01 Ağustos 2021 - Pazar / 01:35
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

AK Parti Kadın Kolları Kadınlar Gününü Dolu Dolu Geçirdi

Amasya Ak Parti İl Kadın Kolları güzel bir günün keyfine varmanın mutluluğu ve bilinci içinde 8 Mart Dünya Kadınlar gününü ilk olarak Merzifon İlçe Ka..
Bu haber 9 yıl önce eklenmiş

Amasya Ak Parti İl Kadın Kolları güzel bir günün keyfine varmanın mutluluğu ve bilinci içinde 8 Mart Dünya Kadınlar gününü ilk olarak Merzifon İlçe Kadın Kolları Başkanlığının düzenlemiş olduğu davetle kutladı.

Merzifon Belediye Başkanı Mehmet Kadri Aydınlı, Merzifon İlçe Başkanı Hasan Çilez ve çok sayıda Ak Partili hanımların katıldığı yemekte  Ak Parti Merzifon İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Ayşe Pektaş, “Daha onurlu bir yaşam için kadınların hak ettiği değeri bulduğu bir dünya oluşturmak zorundayız" dedi.

Daha sonra ki programlarına İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğünde devam eden hanımları, Belediye Başkanı Cafer Özdemir’in eşi Hilal Hanımda eşliğinde,  İl Müdürü Mustafa Arslan karşıladı.  Sosyal hizmetlerin Kadınlara sunduğu imkânlar hakkında bilgi alan Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Özarslan şiddettin her türlüsüne karşı olduklarını bildirirken “Kadına şiddetin karşısında, hanımlarımızın daima yanlarındayız. Biz Ak Partili kadınlar olarak bize düşen tüm görevleri hanımlarımızın daha huzurlu bir hayat sürmeleri için, sorgusuz kabul ediyoruz.”dedi.

İl Müdürü Mustafa Arslan ''Bir kadın artık bize gelip de 'şiddet görüyorum' dediğinde derhal onunla ilgili çalışmayı yapmak için her türlü imkâna sahibiz.” Kadına yönelik şiddetin önlenmesinde devlet olarak her türlü imkânı kullandıklarını ifade eden İl Müdürü, ''Şiddet çıkmadan koruyucu ve önleyici hizmetlere ağırlık vermek önemli. Bununla ilgili çıkacak yasada koruyucu ve önleyici tedbirler alındı” diyerek belirtti.

Amasya Valisi Abdil Celil Öz'ün eşi Rukiye Öz’ü Vali Konağında ziyarette bulunan İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Özarslan, Hanımefendi’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutlarken, kadınlarımızı güler yüzüyle karşılayan Hanfendi’ye  “Sizleri Amasya da görmenin mutluluğu içindeyiz, Şehrimize hoş geldiniz” dedi.

Sayın Öz “ kadınlarımız İslam dininde değerini kazanmış ve cennet annelerin ayağı altında denilmiştir” kadınlara iyi davranmanın huzurun bir kapısı olduğunu belirten Sayın Öz “insanlara karşılıklı anlayış ve sabır aşılanmalı” diyerek konunun önemini belirtti.

İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Özarslan “Kadınlar zayıf ve nazik oldukları için Peygamberimiz onları cama benzetmişti. Onların incinmesine, acı duymalarına gönlü razı olmuyordu. Dilerim ki hiçbir kadınımız şiddet görmesin, huzuru eksilmesin. Bizler her zaman kadınlarımızın yanındayız” diyerek konuşmasına son verirken bu güzel karşılama için sonsuz şükranlarını dile getirdiler.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Temmuz Ayı OKA Toplantısı Yapıldı..  
  Belediye Sosyal Tesislerin Çalışmalarına Deva..  
  Toplumsal Bağışıklık İçin Aşı Yaptırmak Şart..  
  Kredi Kullanarak Emekli Olabilirsiniz..  
  2. Etap Başladı..  
  Ezanı Güzel Okuma Yarışması İlimizde..  
  Tarihi Çıkrıkçılar Yokuşu Restore Ediliyor..  
  Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı..  
  Aydınlar Belediyesinden Futbol Sahası Yapım İ..  
  Alev Avcısı Olmak İçin Yarıştılar..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.