29 Kasım 2021 - Pazartesi / 00:29
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Anadolu Üniversiteler Birliği Dönem Toplantısına Katıldı

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı ile Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Apaydın, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ..
Bu haber 1 ay önce eklenmiş

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı ile Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Apaydın, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşen Anadolu Üniversiteler Birliği Dönem toplantısına katıldı.

Programa Yükseköğretim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Abdullah Gül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.  Cengiz Yılmaz, Erciyes Üniversitesi Rektörü Mustafa Çalış, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.  Ahmet Karadağ, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Nevşehir Hacı Bektaşi Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin ve üniversite rektör yardımcıları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi tanıtım filmi ile başlayan toplantının açılış programı, açılış konuşmaları ile devam etti.  Toplantıya ev sahipliği yapan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, açılış konuşmasına Anadolu Üniversiteler Birliğinin amacına değinerek başladı. Genç bir Üniversite olan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinin “Anadolu’da Bir Dünya Üniversitesi” olma öz ülküsüyle çıktığı bu yolda birçok alanda başarılara imza attığını belirten Rektör Levent; “Komşu Üniversiteler olarak oluşturulan bu platformda üyelerimizin deneyim ve paylaşımları ile Üniversitemizin daha da büyüyüp gelişeceği ve bizlere çok katkısı olacağı inancındayım. Bu amaçla bugüne kadar Sivas, Kayseri, Tokat ve Yozgat’ta Erasmus, uzaktan eğitim, Uluslararası öğrenci ofisi ve kariyer merkezleri gibi başlıklı konularda toplantılar yapıldı. Bugün de Erzincan’ımızda bir yenisi yapılacak” dedi. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinin ev sahipliği yaptığı bu toplantıda AR-GE ve Araştırma Merkezleri ana konuları hakkında paneller oluşturularak bilgi ve tecrübelerin paylaşılacağını dile getiren Rektör Levent, toplantının Üniversitelerimiz ve Öğrencilerimiz adına verimli olmasını temenni etti.

Anadolu Üniversiteler Birliği Dönem Başkanı Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul da konuşmasında birlik üniversitelerinin hepsinin belirli alanlarda tecrübe ve deneyimleri olduğunu, bu platform sayesinde üniversiteler bilgi ve deneyimlerini paylaşma imkânı bulduklarını dile getirdi. Anadolu Üniversiteler Birliği’nin temel amacının birlikte güçlenmek ve büyümek olduğunu ifade eden Rektör Kul, 15 bin akademisyen ve 300 bine yakın öğrenci ile büyük bir aileyi de temsil ettiklerini de sözlerine ekledi.

Açılış programında son olarak konuşma yapan Yükseköğretim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan da bölge üniversitelerinin kendi aralarında bilgi ve deneyimlerini paylaştığı böyle birliktelik oluşturması son derece faydalı olduğuna dikkat çekerek, “her üniversitenin farklı uzmanlıkları var, bunların ortak kullanımı ve bu kapsamda öğretim elemanlarının tecrübelerini paylaşımları çok güzel. Başka üniversitelerimizin katkılarıyla bu birliktelikler daha da zenginleşecektir” dedi.

Açılış programının ardından Anadolu Üniversiteleri Birliği toplantısı,  birlik üyesi rektörleri ile gerçekleşti. Toplantıda “AR-GE” ve “Yeni Nesil Eğitim” konuları görüşüldü.  Anadolu Üniversiteler Birliği Dönem Toplantı programına bağlı olarak Fen Edebiyat Fakültesinde birlik üye üniversiteleri “Araştırma Merkezleri (EUTAM) Sorumluları Toplantısı” ve Eğitim Fakültesinde ise “Eğitim Komisyonları Sorumluları” toplantısı yapıldı. Anadolu Üniversiteler Birliği üyeleri arsında gerçekleşen görüşmelerin ardından program sona erdi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  YHKB Encümen Toplantısı Yapıldı..  
  Türkiye Değişim Partisinden Başkan Kırlangıç’..  
  Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Görüşül..  
  Eğitim Sen: Eşitlik ve Özgürlük Mücadelemizde..  
  Bitlis'te Kamu Lojmanları Satışa Sunuldu..  
  Mersin Büyükşehir Belediyesi 85 Adet Gayrimen..  
  Ceylanpınar TİGEM Tarafından Buğday Satılacak..  
  OKA Kasım Ayı Toplantısı Yapıldı..  
  Öğretmenler Gününü Hediyelerle Kutladı..  
  Taleplerimiz Karşılanmalı, Sorunlarımıza Kalı..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.