28 Kasım 2021 - Pazar / 23:12
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Bölge İstişare Toplantısı Amasya'da Gerçekleşti

MHP'nin 'Güçlü Siyaset, Lider Türkiye, Hedef 2023 Siyasette Yeni Dönem: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Stratejik Hedefler' ..
Bu haber 2 ay önce eklenmiş

MHP'nin 'Güçlü Siyaset, Lider Türkiye, Hedef 2023 Siyasette Yeni Dönem: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Stratejik Hedefler' konseptiyle düzenlediği bölge istişare toplantılarının 6’ncısı 10 ilin katılımıyla Amasya'da yapıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin 9 ilde yapılması planlanan ve 4 Eylül'de Afyonkarahisar'da başlayan istişare toplantılarının 6.'sı Amasya Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantıya MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Faruk Aksu'nun yanı sıra Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, MHP İl Başkanı Şuayip Ak, MYK ve MDK üyeleri, bölgedeki Amasya, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Sivas, Tokat ve Trabzon illeri ve bağlı ilçelerdeki parti yöneticileri, belediye başkanları ile Ülkü Ocakları yöneticileri katıldı.

ALINAN TEDBİRLER SAYESİNDE ENFLASYON DÜŞECEK

Gelinen noktada korona virüs (Covid-19) salgına bağlı bazı sorunların devam etse de üretim çarklarının tüm hızıyla dönmeye başladığına belirten MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Faruk Aksu konuşmasında şunları söyledi;  “Önümüzdeki süreçte alınan tedbirler sayesinde enflasyon da düşecek, vatandaşımızı rahatsız eden hayat pahalılığı sorun olmaktan inşallah çıkacaktır. "Ekonomi büyümüş, ihracatta rekorlar kırılmış, ticari hayat hareketlenmiş, dış ticaret açığımız azalmış, tüm bu gelişmeler istihdama da yansımış, ekonomiye olan güven artmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak ekonomi politikalarının merkezine insanı koyan, eşitlik, ahlak ve adalet ilkelerini gözeten bir yönetim anlayışıyla toplumsal refahın artırılmasını öngörüyor ve bu doğrultuda gelişmeleri yakından takip ediyoruz” dedi.

DAVAMIZ MİLLETİN, MEMLEKETİN DAVASI

Biz ülkücüyüz, Türk milletinin hakkının, hukukunun fedaisiyiz diyen Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ise; “Türkiye Cumhuriyeti’nin birliğini, dirliğini savunanlarız. Davamız milletin, memleketin davası. Biz “önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben” diyenlerin partisiyiz. Ülkemize, milletimize hizmet etmek için görevlerini en güzel şekilde yapmaya gayret edenlerin partisiyiz. Oturduğumuz koltukların bizlere zimmetli olduğunu biliyoruz. Kullandığımız bütçede, yaptığımız harcamalarda sabi sübyanın, doğmamış bebeklerin hakkı olduğunun idrakindeyiz. İşimizi ne kadar iyi, doğru yaparsak, o kadar takdir edileceğimizin şuurundayız. “yap iyiliği at denize balık bilmezse halik bilir” diyor ya atalarımız; Biz de görevimizi yapıp halkımızın takdirine sunacağız. Fark edenler olur, fark edemeyenler olur. Önemli değil. Kalplerden geçeni bilen Allah, yaptığımız işleri görüyor. Bizler de kulların takdirini, Allah’ın rızasını kazanmak için çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Milliyetçi hareket partili olmak vakur, mütevazı olmayı gerektiriyor. Cazgırlık, çığırtkanlık yaparak kendimizi ifade edemeyiz. Biz işimizle, duruşumuzla kendimizi anlatacağız. Midemizi ağrıtacak işlere imza atamayız. Arkamızdan beddua edilecek işler yapamayız. Çünkü biz bu memleketin has evlatlarıyız. Varımız yoğumuz milletimiz, memleketimiz. Bu sebeple çok çalışmak zorundayız. Hepimiz bulunduğumuz yerde görevimizi en iyi şekilde yapmalı, vatanımıza, milletimize duyduğumuz muhabbeti işimizle göstermeliyiz. Zaten bizim işimiz çalışmak, hizmet etmek. Parti organlarımızın teklifi, genel başkanımız sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin tensipleri ve kıymetli halkımızın teveccühü ile bulunduğumuz görevlere seçilmiş kişileriz” diye konuştu.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  YHKB Encümen Toplantısı Yapıldı..  
  Türkiye Değişim Partisinden Başkan Kırlangıç’..  
  Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Görüşül..  
  Eğitim Sen: Eşitlik ve Özgürlük Mücadelemizde..  
  Bitlis'te Kamu Lojmanları Satışa Sunuldu..  
  Mersin Büyükşehir Belediyesi 85 Adet Gayrimen..  
  Ceylanpınar TİGEM Tarafından Buğday Satılacak..  
  OKA Kasım Ayı Toplantısı Yapıldı..  
  Öğretmenler Gününü Hediyelerle Kutladı..  
  Taleplerimiz Karşılanmalı, Sorunlarımıza Kalı..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.