11 Nisan 2021 - Pazar / 09:56
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

İhtiyaç Duyan Herkesin Yanında Olacağız

Vali Mustafa Masatlı, Esra Masatlı ile birlikte Şehit Polis Memuru Gültekin Tırpan’ın anne ve babası Neriman ve Hüseyin Tırpan..
Bu haber 1 ay önce eklenmiş

Vali Mustafa Masatlı, Esra Masatlı ile birlikte Şehit Polis Memuru Gültekin Tırpan’ın anne ve babası Neriman ve Hüseyin Tırpan, engelli vatandaşımız Memnune Berna Nizam, çeşitli rahatsızlıkları bulunan 85 yaşındaki Selahattin Balaban amcamız ile babasını kaybeden İbrahim Samet Erdoğan’a ziyaretlerde bulundu.

Ailelerle yakından ilgilenerek kendileriyle sohbet eden Vali Masatlı, inancımız ve geleneğimizde yardımlaşmanın ve dayanışmanın önemine vurgu yaparak, çeşitli sebeplerle devletin yardım elime ihtiyaç duyan herkese ulaşmanın asli görevlerinden olduğunu belirtti.

Son 18 yılda her alanda olduğu gibi sosyal hizmetler alanında da ülkemizin büyük bir değişim ve gelişim yaşadığını ifade eden Vali Mustafa Masatlı ayrıca şunları söyledi: “Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki hükümetlerimiz Anayasamızda var olan ‘sosyal devlet olma ilkesini’ tam manasıyla uygulamaktadır.  Bu alanda sayısız proje hayata geçirilmiştir. Şehitlerimizin emanetleri olan aileleri, gazilerimiz, engelliler, yaşlılarımız, öksüz ve yetimlerimiz bu dönemde baş tacı edilmiş, onların her türlü sıkıntısını gidermek için gerek yasal düzenlemeler bağlamında, gerekse uygulama anlamında tüm adımlar atılmıştır.

‘İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın.’ anlayışıyla yürütülen bu süreçte yaşlı bakım aylığından, koruyucu aile programına, eşini kaybeden kadınlarımıza bağlanan aylıktan, engellilerin kamuda istihdamına kadar birçok uygulamayla devletin şefkat eline ihtiyaç duyan herkese kucak açılmıştır. Devletimiz bu çalışmaları sadece ülkemizde değil, dünyanın farklı coğrafyalarında da dil, din, ırk ve renk ayrımı gözetmeksizin gerçekleştirmektedir.  Dünyanın neresinde bir doğal afet olsa, nerede bir mazlum zulüm görse Türkiye Cumhuriyeti elinden gelen tüm gayretle onlara yardım etmiştir.

Bizler de İlimizdeki şehit ailelerinin, yaşlılarımızın, engellilerin, kimsesiz yavrularımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle ülkemizdeki ve dünyanın dört bir yanındaki kimsesizlere, mazlumlara sahip çıkarak, onların dertlerini dert edinen, onların haklarını tüm platformlarda dile getiren Sayın Cumhurbaşkanımıza Amasya halkı adına şükranlarımı arz ediyorum.” Vali Mustafa Masatlı ayrıca ziyaret edilen ailelere çeşitli hediyeler vererek, ailelerin ihtiyaç ve taleplerinin tespit edilerek, çözüme kavuşturulması için ilgili kurumlara talimat verdi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  UNESCO Hazırlık Toplantısı Yapıldı..  
  Başkan Sarı’ya TEMA Vakfı’ndan Teşekkür..  
  Şehit ve Gaziler Anısına Fidan Dikildi..  
  Bizler Vatan Nöbetimizin Başındayız: Hodri Me..  
  Polis Haftasını Kutluyorum..  
  YEDAŞ "Samsun Okuma Vakti" Projesi'ne Destek ..  
  Alanya Belediyesi..  
  Nevşehir Belediye Başkanlığı..  
  Konya DKMP İl Şube Müdürlüğü..  
  Devlet Desteğiyle Güç Katacak..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.