11 Nisan 2021 - Pazar / 09:27
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Olağan Genel Kurul Toplantısı Mart Ayında

Mustafa Dümen: Esnaflarımıza 138 milyon 586 bin TL kredi kullandırılmıştır...
Bu haber 2 ay önce eklenmiş

Mustafa Dümen: Esnaflarımıza 138 milyon 586 bin TL kredi kullandırılmıştır.

Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dümen 20.01.2021 Çarşamba günü Esnaf Odaları Birliği salonunda bir basın toplantısı yaptı.

Toplantıya Esnaf Odaları Birliği Başkanı İsa Köse, Şoförler Odası Başkanı Mürsel Çapkın, Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Dümen ve yönetim kurulu üyeleri Muzaffer Elmacı, İlhami Bahçuvan, Osman Bilir, İsmail Koç, Berberler Odası Başkanı Ferhat Bülbül ile Elektrikçiler ve İnşaat Odası Başkanı Adem Öksel katıldı.

Kooperatif Başkanı Mustafa Dümen yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Yaklaşık 30 yıldır Esnaf teşkilatımıza Başkan olarak hizmet etmiş Sayın Hatay Karaman 03.12.2020 tarihinde COVİD - 19 salgın hastalığı nedeni ile vefat etmiştir. Allah mekânını cennet etsin, nur içinde yatsın, Amasya Esnafımızın ve sevenlerinin başı sağolsun. Bizler görev ve sorumluluk bilinci ile hareket etmiş, Yönetim Kurulumuz yeniden görev taksimi yapmış bulunmaktadır. Yeni Yönetim kurulumuz şahsım başkanlığında Esnaf ve Sanatkârımızın işlerinin aksamadan devam etmesi için her türlü çalışmayı yapmış ve yapmaya devam edeceğiz.

Kısaca Faaliyetlerimizden bahsedecek olursak Merkez Birliğimiz ve Bölge birliğimizin vermiş olduğu destekler doğrultusunda rahmetli Başkanımız Hatay Karaman'ın özel gayretleri neticesinde;

Avrupa Birliği'nin destek verdiği ve %90 ortağı olduğumuz Türkiye de sayılı projeler arasında yer alan Otomotiv ve Mobilya sektöründe Ortak Kullanım Merkezi olarak faaliyet gösteren işletme Ocak 2018 tarihinde fiilen faaliyetine başlamış olup, şuan da Esnaf ve Sanatkarımıza hizmet vermektedir.

Esnaf ve Sanatkârımıza bu zor günlerinde bir nebze yardımcı olabilmek için COVİD -19 nefes kredisi adı altında Yönetim kurulumuz ve personelimizle gece gündüz çalışarak en kısa sürede toplamda 1000 kişiye 25 Milyon Lira destek kredisi kullandırılmış olup halen Destek kredisini kullandırmaya devam etmekteyiz.

Ayrıca kooperatifimizin asıl faaliyet konusu olan Esnaf ve Sanatkarımızın işletmelerini geliştirmek amacıyla İŞLETME kredisi, YATIRIM DESTEK kredisi ve GENÇ GİRİŞİMCİ kredisi adı altında Esnaf ve Sanatkarlarımıza toplamda 138 milyon 586 bin Lira kredi kullandırılmış olup, halen kullandırmaya da devam etmekteyiz.

Yönetim Kurulumuz ve personelimiz Yukarıda kısaca özetlediğimiz Faaliyetleri yaparken ortakları arasında eşitlik ilkesine uygun davranmış ve hiçbir suretle ayrım yapmamıştır. Bundan sonrada faaliyetlerine aynı ilkelerle aralıksız devam edecektir.

Türkiye genelinde Esnaf kefalet kooperatiflerinin olağan genel kurul toplantıları yasaya göre 2021 Ocak ayından itibaren yapılması gerekmekte idi. Ancak COVİD - 19 salgın hastalığı nedeni ile Olağan Genel Kurul toplantıları Türkiye genelinde 1 Mart 2021 tarihine kadar ertelenmiştir. Olağan genel kurul toplantımız yapılıncaya kadar görev ve sorumluluk bilinci ile çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz.

Bu zor günlerde Esnaf ve Sanatkârlarımızın daima yanında olacağımızı bildirir, yapılacak Seçimli Olağan genel kurul toplantısında Birlik Başkanımız ve Oda Başkanlarımızla birlikte, birlik ve beraberlik içerisinde Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyeliğine tekrar aynı görev ve sorumluluk bilinci ile aday olduğumuzu belirtiriz.

Katılımlarınız için hepinize teşekkür eder, Esnaf ve Sanatkârımıza ve sizlere sağlıklı günler, bol kazançlı

günler dileriz” dedi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  UNESCO Hazırlık Toplantısı Yapıldı..  
  Başkan Sarı’ya TEMA Vakfı’ndan Teşekkür..  
  Şehit ve Gaziler Anısına Fidan Dikildi..  
  Bizler Vatan Nöbetimizin Başındayız: Hodri Me..  
  Polis Haftasını Kutluyorum..  
  YEDAŞ "Samsun Okuma Vakti" Projesi'ne Destek ..  
  Alanya Belediyesi..  
  Nevşehir Belediye Başkanlığı..  
  Konya DKMP İl Şube Müdürlüğü..  
  Devlet Desteğiyle Güç Katacak..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.