11 Nisan 2021 - Pazar / 09:55
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

İl Genel Meclisi Mart Ayı İkinci Toplantısı Yapıldı

Amasya İl Genel Meclisi 2021 Mart ayının ikinci toplantısı 02.03.2021 Salı günü Zeki Erarslan başkanlığında..
Bu haber 1 ay önce eklenmiş

Amasya İl Genel Meclisi 2021 Mart ayının ikinci toplantısı 02.03.2021 Salı günü Zeki Erarslan başkanlığında, İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Özgür Çak, Encümen Müdürü Ahmet Kara ve meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

İl Genel Meclis Başkanı Zeki Erarslan’ın açılış konuşmasının ardından DSİ 73. Şube Müdürü Turgut Yorulmaz’a söz verildi. Şube Müdürü Yorulmaz, Yeşilırmak Havzasının şu andaki durumu hakkında meclis üyelerine geniş açıklamalarda bulundu. Yorulmaz; “Amasya’ya kar yağdı ama göletleri dolduracak yeterlilikte değil. İnşallah Nisan yağmurları ile göletlerimizde su seviyesi istediğimiz yere çıkar. Barajlarda su oranı 10 m3 civarındadır. Kışın boşa giden suları depolamamız gerekir ve bunu yapmalıyız” dedi. Yorulmaz, Amasya’daki yapımı devam eden barajlar hakkında meclis üyelerine bilgi sundu. Meclis üyelerinin sorularını tek tek cevaplandırdı.

Daha sonra aşağıdaki gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Gündem maddeleri şöyledir;

Amasya İli Merkez ilçesi, Bulduklu Köyü 105 ada 102, 101, 100, 99, 104 ada 8 parsel, Yuvacık köyü 104 ada 1 parsel ve Karasenir Mahallesi 102 ada 26, 27 nolu taşınmazların yapılaşma koşullarının değiştirilmesi doğrultusunda Askeri Alan olarak planlaması amacıyla hazırlanan Uygulama İmar Planı değişikliğinin onaylanmasına ilişkin İmar ve Bayındırlık ile Tarım Orman ve Hayvancılık Komisyonlarınca tanzim edilen 19.02.2021 tarih ve 1 sayılı rapor görüşüldü ve oy birliği ile kabul edildi.

İl Genel Meclis Üyeleri Cahit ÇELİK ile Cemal BEYAZ’ın müşterek imzalarıyla Meclis Başkanlığına verilen önerge doğrultusunda; İlimiz Gümüşhacıköy ilçesi Beden köyünden geçmekte olan Alören ve Beden köyünün ortak kullandığı yola istinat duvarı yapılmasıyla ilgili Plan Bütçe ile Yol ve Ulaşım Hizmetler komisyonlarınca tanzim edilen 19.02.2021 tarih ve 1 sayılı rapor görüşüldü ve oy birliği ile kabul edildi.

İl Genel Meclis Üyeleri Ahmet KARADUMAN ile Gürkan ERKİŞİ’nin müşterek imzalarıyla Meclis Başkanlığına verilen önerge doğrultusunda; Merzifon ilçemizde köylerde muhtarlarımızdan çocuk oyun parkı talepleriyle ilgili Plan Bütçe ile Köy İşleri Komisyonlarınca tanzim edilen 19.01.2021 tarih ve 1 sayılı rapor görüşüldü ve oy birliği ile kabul edildi.

İl Genel Meclis Üyeleri Haşan Basri İNAN, Recep ŞEN ve Osman KARACA’nın müşterek imzalarıyla Meclis Başkanlığına verilen önerge doğrultusunda; Amasya İli Suluova İlçesi Kutlu (Sinezi) köyü mücavir alanı içerisinde 105 ada 1 nolu parselin çöp yığın haline getirilen yerin temizlenmesiyle ilgili Çevre ve Sağlık ile Köy İşleri Komisyonlarınca tanzim edilen 19.02.2021 tarih ve 1 sayılı raporu görüşüldü ve oy birliği ile kabul edildi.

İl Genel Meclis Üyeleri Deniz SÜMER, Ahmet ÖZ ve Duran YETER’in müşterek imzalarıyla Meclis Başkanlığına verilen yazılı önerge doğrultusunda Taşova Destek Orman Destek şefliğinden giden Kavaloğlu Şehli, Alçakbel ve Korubaşı köyleri gurup yolu üzerinde bulunan 3 yerdeki menfezlerin yerinde incelemeler alınarak bir an evvel yapılmasıyla ilgili Yol ve Ulaşım Hizmetler ile Köy İşleri Komisyonlarınca tanzim edilen 19.02.2021 tarih ve 1 sayılı rapor görüşüldü ve oy birliği ile kabul edildi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  UNESCO Hazırlık Toplantısı Yapıldı..  
  Başkan Sarı’ya TEMA Vakfı’ndan Teşekkür..  
  Şehit ve Gaziler Anısına Fidan Dikildi..  
  Bizler Vatan Nöbetimizin Başındayız: Hodri Me..  
  Polis Haftasını Kutluyorum..  
  YEDAŞ "Samsun Okuma Vakti" Projesi'ne Destek ..  
  Alanya Belediyesi..  
  Nevşehir Belediye Başkanlığı..  
  Konya DKMP İl Şube Müdürlüğü..  
  Devlet Desteğiyle Güç Katacak..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.