04 Mart 2021 - Perşembe / 02:14
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

İl İdare Şube Başkanları Toplantısı Gerçekleşti

İlimiz genelinde faaliyet gösteren kamu kurumlarının genel işleyişi ile halkımıza sunulan kamu hizmetlerinin değerlendirildiği..
Bu haber 1 ay önce eklenmiş

İlimiz genelinde faaliyet gösteren kamu kurumlarının genel işleyişi ile halkımıza sunulan kamu hizmetlerinin değerlendirildiği İl İdare Şube Başkanları Toplantısı Vali Mustafa Masatlı’nın Başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda Vali Yardımcıları ve İlçe Kaymakamları ile kamu kurum ve kuruluşlarının İl Müdürleri yer aldı.

Toplantının açılışında konuşarak 2020 yılında İlimiz genelinde sunulan kamu hizmetlerinin genel bir değerlendirmesini yapan Vali Mustafa Masatlı şunları kaydetti: “2020 yılı salgın hastalıkla, doğal afetlerle, iç ve dış tehditlerle mücadele ettiğimiz bir yıl oldu. Tüm bunlara rağmen bu süreçten Sayın Cumhurbaşkanımızın çizdiği stratejiyle yüz akımızla çıktık.  2021 yılının daha iyi bir yıl olacağına yürekten inanıyorum.

Bildiğiniz gibi Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle, vatandaşı ön plana alan, halkın ihtiyaçlarının en üst düzeyde karşılanmaya çalışıldığı, bürokrasinin azaltılarak, hızlı karar alma mekanizmalarının oluşturulduğu bir yönetim anlayışına geçtik. Bizler de bu anlayışla hükümetimizin belirlediği 2023, 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda gayretle çalışmaya devam edeceğiz. Hepimiz bu doğrultuda Amasya’mız için öngörülen hedefleri gerçekleştirmek için çalışmakla mükellefiz.

Bu aziz millete hizmet etmek herkese nasip olmaz. Bu bilinçle görevimizi yaparak, halkımıza hizmet etme şerefine nail olacağız. Bu şerefi hak etmeyen ve milletine ihanet eden hainleri de kamu kuramlarında barındırmayacağız. 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından Devletimiz bu hainlere karşı büyük bir mücadele başlattı. Ülkemizi yıkmak ve memleketimizi bölmek isteyenlerle mücadelemiz bundan sonra da hız kesmeden devam edecektir.

Salgınla mücadelede sağlık çalışanlarımız can siperane bir şekilde özveriyle mücadele ettiler. Bu mücadelede Amasya’da 2 sağlık çalışanımızı kaybettik, kendilerine ve hayatını kaybeden tüm sağlık çalışanlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Diğer kurumlarımızda bu süreçte sağlık teşkilatımıza destek olmalı ve onların yükünü bir nebze de olsa azaltmalıdır.

Dilekçe hakkı, CİMER ve Açık Kapı yoluyla kurumlarınıza ulaşan vatandaş başvurularını yasal çerçevede süratle sonuçlandırmanız, halkımıza daha kaliteli hizmet sunabilmemiz için oldukça önem taşımaktadır. Hepinizin idarecisi olduğunuz kurumlara yenilikler katması gerekiyor. Tarımda, sanayide, turizmde ve diğer alanlarda Amasya’yı hak ettiği seviyelere taşımak ve halkımızın refah seviyesini yükseltmek için yeni fikirlere ihtiyacımız var.

2020 yılında yaşadığımız yağış azlığı sebebiyle, bu yıl kuraklıkla karşı karşıyayız. Bu konuda kurumlarımız bazında gerekli tedbirleri almamız ve halkımızı su tasarrufu konusunda bilinçlendirmemiz önceliğimiz olmalıdır.  Ayrıca Devletimizin bizlere emanet ettiği kamu kaynaklarını etkin ve verimli bir şekilde kullanmak hepimizin asli görevidir. Bu anlayışla hareket ederek israftan kaçınmalı, getirisi ve sürdürülebilirliği olmayan projelere zamanımızı ve maddi kaynaklarımızı harcamamalıyız.

Bu düşüncelerle sizlere ve kurumlarınızda görev yapan mesai arkadaşlarınıza Amasya halkına sundukları hizmetten ötürü teşekkür ediyor, 2021 yılının Amasya’mıza ve Ülkemize sağlık, huzur, mutluluk ve başarılar getirmesini temenni ediyorum.” Toplantı bazı kurum müdürlerinin çeşitli konularda görüşlerini dile getirmesiyle sona erdi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  35 Yıldır Gücümüz Sizsiniz.....  
  İl Genel Meclisi Mart Ayı İkinci Toplantısı Y..  
  Yeşilay Haftası Kutlama Mesajı..  
  28 Şubat’ı Unutturmayacağız..  
  İhtiyaç Duyan Herkesin Yanında Olacağız..  
  Webinar Düzenlendi..  
  Camcı: 28 Şubat, Tarihimize Geçmiş Kara Bir L..  
  Gebze Teknik Üniversitesi..  
  Çukurova Kalkınma Ajansı..  
  Gelir İdaresi Başkanlığı..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.