19 Haziran 2018 - Salı / 20:40
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Amasya Özel Başkent Kutlubey Kolejinden Öğrencilere Kahvaltı

Amasya Özel Başkent Kutlubey Koleji, sahipleri Altan Çetinkaya ve Mithat Tıraş İşçimen Petrol’de öğrencilere ve öğretmenlere yemekli bir kahvaltı düze..
Bu haber 7 yıl önce eklenmiş

Amasya Özel Başkent Kutlubey Koleji, sahipleri Altan Çetinkaya ve Mithat Tıraş İşçimen Petrol’de öğrencilere ve öğretmenlere yemekli bir kahvaltı düzenledi.

Amasya Özel Başkent Kutlubey Koleji sahipleri Altan Çetinkaya ve Mithat Tıraş bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamada; Değerli Amasyalılar, Bilindiği üzere Amasya’da ilk açılmış özel okul olan İpekyolu Koleji, görevini çok iyi sürdürmüş, 2009 Haziranı sonuna kadar özel öğretim anlamında Amasya ve yöresine çok büyük hizmetlerde bulunmuştur.

2009 Haziran’ında kurumu devralan Bahçeşehir Koleji de aldığı bayrağı Ocak 2011’e kadar taşımıştır. Ancak bu kurumun, eğitim öğretim anlamında iyi hizmetler vermiş olmasının yanı sıra Amasya’mıza ve çalışanlarına birtakım problemler yarattığı da bir gerçektir.

Üç kıtaya hükmetmiş Osmanlı’ya Şehzadeler yetiştirmiş, 1919 Yılının Haziranı’nda Atatürk’ü bağrına basmış ve Bağımsızlık meşalesini tutuşturmuş olan Amasya’nın “en iyisine layık” olduğunu düşünerek büyük bir özveriyle buraya AMASYA ÖZEL BAŞKENT KUTLUBEY KOLEJİ olarak geldik.

Kolejimiz, Bünyesinde 4, 5 ve 6 yaş gruplarıyla anaokulu da bulunan bir ilköğretim okulu ve Anadolu Lisesinden oluşmaktadır.

Şu an eğitim-öğretim Başkent Kutlubey prensipleri ile başlamış ve yürütülmektedir. Şu, asla unutulmamalıdır: Kurumlarımız Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı ve Bakanlığımızın emir ve direktifleri doğrultusunda hizmetlerini sürdürecek olan kurumlardır. Ancak yöntem ve kurallar uygulanırken TED, Ankara Büyük Kolej,Ayşe Abla Kolejleri Arı Koleji, Nesibe Aydın Kolejleri ve Başkent kolejlerinin kullandığı, Bizim de Başkent Kutlubey adıyla hayata geçirdiğimiz yöntemler kullanılacaktır. Bu yöntemler kullanılırken, bizden önce burada görev yapmış İpekyolu ve Bahçeşehir’in de “İYİ” diye nitelendirilecek yöntemlerinden de yararlanılacaktır. Öncelikle okuldaki müfredata uygun işlenen derslerimizin dışında, artakalan zamanlar ve hafta sonları da en iyi şekilde değerlendirilecek, sınava hazırlamanın yanı sıra, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklere de ağırlık verilecektir. Böylece Amasya’da bir devlet okulunun olanaksızlıklar yüzünden yapamadıklarının gerçekleştirilmesi ile bir kolej kültürü de yerleşmiş olacaktır. Biz, Lise Müdürümüz Orhan ŞAHİN, İlköğretim Okulu Müdürümüz Şükran USALIR, müdür yardımcılarımız, öğretmenlerimiz ve tüm çalışanlarımızla birlikte 7 gün 24 saat emrinizde olacağız. Geçmişte hatalar yapılmış olabilir. Ancak biz hata yapmamaya kararlıyız. Allah utandırmasın.

Şu konularda söz veriyoruz: Her öğrencimiz, okulumuz dışında başka bir dershaneye gerek duymadan hazırlandığı sınavları mutlaka kazanacak.Anaokulu’ndan aldığımız öğrencimiz 4. Sınıf sonunda İngilizceyi konuşuyor olacak, Her öğrencimizin özgüveni mükemmel gelişecek. İsteyen her öğrencimiz sporun bir veya birkaç dalında en iyisi olacak. İsteyen her öğrencimiz en az bir müzik aletini çok iyi çalıyor olacak. Arzu eden öğrencilerimiz tiyatro, dans, resim… vb. alanlarda yetiştirilecek. Tatillerde ve hafta sonlarında kurumumuz, öğrencilerimiz dışında Yöremizin başka öğrencilerine, velilerimize ve yakınlarına çeşitli kurslar ve etkinlikler sunacak.

BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİN, BİZİ, BİZDEN ÖNCEKİLERİN HATALARI İLE YARGILAMAYIN.

Saygıdeğer Amasya: Bu hareketi Amasya’dan başlattık, Başkent’e kadar götüreceğiz, denildi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Dolu ve fırtınadan 5 bin dönüm ekili arazi za..  
  Geleneksel bayramlaşma töreni gerçekleştirild..  
  Başkan Özdemir belediye personeli ile bayraml..  
  Direkli Köyünde geleneksel hayır yemeği veril..  
  Zarar gören arazilerde incelemede bulunuldu..  
  Amasya Halkı Millî Mücadeleye Hep Destek Oldu..  
  Şeker Pancarı alım fiyatı 235 TL olarak belir..  
  Jandarma köklü geçmişiyle güven ve huzur sağl..  
  Devir teslim törenleri gerçekleştirildi..  
  99 yıldır aynı coşku ve gurur yaşanıyor..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.