30 Kasım 2020 - Pazartesi / 13:25
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

AK Parti Kadın Kolları Anneler Gününü Coşkuyla Kutladı

Amasya AK Parti Kadın Kolları Anneler Gününü coşkuyla kutladı. 14.05.2012 Pazartesi günü saat 14.00’te Amasya Belediye Kültür Sarayındaki Anneler Günü..
Bu haber 8 yıl önce eklenmiş

Amasya AK Parti Kadın Kolları Anneler Gününü coşkuyla kutladı.

14.05.2012 Pazartesi günü saat 14.00’te Amasya Belediye Kültür Sarayındaki Anneler Günü kutlama programına Belediye Başkanı Cafer Özdemir, İl başkanı Osman Faik Salman, Merkez İlçe Başkanı Bilal Dümen, Kadın Kolları Başkanı Serpil Özarslan, AK Parti İl Genel Meclis Grup Başkanı Erol Özarslan, Bütçe Komisyon Başkanı Hasan Avcı, Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Baş, Kadın Kolları üyeleri ile pek çok sayıda anneler katıldı.

Kadın Kolları Başkanı Serpil Özarslan açılış konuşmasında; “Bilindiği üzere Mayıs ayı’nın ikinci Pazar günü anneler günüdür. Anneler günü evrensel bir gündür. Dünya’da milyonlarca ana bugün çocukları tarafından sevgi ve saygı ile anılırlar.

Bu anlamlı günde sizlerle bir arada olmaktan çok mutluyum. Hepinizin anneler günün kutlayarak sözlerime başlamak istiyorum. Kadına bahşedilipte erkekte olmayan en önemli meziyetlerin başında annelik gelmektedir. Ana olabilmek ve bu meziyetle donatılmak ne güzel bir duygudur!

Analar olmasaydı insanlık olmazdı. Ana o kadar değerlidir ki, cennetin anaların ayağının altında olduğunu unutmayalım. Analarımız ailenin temel direği ve toplumun geleceğidir. Sağlam bir toplum ancak temelli sağlam atılmış aile yapısı ile mümkündür. Analarımız dilimizin öğreticisidir. Hayatı bize tanıtandır.

Bu anlamda analarımız ilk ve ebedi öğretmenlerimizdir. Bizim onlardan öğreneceklerimiz bir hayat boyu devam eder. Hayatımıza ait güzelliklerin başında hep analarımız bize öğrettikleri ve bizim için yaptıkları gelir.

Anaların çocuklarına sevgileri karşılıksızdır. Gerçek sevgi ve merhameti görmek isteyenler annelerimize bakmalıdırlar. Onların her bakışında sevginin ayrı bir yanı keşfedilir. Çünkü sevgili annelerimiz için ne yapılsa azdır. Aslında her günün anneler günü olması gerekir. Sadece anneler gününde değil onların gönüllerini her zaman almalıyız, onlar her şeyin en güzeline layıktır. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize, anne sevgisi ile dopdolu bir ömür diliyorum” dedi.

Belediye Başkanı Cafer Özdemir, “değerli misafirler, bizim Türk kültürümüzde ananın yeri farklıdır. Ananın önemini öne çıkaran pek çok faktörler vardır. Ana, çocuklarının yanında, eşinin yanında yer alıyor ve destek veriyor. Seçimlerde değerli analarımızın çok çalıştığını biliyoruz. Ben erkeklerden daha çok anaların katkılarının olduğuna inanıyorum. Tüm annelerin gününü kutluyorum” dedi.

AK Parti İl Başkanı Osman Faik Salman konuşmasında, “doğduğumuz günden ölünceye kadar annelerimizin, babalarımızın yanındayız. Annelerimizin hakkını ödeyemeyiz. Annenin ayağının altını öpmüş bir Genel Başkanımız var. Tüm annelerin anneler gününü kutluyorum” şeklinde konuştu.

Ayfer Şahin hanımefendi ise bir ana-oğul öyküsünü anlattı. Daha sonra Anneler şiir ve mektubunda dereceye girenlere şilt verildi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  2021 Yılının Bütçesi Belirlendi..  
  Başkan Sarı Otogar Esnafını Dinledi..  
  Amasya Belediyesi Korona Timi Sokakları Virüs..  
  Yapılandırmada Merak Edilenler..  
  Hibeye Hak Kazananlar İmzaları Atmaya Başladı..  
  Çetin’den Ziyaret..  
  Akıllı Şehir Yolculuğu Başladı..  
  Topyekün Mücadele Etmek Zorundayız..  
  Kasım Ayı 2. Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı..  
  Gazetelerde İmam Hatiplere Bakış 2019 Raporu ..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.