etmekte zorlanan bir ülkeden, neredeyse yarım düzine sınır ötesi harekatı, aynı anda gerçekleştirebilen bir ülkeye dönüştük.

Uluslararası alanda, sözü dinlenmeyen, talepleri görmezden gelinen, hakları sürekli törpülenen bir ülkeden, taraf olduğu her konuda süreçlerin gidişatını değiştiren bir ülke konumuna yükseldik. Salgın sonrası yeniden yapılanacağı görülen küresel, siyasi ve ekonomik sistemde en çok öne çıkan, en önemli yükselen güç olarak görülen ülkenin Türkiye olmasının gerisinde işte böyle bir arka plan var” dedi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  35 Yıldır Gücümüz Sizsiniz.....  
  İl Genel Meclisi Mart Ayı İkinci Toplantısı Y..  
  Yeşilay Haftası Kutlama Mesajı..  
  28 Şubat’ı Unutturmayacağız..  
  İhtiyaç Duyan Herkesin Yanında Olacağız..  
  Webinar Düzenlendi..  
  Camcı: 28 Şubat, Tarihimize Geçmiş Kara Bir L..  
  Gebze Teknik Üniversitesi..  
  Çukurova Kalkınma Ajansı..  
  Gelir İdaresi Başkanlığı..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.