28 Kasım 2021 - Pazar / 23:27
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Amasya Üniversitesi Akademik Yılı Açtı

Amasya Üniversitesi, 4 Ekim 2021 tarihi itibari ile 2021-2022 eğitim-öğretim yılına yüz yüze eğitim yoluyla başladı. ..
Bu haber 1 ay önce eklenmiş

Amasya Üniversitesi, 4 Ekim 2021 tarihi itibari ile 2021-2022 eğitim-öğretim yılına yüz yüze eğitim yoluyla başladı. Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Elmacı, “4 Ekim 2021 tarihi itibari ile öğrencilerimiz kampüslerine, üniversitemiz de öğrencilerine kavuştu. Tüm öğrencilerimize evinize hoş geldiniz diyor, Amasya’da başarılı bir üniversite hayatı geçirmelerini temenni ediyorum. Amasya Üniversitesi olarak, 2021-2022 eğitim öğretim yılı için öğrencilerimize en güzel fiziki ortamları hazırlamak için yoğun çaba harcadık. Şu anda öğrencilerimizin, personelimizin kullanımına sunulmuş iki adet çok amaçlı kapalı spor salonu, yarı olimpik yüzme havuzu, açık tenis kortu, halı saha, çim saha, açık voleybol ve basketbol alanlarında gerekli bakım ve onarımları tamamlanmıştır. Aynı şekilde üniversitemizin tüm yerleşkelerinde yer alan iç ve dış ortak kullanım alanları; kantinler, yemekhaneler, derslikler, laboratuvarlar da öğrencilerimizin daha iyi hizmet alabilmesi için pandemi koşullarına uygun olarak yeniden düzenlenmiştir. Artık Covid-19 sorunlarını geride bırakıp kaliteye ve başarıya odaklanmamız gerekiyor. Öğrencilerimizin de başarılı bir eğitim-öğretim dönemi için üzerlerine düşen görevleri yapacaklarına yani derslerine dört elle sarılacaklarına inanıyoruz.” dedi.

Öğretim Elemanı Başına 24,5 Öğrenci Düşüyor

Sözlerinin devamında Prof. Dr. Elmacı, “2021-2022 eğitim-öğretim yılında üniversite-mizde, 8750’si önlisans, 6715’si lisans, 1335’i lisansüstü olmak üzere 16.800 öğrenci bulunmaktadır. Üniversitemizde, 47 profesör, 70 doçent, 217 doktor öğretim üyesi, 200 öğretim görevlisi, 151 araştırma görevlisi olmak üzere toplam 685 akademik personel ve 542 idari personel ve sürekli işçi görev yapmaktadır. 685 akademik personelle öğretim elemanı başına düşen öğrenci sayısını 24,5’e indirdik. Bir öğretim elemanımıza 24,5 öğrenci düşüyor. Üniversitemiz, öğrencilerin ders dışı faaliyetlerde bulunabilmeleri ve kendilerini kültürel, sanatsal, bilimsel, sportif alanlarda da geliştirebilmeleri için 65 öğrenci kulübüne ev sahipliği yapmaktadır. Amasya Üniversitesi Hüseyin Hüsameddin Yasar Merkez Kütüphanesi, 1500 okur kapasiteli ve 6489 m2 kullanım alanıyla üniversitemizin eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerini desteklemek amacıyla kurulmuştur. Üniversite Kütüphanesinde 3.535.194 elektronik kitap ve 180.717 e-dergi aboneliği, 71.883 adet basılı kitap ile öğrencilerimizin ve tüm araştırmacıların hizmetindedir. Amasya Üniversitesinin önceliği, hızla değişen dünyaya uyum sağlayacak, açık fikirli, öğrenmeyi bilen, etik değerlere bağlı bireyler yetiştirilmesini sağlamaktır. Öğrencilerimizden ricamız derslere dört elle sarılın, hocalarınıza sorular sorun. Sosyal sorumluluk projelerinde ve öğrenci kulüplerinde görev alın. Arkadaşlarınızı farklı bölümlerden de seçin, değişik çevrelere girmeye gayret edin. Covid-19 salgının devam etmesinden dolayı kantinlerde, yemekhanelerde, dersliklerde, laboratuvarlarda, yurtlarda maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyun. Aşınızı olun. Yeni akademik yılın, öğrencilerimiz ve tüm personelimiz açısından verimli ve sağlıklı bir yıl olmasını diliyorum.“ diye konuştu.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  YHKB Encümen Toplantısı Yapıldı..  
  Türkiye Değişim Partisinden Başkan Kırlangıç’..  
  Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Görüşül..  
  Eğitim Sen: Eşitlik ve Özgürlük Mücadelemizde..  
  Bitlis'te Kamu Lojmanları Satışa Sunuldu..  
  Mersin Büyükşehir Belediyesi 85 Adet Gayrimen..  
  Ceylanpınar TİGEM Tarafından Buğday Satılacak..  
  OKA Kasım Ayı Toplantısı Yapıldı..  
  Öğretmenler Gününü Hediyelerle Kutladı..  
  Taleplerimiz Karşılanmalı, Sorunlarımıza Kalı..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.