24 Kasım 2020 - Salı / 20:03
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Şube Başkanı Kamil Terzi: Kamu Sen’in 21. yaş gününün hayırlı uğurlu olmasını diliyorum

Türkiye Kamu Sen Amasya İl Başkanı Kamil Terzi yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi; Türkiye Kamu-Sen 24 Haziran 1992 yılında bir avuç dava ve ..
Bu haber 7 yıl önce eklenmiş

Türkiye Kamu Sen Amasya İl Başkanı Kamil Terzi yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi; Türkiye Kamu-Sen 24 Haziran 1992 yılında bir avuç dava ve mücadele adamı tarafından kuruldu ve bugün 21 yıllık bu mücadelenin sonunda, 450 bin üyeye ulaşan dev bir konfederasyon haline geldi. Konfederasyonumuza kuran, emek veren, bugünlere gelmemizde alın teri döken, hayatta olan tüm arkadaşlarımıza uzun ömürler diliyorum. Rahmete ulaşan bütün arkadaşlarıma ise Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Biz onları asla unutmayacağız, her fırsatta onların isimlerini yad edeceğiz ve hatırlayacağız.

21 yaşına girdiğimiz şu günlerde Türkiye Kamu-Sen’in hem bir sendika olarak, hem bu ülkeden beslenen, bu ülkenin kaynaklarından doğmuş bir sivil toplum örgütü olarak bu ülkeye borçlu olduğumuzu biliyoruz. O’nun için milli ve manevi meselelerde, ülkemizin birlik ve bütünlüğü konusunda Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğü noktasında asla taviz vermeyen bir sendikacılık anlayışını sendikal faaliyetlerimizin merkezine koyduk. Birlik ve beraberliğimizden asla taviz vermeden, Türk milletini bu coğrafyada huzurlu kılmak, refah içerisinde yaşamasını temin etmek ve kamu çalışanlarının hak ettiği değeri görmesini sağlamak, ekonomik ve sosyal alanda yaşanan tüm sorunları çözmek için her alanda gayret gösterdik. Tepkiler koyduk, eylemler yaptık ama diyalogdan da geri durmadık. Doğru bildiklerimizi hep dile getirdik ama yanlışların üzerine de çekinmeden kararlı bir şekilde gittik. Türkiye Kamu-Sen var olduğu günden bugüne, ortaya koymuş olduğu strateji ve metotlarla bundan sonra da yoluna devam edecektir. Bundan hiç kimse şüphe ve kaygı duymamalıdır

Türkiye Kamu-Sen bundan sonra da büyümeye devam edecektir. Çünkü bizler büyümemizi birtakım ağababaların desteklerine bağlayan bir sendikal anlayışı bugüne kadar asla benimsemedik. Biz büyümemizi üyelerimizin bizlere verdiği desteğe bağladık, mücadele azmimize bağladık, ilkeli ve kararlı duruşumuza bağladık. O nedenle Türkiye Kamu-Sen bundan sonra da yoluna emin ve kararlı adımlarla devam edecektir. Türkiye Kamu-Sen’in varlığına, sesine, nefesine bu ülkenin de ihtiyacı vardır, kamu çalışanlarının da ihtiyacı vardır.

 Devlet memurlarının en önemli kazanımı olan iş güvencesine yönelik tehditlerin arttığı bu dönemde kamu çalışanlarının iyi bir değerlendirme yapmalıdır. Aksi halde hepimiz kaybederiz, kamu çalışanları en önemli kazanımları olan iş güvencesini ve devlet memurluğu sıfatını kaybeder. ” dedi.  Koncuk, “ Kamu çalışanlarının pastadan aldıkları pay her geçen gün küçülürken, sosyal hakları geriye doğru giderken, hatta en önemli kazanımı olan devlet memurluğu sıfatı, iş güvencesi açıkça tehdit edilirken sarı sendikacılığın bu ülkede prim yapması esasen kamu çalışanlarının tamamına en büyük kaygıyı yaşatacak bir durumdur ve kamu çalışanlarının tamamı bu ülkede sarı sendikacılığın varlığını devam ettirmemesi noktasında sendikal mücadeleyi değerlendirmelidir. Aksi takdirde hep birlikte kaybederiz. Kamu çalışanları en önemli kazanımları olan iş güvencesini ve devlet memurluğu sıfatını kaybeder. Aksi halde hepimiz kaybederiz, kamu çalışanları en önemli kazanımları olan iş güvencesini ve devlet memurluğu sıfatını kaybeder. ” dedi.  Koncuk, “ Kamu çalışanlarının pastadan aldıkları pay her geçen gün küçülürken, sosyal hakları geriye doğru giderken, hatta en önemli kazanımı olan devlet memurluğu sıfatı, iş güvencesi açıkça tehdit edilirken sarı sendikacılığın bu ülkede prim yapması esasen kamu çalışanlarının tamamına en büyük kaygıyı yaşatacak bir durumdur ve kamu çalışanlarının tamamı bu ülkede sarı sendikacılığın varlığını devam ettirmemesi noktasında sendikal mücadeleyi değerlendirmelidir.

Aksi takdirde hep birlikte kaybederiz. Kamu çalışanları en önemli kazanımları olan iş güvencesini ve devlet memurluğu sıfatını kaybeder.

Ben Türkiye Kamu-Sen’in 21. yaş gününün tüm camiamıza, milletimize hayırlı uğurlu olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum. İnşallah bu kötü günler geçecek, ülkemizin birlik ve beraberliğini, bölünmez bütünlüğünü, milletimizin huzurunu, mutluluğunu kimse bozamayacak. Biz devleti “Ebed müddet” olarak görüyoruz. O nedenle bu anlamda üzerimize düşen hangi sorumluluk olursa bugüne kadar yerine getirdik, bundan sonrada yerine getirmeye devam edeceğiz.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Koronavirüs Timi İş Başında..  
  Öğretmenler Günü Mesajı..  
  İl Müdüründen Suluova Biyogaz Firmasına Ziyar..  
  Sarı: Öğretmenlik Kutsal Bir Meslektir..  
  Başkan Sarı, Gülle Ailesinin Acısını Paylaştı..  
  Halkın Masası 1 Yaşında..  
  Türkiye Birincilerine Amasya TSO Desteği..  
  Gıdalarda Küf Oluşumu..  
  Sağlık Sen İlimizdeki 112 İstasyonlarını Ziya..  
  Covid-19 Sağlık Çalışanlarının Meslek Hastalı..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.