11 Nisan 2021 - Pazar / 09:05
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Yoğun Bakım Üniteleri Hizmete Girdi

Yapımı tamamlanan Amasya’da 28, Merzifon’da 9 yoğun bakım ünitesi halkımızın hizmetine sunuldu...
Bu haber 1 ay önce eklenmiş

Vali Mustafa Masatlı Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapımı tamamlanan 28 adet yoğum bakım ünitesini hizmete aldı.

Bu kapsamda gerçekleşen törene Amasya Milletvekilleri M. Levent Karahocagil ile Hasan Çilez, Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk, AK Parti İl Başkanı M. Akif Kesmekaya, Ziyaret Belediye Başkanı Mehmet Uyanık, kamu kurumlarının il müdürleri ve sağlık çalışanları katıldı.

Törende ilk olarak Amasya Milletvekilleri M. Levent Karahocagil ile Hasan Çilez konuya ilişkin düşüncelerini dile getirerek, açılışı yapılan yoğun bakım ünitelerinin Amasya’mıza hayırlı olmasını dilediler. Törende son konuşmayı yapan Vali Mustafa Masatlı ise şunları kaydetti: “Öncelikle hafta sonu Irak’ın kuzeyinde haince şehit edilen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ise başsağlığı diliyorum. Buradan ayrıca salgın süresince hayatlarını kaybeden tüm sağlık çalışanlarımızı bir kez daha rahmetle yad ediyorum. Atalarımızın dediği gibi dünyada her şeyin başı sağlıktır. Bu sözün ne kadar doğru olduğunu 1 yılı aşkın süredir tüm dünyayı etkileyen salgında görmüş olduk.

Çin’de başlayarak dünyayı saran bu salgın hastalık, ülkemize de zararlar verdi. Ancak ülkemizi diğer ülkelerden ayıran fark ise, güçlü sağlık altyapımız ile salgınla başarılı şekilde mücadele etmemiz oldu. Son 18 yılda her alanda ülkemize çağ atlatan hükümetimiz sağlık alanında da dünyanın hayranlıkla izlediği bir sistem oluşturmuştur. Kendisini dünyanın süper gücü olarak tanımlayan ülkelerde, insanlar hastanelerde yatak bulamazken, ölüme terkedilmişken, ülkemizde sağlık çalışanları hastaların ayağına giderek, vatandaşlarımızı evlerinde tedavi etmiştir.

Hükümetimizin sağlıkta dönüşüm projesini anlamayıp eleştirenler, salgın sürecinde bu projenin ne kadar önemli olduğunu kendileri de gözlemlediler. Aile hekimliği uygulamasının hayata geçmesiyle başlayan bu dönüşüm, modern hastaneler, devasa şehir hastaneleri, her türlü teknolojik donanım ve yüksek standartlarda yetiştirilen insan gücü ile devam etti. Yıllar öncesinde Avrupa’da çalışan gurbetçi vatandaşlarımız yaşadıkları ülkelerin sağlık sistemlerinin ne kadar iyi olduğunu anlatırdı. Geldiğimiz noktada ise ülkemiz dünyanın dört bir yanında yaşayan vatandaşlarını ihtiyaç duyduğunda hava ambulansları ile yurdumuza getirerek tedavi edecek konuma gelmiştir. Bu süreçte sadece kendi vatandaşlarımızı değil, başta komşu ülkeler olmak üzere, pek çok ülkeden insana bu şekilde sağlık hizmeti sunulmuştur.

Amasya’ya baktığımızda ise sağlık teşkilatımızın tüm birimlerinin süreci en iyi şekilde yönettiğini görüyoruz. Yine aşılama çalışmalarında ülkemizde ilk sıralarda yer almaktayız. Bugünde salgın sürecinin öncelikli ihtiyacı olan yoğum bakım ünitelerimize eklenen 28 yatağı hizmete alıyoruz. Ayrıca öğleden sonra Merzifon ilçemizde yeni oluşturulan 9 yoğun bakım ünitemizi de vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Bu ünitelerle birlikte ilimizde 115 yoğun bakım yatağına ulaşmış bulunuyoruz. Her türlü ihtimali göz önünde bulundurarak bu yoğun bakım ünitelerini hizmete almakla beraber, inşallah hiçbir vatandaşımız bu yataklarda tedavi görme ihtiyacı duymaz.

Bu vesileyle ülkemizdeki salgın sürecini en iyi şekilde yöneten başta Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sağlık Bakanımıza şükranlarımı arz ediyor, Amasya’da süreci takip eden sağlık müdürlüğümüze, hekimlerimize ve fedakar sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Hizmete alacağımız yoğun bakım ünitelerinin ilimize kazandırılmasında emeği geçen Milletvekillerimize de ayrıca teşekkür ediyor, bu ünitelerim İlimize ve halkımıza sağlıklar getirmesini temenni ediyorum.” Konuşmalardan sonra Vali Mustafa Masatlı ve protokol üyeleri tarafından yoğun bakım üniteleri hizmete alındı.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  UNESCO Hazırlık Toplantısı Yapıldı..  
  Başkan Sarı’ya TEMA Vakfı’ndan Teşekkür..  
  Şehit ve Gaziler Anısına Fidan Dikildi..  
  Bizler Vatan Nöbetimizin Başındayız: Hodri Me..  
  Polis Haftasını Kutluyorum..  
  YEDAŞ "Samsun Okuma Vakti" Projesi'ne Destek ..  
  Alanya Belediyesi..  
  Nevşehir Belediye Başkanlığı..  
  Konya DKMP İl Şube Müdürlüğü..  
  Devlet Desteğiyle Güç Katacak..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.